Co jesc po uszkodzeniu lekotki?

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
IchBinMaks
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 05 cze 2004, 14:14
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Szcecin

Nieprzeczytany post

czesc!

miesiac temu mialem artoskopie, usuneli mi uszkodzona czesc lekotki przysrodkowejw (nieszczesliwy skok w dal ;/ ) Mam zapytanie. Lekarz powiedzial ze sie odbuje. Miesiac juz minal, a ja wziac nie moge chodzic bez uzywanai kul ;/ Powiedzcie mi co najlepeij jesc, a czego nie, aby lekotka szybko sie odbudowala!

za odp z gory Big Thx!!
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
rono
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 751
Rejestracja: 17 kwie 2004, 20:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

Cześć Maks. Ja bym pił wywar z kurzych nóżek, jadł gotowane świńskie nóżki i może jeszcze codziennie glaretkę owocową, jakieś cukierki żelki. Podobno to wszystko jest dobre na kości. Powodzenia.    
IchBinMaks
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 05 cze 2004, 14:14
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Szcecin

Nieprzeczytany post

Golonke wczoraj jadlem, nie przepadam za nia, ale czego sie nie robi dla zdrowia :) (ten kto je stracil wie o czym mowie ) przed chwila wyslalem siostre po tone galaretek i zelkow :) trzymajcie kciuki za moja lekotke :D
Awatar użytkownika
Pit
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1350
Rejestracja: 27 wrz 2002, 09:10
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa okolice Agrykoli

Nieprzeczytany post

A przede wszystkim to skonsultowałbym z lekarzem czy proces rekonwalescencji przebiega prawidłowo.
Z preparatów to jest jeszcze kolagen activ. Może pomoże?
biec goniąc marzenia
[url=http://www.sbbp.pl][b]SBBP.PL[/b][/url]
Awatar użytkownika
rono
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 751
Rejestracja: 17 kwie 2004, 20:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

DuBistMaks, nie przesadzaj, nie jedz tego tonami (O.K., tak się einfach wyraziłeś). Zwiększ po prostu ilość w codziennej diecie. W wywarze z kurzych stopek znajduje się dość dużo czystego kolagenu, a kosztuje to chyba ze dwa złote kilogram, nie dawałbym zarobić producentom suplementów. Oni mają dosyć kasy.      
Awatar użytkownika
Murat
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 424
Rejestracja: 18 paź 2003, 18:20
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Lubin

Nieprzeczytany post

Wyciety kawałek łąkotki nie odrośnie.Nie zawracaj sobie głowy jakąś specjalna "dietą łąkotkową",bo przekonanie o zbawiennym działaniu chrzastek,żelatyny itp. to raczej ludowa mądrość nie mająca potwierdzenia w praktyce.
Skup się raczej na rehabilitacji,ale tą to może Ci już zalecić tylko lekarz ,który wykonał artroskopię i zna stan twojego kolana-więzadła,chrzastki,ewentyalne wysięki po zabiegu itd.
Pozdrawiam!
IchBinMaks
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 05 cze 2004, 14:14
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Szcecin

Nieprzeczytany post

Markut twierdzisz, ze nieodresnie?  Lekerz powiedzial mi co innego, ze sie zregeneruje. Juz nie wiem co mam myslec o_O
Awatar użytkownika
Murat
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 424
Rejestracja: 18 paź 2003, 18:20
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Lubin

Nieprzeczytany post

BistDuMax ;) -może źle zrozumiałeś swojego lekarza,a może mówiąc o regeneracji miał on coś innego na myśli niż jej "odrośnięcie"?
Awatar użytkownika
Masiulis
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1140
Rejestracja: 06 lis 2002, 00:09
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Nieprzeczytany post

uprawiac sport mozna nawet bez lakotek, ich brak ogranicza prostowanie stawu co moze utrudniac chodzenie po schodach i gorach

zdecydowanie wycieta czesc nie odrosnie

jest to elemeny stawu ktory dostosowuje powierzchnie stawowe do siebie i amortyzuje wstrzasy

wzmocnij aparat miesiowo-wiezadlowy a powinno byc wszystko ok
[url=http://www.grupatrojmiasto.digimer.pl]Grupa Trójmiasto[/url]
"Nie ma drogi do szczescia - szczescie jest droga"
Awatar użytkownika
rono
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 751
Rejestracja: 17 kwie 2004, 20:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

