Kwas HIALURONOWY

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
Awatar użytkownika
Michael
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 241
Rejestracja: 14 lip 2002, 14:26
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: grudziadz/3miasto
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ostatnio czytalem troche o kwasie hialuronowym, ktory jest glikozaminoglikanem (GAG) skladnikiem wielki tkanek ciala. Miedzy innymi (co nas interesuje najbardziej) tkanki chrzestnej i mazi stawowej. O ile wiem jest on wlasnie pomocnym lekiem w broblemach z kolanami, ale lepiej zapytac o to lekarza, co dzis uczynie ;) Jezeli ktos chce poczytac to zapraszam na www.medycynasportowa.pl , po lewej u gory jest: Urazy
i schorzenia sportowe, trzeba w to kliknac i potem zjechac na dol do farmakoterapia w sporcie i tam kliknac na kwas hialuronowy. Jestem ciekaw czy to bylo by w stanie mi pomoc. Okaze sie w krotce kiedy skonsultuje to z lekarzem. Chyba ze mial ktos kontakt z tym lekiem?
[b]GG #1291119[/b]
THE WALL IS IN YOUR MIND, NOT YOUR BODY
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
stasiar
Wyga
Wyga
Posty: 102
Rejestracja: 01 paź 2001, 23:22
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Chorzów (Śląsk)

Nieprzeczytany post

Kwas hialuronowy - pare slow od "fachmana":

Kwas ten jest m.in. podstawowym skladnikiem cialka szklistego (oko) oraz mazi stawowej , zrebu chrzastki i tkanki lacznej.  Podany dostatowo zwieksza lepkosc plynu stawowego co ulatwia poslizg powierzchni stawowych. Zwieksza prznikanie substancj odzywczych do chrzastki stawowej -w wyniku tych mechanizmow poprawia sie czynnosc stawu. W badaniach patomorfologicznych stwierdzono cechy odbudowy doswiadczalnie uszkodzonej chrzastki statoerj oraz mniejszenie naciekow komorkowych w zapalnie zmienionej blonie maziowej stawow.
WSKAZANIA: chirurgia oka (to nas malo interesuje) a takze w zmianach zwyrodnieniowych, pourazowych (!!!) a takze zapalenych stawow, glownie kolanowego, czasem podaje sie takze jako suplentacja leczenia chirurgicznego.
Dzialanie niepozadane: czasem obrzek, bolesnosc stawu, utrzymujace sie zwykle pare godzin.
Dawkowanie -reumatologia - dostawowo 20 mg (2ml) lub mniej zaleznie od wielkosci stawu. Podawany raz w tygodniu przez 3-5 tygodni.
W Polsce dosteony na recepte jak HYALGAN (FIDA) w ampulkostrzykawkach (W USA - Provisic).

Pozdrawiam

Jan Stasiczek
korspondent www.maratonypolskie.pl
Stasiar (Jans)
Jan Stasiczek
redaktor www.maratonypolskie.pl
Awatar użytkownika
Michael
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 241
Rejestracja: 14 lip 2002, 14:26
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: grudziadz/3miasto
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Panie "fachmanie" ;) czy istnieje wiec mozliwosc ze jest to lekarstwo na moje kolana? Mam prawdopodobnie wytarta chrzastke, lekarz fizykoterapeuta, ktory zapisywal mnie na fizykoterapie podal mi nazwe dwa razy, ale i tak nie zrozumnialem. Wiem ze zaczyna sie na O a koncowka to "patia". Brzmi podobnie do Artropatii, ale to nie to. Kiedy robie przysiad to kolana mi chrupia. To chyba swiadczy o slabym "poslizgu powierzchni stawowych". Wiec czy to mogloby mi pomoc? Jak narazie od miesiaca biore lek o nazwie Zinaxin, ale chyba bez wiekszych rezultatow
[b]GG #1291119[/b]
THE WALL IS IN YOUR MIND, NOT YOUR BODY
Awatar użytkownika
stasiar
Wyga
Wyga
Posty: 102
Rejestracja: 01 paź 2001, 23:22
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Chorzów (Śląsk)

