Tor rzepki

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
Runforfun
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 411
Rejestracja: 23 lis 2001, 21:43

Nieprzeczytany post

Podobno wielu ludzi cierpi na kolana z powodu złej pracy rzepki - niewłaściwego toru pracy.
Ale przez ćwiczenia można to skorygować. Jeśli "zbaczanie" jest do części przyśrodkowej kolana (do wewnątrz) do pomaga wzmacnianie mieśnia odwodziciela uda, a jeśli "zbacza" do części bocznej (na zewnątrz) to ćwiczyć trzeba przywodziciela uda.
Chciałbym zapytać jakie macie doświadczenia? Czy ktoś się w ten sposób wyleczył i jak wyglądały jego ćwiczenia?
[i]być kiedyś takim "biegaczem", za jakiego ma mnie mój kot.[/i]
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
misio
Wyga
Wyga
Posty: 85
Rejestracja: 13 mar 2004, 09:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Wlasnie przechodze taka rehabilitacje juz po tygodniu cweiczen widze duze efekty.A ty skad jestes ew.gdzie sie leczysz?I skad wiesz ze masz problem z rzepka?
Misio
Awatar użytkownika
lezan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 555
Rejestracja: 20 cze 2001, 04:17
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Australia

Nieprzeczytany post

Mialem problem w prawym kolanie. Prostowanie nog  pod obciazeniem siedzac pomoglo.
If God invented marathons to keep people from doing anything more
stupid, triathlon must have taken Him completely by surprise
Awatar użytkownika
misio
Wyga
Wyga
Posty: 85
Rejestracja: 13 mar 2004, 09:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

akurat to cwiczenie dobre nie jest -ten ruch nie jest fizjologiczny...i tym toru to za bardzo nie zmienisz
Misio
Runforfun
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 411
Rejestracja: 23 lis 2001, 21:43

Nieprzeczytany post

Skąd wiem, że mam problem z rzepką? Hmmm.... Nieprawidłowy tor nie wykazało zdjęcie tunelowe ani żadne inne badania. Myślałem o CT rzepki przy 30st. ale to nie takie proste i pewnie też by nic nie pokazało. Więc wiem na podstawie badania klinicznego. Ćwiczenia odwodziciela też działają i potwierdzają diagnozę.
Można wiedzieć jakie konkretnie ćwieczenia robisz misiu?
[i]być kiedyś takim "biegaczem", za jakiego ma mnie mój kot.[/i]
Awatar użytkownika
outsider
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1858
Rejestracja: 27 lut 2003, 16:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: warszawa

Nieprzeczytany post

Konsultowałem Twój problem w FRMS.
No, nie myśl sobie tylko za dużo. Nie poszedłem tam z twego powodu. Tak przy okazji ultradźwięków zagadnąłem fizjoterapeutę.
Niestety nie wziąłem ze sobą dyktafonu, bo człowiek strzelił mi wykład na temat różnych przyczyn nieprawidłowego toru rzepki. Z tego co zapamiętałem to podstawowym problemem jest ustalenie przyczyny, która powoduje zakłócenia pracy rzepki. Zależnie od tego stosuje się różne leczenie.
Najważniejsze jest to, że jest to wyleczalne. Tak przynajmniej mój rozmówca zachwalał swoją firmę.
Powtarzam podstawowym problemem jest ustalenie przyczyny.
Ćwiczenia niejednokrotnie pomagają ale nie zawsze tylko one wystarczają.
Nie jestem skracaczem. Biegam całą trasę, a nie kawałek. Czego życzę także innym.
Runforfun
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 411
Rejestracja: 23 lis 2001, 21:43

Nieprzeczytany post

Quote: from misio on 1:40 am on Oct. 26, 2004
akurat to cwiczenie dobre nie jest -ten ruch nie jest fizjologiczny...i tym toru to za bardzo nie zmienisz
To podaj właściwe.
[i]być kiedyś takim "biegaczem", za jakiego ma mnie mój kot.[/i]
Awatar użytkownika
misio
Wyga
Wyga
Posty: 85
Rejestracja: 13 mar 2004, 09:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Tak z ciekawosci ile teraz kosztuje rehabilitacja n aSkrze?I jakie sa tam warunki/atmosfera?
I czy chodzi tam duzo ludzi.Ostatnio bylem na silowni(kiedys byl to FitMed)to byly zaledwie 2 osoby?A moze Skra zamierza jednka odsprzedac silownie ponownie komus innemu?
Misio
Runforfun
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 411
Rejestracja: 23 lis 2001, 21:43

Nieprzeczytany post

Bardzo dobra jest atmosfera na Skrze,  mają doskonały sprzęt (niektóre nowoczesne urządzenia nie są dostępne nigdzie indziej w Polce) i mają najlepszych fachowców na czele z Maćkiem P.
Jeśli chodzi o tor rzepki, to zadałem to pytanie bo chciałem sprawdzić Waszą wiedzę.
Do zmiany toru rzepki służy odpowiedni sprzęt i konsultacja rehabilitanta, aby określić rodzaj patologii.
[i]być kiedyś takim "biegaczem", za jakiego ma mnie mój kot.[/i]
Awatar użytkownika
outsider
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1858
Rejestracja: 27 lut 2003, 16:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: warszawa

Nieprzeczytany post

Quote: from misio on 8:00 pm on Nov. 12, 2004
Tak z ciekawosci ile teraz kosztuje rehabilitacja n aSkrze?

Rehabilitacja-60zł/h.W tym fizykoterapia i ćwiczenia.
Ale potrzebne jest skierowanie od miejscowego kopytologa. Konsultacja 100zł
Nie jestem skracaczem. Biegam całą trasę, a nie kawałek. Czego życzę także innym.
Awatar użytkownika
misio
Wyga
Wyga
Posty: 85
Rejestracja: 13 mar 2004, 09:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

A czy Outsider i Runforfun leczycie sie na to co jest napisane w temacie czyli problemy ogolnie mowiac z polozeniem rzepki?
A znacie sie?Czy moze sie tam czasami widzicie?Bo jak tak to calkiem smiesznie co nie?
Misio
Awatar użytkownika
outsider
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1858
Rejestracja: 27 lut 2003, 16:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: warszawa

Nieprzeczytany post

1.Na niewłaściwy tor pracy rzepki jeszcze się nie leczyłem.
2.Specjalizuję się głównie w leczeniu stawu skokowego, a zwłaszcza skręceń.
3.Jestem upierdliwym pacjentem. Tzn  w trakcie np jakiś ultradźwięków wymęczam jakiegoś rehabiltanta nt tego co jak działa, na co się stosuje, co on wie nt mojego problemu. A jak skończy się ten temat, to co dolega innym pacjentom lub jak w tym temacie jak się leczy, diagnozuje coś co dolega jakiemuś forumowiczowi.
4.Pomijając , że ja swoją bytność w tym roku, mam taką nadzieję (choć to matka głupich), w FRMS-ie zakończyłem, to jest to firma, a konkretnie fizjoterapia i rehabilitacja, funkcjonująca od 8-20.Jest tam z 10 fizjoterapeutów, mających swoich pacjentów. Więc bez problemu dwóch ludzi mogłoby tam chodzić, wzajemnie się nie spotykając.
5.A Run4funa, czy jak mu tam, nie znam choć więcej o nim wiem niż on o mnie
Nie jestem skracaczem. Biegam całą trasę, a nie kawałek. Czego życzę także innym.
ODPOWIEDZ