POMOCY!! Co da się z tym zrobić??

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
Awatar użytkownika
Klaudia
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 20 lis 2004, 13:33
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam wszystkich, mam problem tzn mam płaskostopie ''poprzeczne"  mam do was kilka pytań:
1. Czy da się to wyleczyc, czy całe czy czesciowo?
2. Ile moze trwac leczenie(wiadomo, ze u kazdego inaczej ale w przyblizeniu)?
3. Jakia jest najskuteczniejsza metoda lecznie(operacja, cwiczenia itp) ?
Kilka słow o mnie, lubie sport duzo czasu spedzam na rowerze, fitnes, chciała bym zacząć biegac ale nie wiem czy nie pogłębie wady. Pozdrawiam wszystkich i dzięki za odpowiedzi.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Paunow
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 262
Rejestracja: 27 cze 2003, 13:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław/Kraków

Nieprzeczytany post

http://www.poradnikmedyczny.pl/mod/arch ... stopa.html

Polecam wyżej wymieniony link, będziesz musiała założyć swój profil, ale warto ;)
W górach jest wszystko co kocham...
Awatar użytkownika
Klaudia
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 20 lis 2004, 13:33
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jest tam kruti opis ale nie ma odpowiedzi na moje pytania, więc jak ktos wie cos na ten temat to bede wdzięczna.
Awatar użytkownika
ulka
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 586
Rejestracja: 10 wrz 2002, 19:20
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

Przyznaję bez bicia, że się na tym nie znam. Ale póki nie dostaniesz odpowiedzi od speców w tym temacie to wejdź do "wyszukiwanie" i tam znajdziesz interesujące Cię dyskusje, które z pewnością Ci pomogą.
Tyskie Stowarzyszenie Sportowe
Awatar użytkownika
bebej
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2102
Rejestracja: 01 lis 2004, 09:47
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Przeźmierowo koło Poznania
Kontakt:

Nieprzeczytany post

:niewiem:
Awatar użytkownika
Bartek Sz
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1114
Rejestracja: 19 cze 2001, 01:07
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Polska, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza

Nieprzeczytany post

Klaudia w Poznaniu i chyba w Szczecinie są ośrodki które mogą znać odpowiedź na nurtujące Cię pytania. Muszę poszperać za adresami do nich w moim starym pececie. Odezwe się niebawem.

(Edited by Bartek Sz at 10:36 pm on Nov. 21, 2004)
W biegu weszło w biegu wyjdzie :-)
Awatar użytkownika
outsider
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1858
Rejestracja: 27 lut 2003, 16:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: warszawa

Nieprzeczytany post

Platfus wita Platfuskę :)
1.W czym Tobie przeszkadza to Twoje płaskotopie poprzeczne?
Masz jakieś dolegliwości?
2.Wiem,że to co napiszę będzie dla Ciebie jako kobiety straszne, być może, że nazwiesz mnie jakimś typowym męskim chamem. Ale nikt nie jest taki jak wzorzec z atlasu anatomicznego ani taki jak modelki z kobieckich pisemek. One w rzeczywistości też nie są takie jak na zdjęciach. To jak wyglądają na tych fotkach to efekt pracy fotografików, oświetlenia, makijażu a niekiedy także komputerowej obróbki zdjęcia.:bleble:
3.Operacja to ostateczność i wcale nie daje gwarancji sukcesu.:szok:
4.Zdarzają się przypadki,że płasostopie bywa rzeczywiście poważnym problemem ale zdecydowana większość ludzi z  tym jakoś żyje.:spoko:
5.Życie ułatwiają im wkładki, o których parę razy
tutaj było
6.Mówiąc a raczej pisząc wprost pogódź się, że Twoje stópki nie wyglądają jak u lalki Barbie :taktak:
A martwić się zacznij jak kłopoty będę realnie odczuwalne.