Nieprzeczytany post

Przepraszam za brak polskich znakow:
Witam po raz kolejny!
Moze chodzilo Twemu fizykoterpeucie o chondromalaksje ...
Moze ten lek pomóc, ale moga tez byc potrzebne inne badania. Czy moze nie ma jakis cial obcych w plynie maziowym? Jaki jest jego sklad -moze brak w nim skladników odzywczych? Czy to sie stalo po jakiejs kontuzji mechanicznej czy to proces powolny ?
Czasem lekarze stosuje biopsje plynu statowego by zanalizowac przyczyne patalogii "trzeszczenia w kolanie". Ja nie jestem lekarzem i do niech nalezy wlasciwe postawienie diagnozy - jezeli to ma zwiazek li tylko z brakiem odpowiedniej gestosci mazi tudziez zaburzeniach skladu gdzie potrzebny jest Hyalgan to uzycie go byloby wskazane. Wszystko wymaga dokladnego zabadania -najlepiej udac sie do lekarza -jakiegos praktyka z medycyny sportowej, który nie powie, iz jedynym lekiem na pana "trzeszczenie" jest "NIE BIEGAC!"

Pozdrawiam
Stasiar (Jans)
Jan Stasiczek
redaktor www.maratonypolskie.pl
Awatar użytkownika
Michael
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 241
Rejestracja: 14 lip 2002, 14:26
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: grudziadz/3miasto
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Wlasnie wrocilem z fizykoterapii. Pani przylozyla mi taki "talerz" ktory wytwarzal pole magnetyczne (tak mi sie wydaje). Nie wiem na ile to wyda sie pomocne w mojej sytuacji. A to "trzeszczenie w stawach" to nie nastapilo przez zaden wypadek. Nastapilo to chyba samoczynnie i powoli zaczynalo mi coraz bardziej chrupac, teraz to chrupanie az mnie przeraza :D Boje sie kucac ;) Do lekarza ide dopiero 6 sierpnia, bo mialem przyjsc po fizykoterapii. Wszystko sie okaze...
[b]GG #1291119[/b]
THE WALL IS IN YOUR MIND, NOT YOUR BODY
Awatar użytkownika
Michael
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 241
Rejestracja: 14 lip 2002, 14:26
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: grudziadz/3miasto
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Heh, przed chwila przeczytalem jeden z Pana postow na tym forum, i doszedlem do wniosku ze jest pan farmaceuta ;) (przejde na TY :))Znaczy to ze znasz sie  na lekach, wiec czy moglbys ocenic ktory lek jest lepszy na regeneracje chrzastki(bo o to chyba chodzi w leczeniu mojej dolegliwosci). Leki poddane werdyktowi to:
ZINAXIN oraz ARTHYL
Ja biore to pierwsze ale zastanawiam sie czy arthyl nie bylby lepszy. Skoro to nie pomoze to zostaja jeszcze zastrzyki :O

Po drugie:
Mi tez sie to stalo po powrocie z obozu w Szklarskiej Porebie :D Moze sie okaze ze bylismy na tym samym obozie :> Ja bylem z kadra wojewodztwa kujawsko-pomorskiego. Po powrocie zauwazylem wlasnei ta dolegliwosc
[b]GG #1291119[/b]
THE WALL IS IN YOUR MIND, NOT YOUR BODY
Awatar użytkownika
stasiar
Wyga
Wyga
Posty: 102
Rejestracja: 01 paź 2001, 23:22
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Chorzów (Śląsk)

Nieprzeczytany post

Witam !

