Jaki gadżet: Garmin f305 czy miCoach Adidasa

artur17
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 7
Rejestracja: 04 maja 2011, 22:24
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam jako nowy użytkownik forum mam pytanie co lepiej zakupić do biegania.
Jestem na etapie powrotu do biegów, które przerwałem jakieś 5 lat temu. Przez ten czas całkowicie wypadłem z formy niw mówiąc już o kilogramach, które doszły... :)
Na ten moment chcę wrócić pomału do formy, ale nie chcę robić tego w sposób nieprawidłowy. Dodam, że nie posiadam na temat treningów wystarczającej wiedzy, bo zawsze biegałem tylko dla przyjemności i bez wytyczonego harmonogramu.
Teraz chcąc wrócić potrzebuje po prostu dobrego i użytecznego gadżetu :)
I na początku moją uwagę zwrócił miCoach, który jako osobisty trener przygotuje dla mnie harmonogram treningów i ponadto w czasie biegu powinien zadbać o to abym się nie przeforsował, ale jednak robił właściwe postępy - jednocześnie nie zniechęcając się do regularnego wysiłku.
Z drugiej jednak strony zastanawiam się czy to aby nie brzmi trochę za bardzo marketingowo i w praktyce nie będzie mi to odpowiadać. Uwagę zwróciłem więc na Garmina f305, którego użytkownicy tego forum często polecają. Bardzo mi odpowiadają możliwości tego sprzętu, ale tutaj już należy posiadać wiedzę na temat treningów, które należy samemu planować. Trzeba umieć je samemu dostosować do siebie. Tak więc czy nie jest to sprzęt raczej dla tych, którzy raczej wiedzą co z sobą mają począć? :)
W związku z tym chciałbym zapytać szanowne grono czy moglibyście coś polecić?

Pozdrawiam serdecznie
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
krasnoludek6
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 825
Rejestracja: 13 gru 2010, 20:59
Życiówka na 10k: <40
Życiówka w maratonie: 3:27

Nieprzeczytany post

garmin 305 ,,chyba wiecej danych i gps + zgrywanie na komputer :taktak:
dobrzan
Wyga
Wyga
Posty: 83
Rejestracja: 02 maja 2011, 20:50
Życiówka na 10k: 49:52
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Tego sprzętu Adidasa nie znam, poznaję za to Forerunnera od 3 dni i jestem nim zachwycony. Jest prosty w obsłudze, a w połączeniu z aplikacją Sporttracks jest niebywale pomocny. Ustawianie programu treningowego i import do urządzenia jest bardzo łatwy, cały program na kilka miesięcy możesz sobie wklepać w godzinę a później tylko to korygujesz i analizujesz postępy.
No a jak lubisz gadżety, to już w ogóle się nie zastanawiaj. Poza tym wszelkie wypady typu góry las itp - przyda się Garmin. Jeśli masz jakieś pytania, służę, chociaż nie jestem absolutnie zaawansowanym (jeszcze) użytkownikiem.
Obrazek
Awatar użytkownika
myśka
Wyga
Wyga
Posty: 143
Rejestracja: 05 kwie 2011, 12:14
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Nieprzeczytany post

MiCoach na androida już w końcu jest czy nie? Bo miał być na koniec kwietnia a jeszcze go nie widzę.
Mateusssz
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 455
Rejestracja: 27 sie 2010, 17:58
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Nieprzeczytany post

artur17
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 7
Rejestracja: 04 maja 2011, 22:24
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dziękuję za wskazówki. Zdecydowałem się na 305'tkę.
Mam jednak jeszcze pytanie: gdzie mógłbym znaleźć rzetelne opracowanie treningów, które mógłbym wgrać do Gramina lub na ich podstawie samemu przygotować swój harmonogram? Zależy mi aby były to rzeczywiście rzetelne propozycje, gdyż chciałbym treningi zaplanować z głową, bez niepotrzebnego przeciążenia.
Poza tym chciałbym także zapytać jak można określić poszczególne progi dla swego tętna? Jak Wy to robicie? Czy można bazować na jakichś domyślnych, ogólnych założeniach, czy raczej należy jakoś samemu to zbadać? (wiem, że miCoach posiada taką funkcjonalność).
Awatar użytkownika
myśka
Wyga
Wyga
Posty: 143
Rejestracja: 05 kwie 2011, 12:14
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Nieprzeczytany post

ODPOWIEDZ