(Edited by outsider at 12:17 pm on Nov. 22, 2004)
Nie jestem skracaczem. Biegam całą trasę, a nie kawałek. Czego życzę także innym.
Awatar użytkownika
Klaudia
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 20 lis 2004, 13:33
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Outsider fakt, ze nie wyglądają pieknie to nie jest straszne no coz ALE to jest patologia i nalezyja leczyc, bo to ma rowniez wpływ na kolana, biodra, kregosłup, a nie chce na starsze lata chodzi do lekarza z tymi czesciami. Dolegliwosci mam, bola minie stopy czasami. TO MOZE KTOS MI CHOC ODPOWIE CZY DA SIĘ TO WYLECZYC??
Awatar użytkownika
bebej
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2102
Rejestracja: 01 lis 2004, 09:47
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Przeźmierowo koło Poznania
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Jestem kompletny laik w te klocki, więc sie nie smiej.
Widziałem jak dzieci na gimnastyce korekcyjnej chwytały stopami woreczki i przenosiły na rózne odległosci.
Awatar użytkownika
outsider
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1858
Rejestracja: 27 lut 2003, 16:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: warszawa

Nieprzeczytany post

Co to znaczy "nie wyglądają pięknie"?
Kup se gruby zeszyt i zapisz drobnym maczkiem:"Jestem najpiękniejszą istotą na świecie a jak ktoś ma odmienne zdanie to znaczy, że ma zły gust i tyle."

Co do wpływu platfusa poprzecznego na kolana, biodra i kręgosłup i to zaraz wymiarze chodzenia po felczerach to zdecydowana przesada.

Pewne ryzyko dla kolan niesie platfus podłużny o ile jest połączony z koślawością kolan. Czyli gdy biega się iksując (kolana do siebie,stopy na zewnątrz).
Podstawą dla uniknięcia kłopotów z kolanami jest zadbanie o  wyćwiczenie mięśni czworogłowych, które wspomogą staw kolanowy.Tu ćwiczenia

W przypadku osób biegających ważne są buty dobrane  do sposobu biegania. Jak?Zobacz tutaj

Co do kręgosłupa to tutaj jest wiele czynników mających wpływ na kłopoty z nim. Siedząca praca, zwłaszcza jeśli krzesełko jest nieodpowiednie i postawa osoby siedzącej. W ogóle należy zwracać uwagę na wszelkie takie siedziska, wiele z nich jest niewskazanych dla naszego kręgosłupa.
Odpowiednie łóżko a konkretnie najlepiej sprężynowy materac.Szereg jeszcze innych rzeczy jak np właściwe podnoszenie cięższych przedmiotów itp
A moim zdaniem przede wszystkim wyrobienie odpowiednich mięśni wokół kręgosłupa, także bioder. To jest podstawa.
Tutaj ćwiczenia

Milony osób na całym świecie ma problemy z kolanami czy kręgosłupem a nie mają żadnego platfusa. Ci co mają problemy, włącznie ze sportowcami -zawodowcami ratują się ćwiczeniami.

CZY DA SIĘ WYLECZYĆ ?

O tym, że masz platfusa decyduje układ kostny. Modyfikować go można u dzieci. Za pomocą ćwiczeń między innymi takich jak podał Bebej. Czyli podnoszenia  palcami stopy jakiś przedmiotów, naciskania stopą na piłeczkę wielkości tenisowej, chodzenia na palcach, chodzenia boso gdzie się da zaczynając od mieszkania. Plus wspomniane wyżej wkładki
Jeśli nie  jesteś dzieckiem to te ćwiczenia pomóc wiele pewnie nie pomogą ale i napewno nie zaszkodzą.
Natomiast wkładki
mogą zapobiec pogłębianiu się wady. Czy pomogą coś więcej to nie obiecuję.

Możesz co prawda znaleźć prywatnie chirurga, który dopasuje kości Twojej stopy do atlasu anatomicznego, ale pomijając koszta to wcale nie znaczy, że będzie wszystko super.Tego typu operacja to jest zawsze ingerencja w układ już istniejący. Zmienia się jakiś element. Ale to nie znaczy, że zmiana dotyczy tylko tego elementu. Poprzez tą zmianę wpływa się na cały układ, w tym wypadku stopy. I może po takiej operacji znikną dotychczasowe dolegliwości a może pojawią się nowe.
Nie jestem skracaczem. Biegam całą trasę, a nie kawałek. Czego życzę także innym.
ODPOWIEDZ