Uważam, że ludowe mądrości są bardzo wartościowe, tym bardziej, że coraz częściej nauka potwierdza ich słuszność.  
ArthurP
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 680
Rejestracja: 14 sty 2002, 13:29

Nieprzeczytany post

Ale wycięta łąkotka nigdy nie odrośnie, choćbyś zjadł 10 wagonów ludowej mądrości! Może się zregenerować jeśli pęknięta w części lepiej ukrwionej (poza białą) ale jeśli wycięto, trzeba zapomnieć i żyć dalej. Rehabilitacja, praktycznie na resztę życia, albo dalej postępująca degenracja stawu.
Jedzenie jest ważne - jedz tak żeby nie przybierać na wadze, bo z nadwagą nie dojdziesz do sprawnego kolana.

(Edited by ArthurP at 9:25 pm on June 5, 2004)
[url=http://www.sbbp.pl][b]SBBP[/b][/url] m/f
IchBinMaks
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 05 cze 2004, 14:14
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Szcecin

Nieprzeczytany post

nadwaga mi nie grozi, predzej niedowaga. po artoskopi schudlem 4kg, stracilem apetyt, na nic nie mam ochoty ;/
ArthurP
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 680
Rejestracja: 14 sty 2002, 13:29

Nieprzeczytany post

Nie łam się - wszystko przetrwasz! Ja tak żyję od dłuższego czasu i nie narzekam - kolana nie mają ze mną lekko, codziennie  je ćwiczę i nie jest gorzej, bardzo małe zmiany na lepsze, prawie żadne ale gorzej nie jest niż było i to jest duży sukces przy kolanach. Najważniejsze to nie mieć złudzeń i pokochać to co jest!
[url=http://www.sbbp.pl][b]SBBP[/b][/url] m/f
Awatar użytkownika
rono
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 751
Rejestracja: 17 kwie 2004, 20:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

Człowiek, jak wiadomo, to nie dżdżownica. Odrosną mu tylko obcięte włosy i paznokcie. Ale nasz wspaniały organizm posiada zdolność regeneracji uszkodzonych tkanek, takich jak kostnej, łącznej, skóry i krwi. Jeżeli istnieją preparaty, wspomagające regenerację chrząstki stawowej, a ich podstawowym działaniem jest stymulacja syntezy kolagenu (cytuję z opakowania np. Artresanu: "zawiera glukozaminę, wzmacnia stawy i (uwaga!) stymuluje syntezę kolagenu"), to dlaczegóżby nie skorzystać z mądrości ludowych i mimo wszystko nie zastosować "diety łąkotkowej", zwiększając ilość kolagenu w codziennej diecie, aby w ten sposób wspomóc organizm w regeneracji (a nie w odrastaniu, bo nie odrośnie) zniszczonej tkanki łącznej? Odważę się zaryzykować stwierdzenie, że producenci Artresanu, Arthrylu i podobnych specyfików niestety oparli się w swoich działaniach na mądrościach ludowych. I na tym robią pieniądze. Jestem przeciwnikiem suplementacji w sytuacjach normalnych, ale w przypadku ErIstMaks`a mamy do czynienia z degeneracją tkanki, ze stanem chorobowym. Chory organ musi otrzymać pomoc, więc dlaczego nie dać mu takiej pomocy w formie naturalnej? Trzymajcie się wszyscy zdrowo!    

(Edited by rono at 11:22 pm on June 5, 2004)
Tedi
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 282
Rejestracja: 05 mar 2003, 18:24
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Lansowana na tym forum wysokokolagenowa dieta nie przynosi żadnych efektów w regeneracji stawów. Ściśle to przynosi takie same jak normalna zbilansowana dieta zawierająca dużą ilość białka. Żelatyna i jej preparaty to nic innego jak aminokwasy, te same które znajdziemy w mięsie mleku itp, z tym że są to aminokwasy endogenne które organizm potrafi sam syntetyzować. Nie łudźmy się że ich wysoki poziom w krwioobiegu przyniesie nam jakieś nadzwyczajne efekty w regeneracji tkanki łącznej co najwyżej możemy mieć problemy z trawieniem albo dostać za parę lat dny moczanowej.
Tedi
gg:5688977
[url=http://www.czarnogrod.prv.pl/][b]Czarnogród- przystań każdego wojownika......[/b][/url]
ODPOWIEDZ