Leki te troche trudno ocenic. Zianxin jest nowym lekiem na rynku polskim ( pol roku) tak wiec nie mam zbyt duzo odglosow od moich pacjentow jak ten lek dziala. Jest na bazie imbiru i jest nowym lekiem z nowym skladnikiem na schorzenia ukladu kostnego.
    Co do Arthylu to lek ten jest juz zweryfikowany przez czas -  przez pacjentow i lekarzy. Wielu pacjentom przyniosl poprawe ruchomosci w stawie kolanowym. Pisalem o tym leku na forum pare miesiecy temu -musisz poszukac tych postow bym sie nie powtarzal.

Arthyl to ogolnie lek chemiczny i tak bym powiedzial na ciezsze schorzenia, Zianxin to raczej stosowalbym w pierwszych symptomach patologii stawu kolanowego. Ale jeszcze raz powtarzam iz nalezy czasu by ocenic dzialanie leku co najmnej 4-6 tygodni.

Jak Michale stosujesz Zianxin to dokoncz kuracje i sam sobie odpowiedz jak ten lek ci pomogl. Jezeli tak srednio to wlacz Arthyl i takze stosuj Zianxin i czekaj na efekty.
Tyle Ci moge poradzic- wazna diagnoza i czas kuracji- trzeba byc cierpliwym.

Powodzenia w kuracji!

Jan Stasiczek
Stasiar (Jans)
Jan Stasiczek
redaktor www.maratonypolskie.pl
Awatar użytkownika
Michael
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 241
Rejestracja: 14 lip 2002, 14:26
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: grudziadz/3miasto
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Duzo czytalem ostatnio o chondromalacji (nietylko na polskich stronach) i wszedzie podstawowym objawem jest bol. Najsmieszniejsze w tym wszystkim jest to ze mnie nie booli, ani jak wchodze po schodzach ani wogole :D W koncu nie wiem co mi jest. Wiem ze chrupia mi kolana, bezbolesnie, a Zinaxin troszke pomogl, ale po malym truchcie, wrocilem do stanu przed leczeniem :( Nie wiem co robic, podobno kwas hialuronowy jest piekielnie drogi...
[b]GG #1291119[/b]
THE WALL IS IN YOUR MIND, NOT YOUR BODY
Awatar użytkownika
stasiar
Wyga
Wyga
Posty: 102
Rejestracja: 01 paź 2001, 23:22
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Chorzów (Śląsk)

Nieprzeczytany post

Niestety kwas chialuronowy koszuje sporo kasy ... Pan minister nie przewodzial ulgi na ten lek (nie tylko na ten- zniknelo sporo ulg i to sie nazywa ze pacjent ma leki tansze), choc jeszcze niedawno byl za odplatonoscia 50 procent dla pacjenta- teraz jest to wydatek rzedu 210 zl ...

Pozdrawiam!
Stasiar (Jans)
Jan Stasiczek
redaktor www.maratonypolskie.pl
Awatar użytkownika
Michael
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 241
Rejestracja: 14 lip 2002, 14:26
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: grudziadz/3miasto
Kontakt:

Nieprzeczytany post

"teraz jest to wydatek rzedu 210 zl ..."
Kiedy zapytalem ortopede o kwas hialuronowy to zasmial sie i powiedzial ze moze mi wypisac recepte ale czy bylbym w stanie zaplacic 1500zl (wg niego tyle to kosztuje chyba ;) ). Skoro K.H. kosztuje 210zl a Arthyl ktory zamierzam kupic kosztuje 144zl to nie wiem czy nie lepiej byloby dolozyc te 66zl i kupic KH. Prosze o opinie...

(Edited by Michael at 6:53 pm on Oct. 3, 2002)
[b]GG #1291119[/b]
THE WALL IS IN YOUR MIND, NOT YOUR BODY
Awatar użytkownika
monka
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 540
Rejestracja: 26 cze 2002, 23:31

Nieprzeczytany post

A więc ile trzeba wydać na Hyalgan żeby zrobić kurację na chondormalację chrząstki w kolanie (pod rzepką)?
[b]99% DOBRZE = 100% ŹLE![/b]  
ODPOWIEDZ