Teraz jest Wt, 17 stycznia 2017, 08:58

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 464 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Jak wybrać właściwe tempo?
Nowy postNapisane: Śr, 28 kwietnia 2010, 21:21 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Najpierw przeczytaj to: Pierwszy biegowy trening - jak wybrać właściwe tempo?

Tytuł: Re: Najtrudniejszy pierwszy krok, czyli pierwszy biegowy trening
Nowy postNapisane: Śr, 28 kwietnia 2010, 21:27 
Redaktor Naczelny

Jeśli ktoś z was zdecyduje się spróbować biegać w ten sposób to napiszcie coś o waszych próbach.
I oczywiście pytajcie, jeśli macie wątpliwości.

Nowy postNapisane: Śr, 28 kwietnia 2010, 21:37 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Ulalala :)
Mój pierwszy trening chyba 2 lata temu, albo i 3...Zadyszka i jeszcze raz zadyszka...Wytrzymałam 2 miesiące i nie było treningu, w trakcie którego nie musiałabym zrobić przerwy. Kolejne podejście do biegania w październiku 2009 - plan 10 tygodniowy, skończył się na 4 tygodniu. A w tym roku powiedziałam, że nie odpuszczę! Zaczęłam 3 kwietnia, 3 pierwsze biegi były ciężkie, ale już teraz jest git. Średnio biegam 45 min, czyli jakieś 7-8km, a jak mam czas to dłużej. Sama byłam zdziwiona, że tak dużo potrafię wytrzymać, ale to chyba dzięki temu, że od listopada chodzę na siłownię i jakby nie było mięśnie są bardziej wytrzymałe.

Nowy postNapisane: Śr, 28 kwietnia 2010, 22:23 
Wyga
Wyga

Nie podoba mi się to opluwanie innych dyscyplin na bieganie.pl , zalogowałem się tu aby to wyrazić - "nie myśl o głupotach" - to o nordic walking...
Autor tego tekstu chyba ma problemy z szacunkiem dla innych dyscyplin sportu. Ja oprócz biegania trenuje amatorsko chód sportowy , myśle o nordic walking. Mam 51 lat. Nie pozwalam sobie na duzy kilometraż biegowy bo nie chcę kontuzji i mam ich 0. Są tacy, starsi i nie tylko, co w ogóle nie będą mogli biegać.
Dyskredytowanie tej dyscypliny jest wyraźnie nie fair.
A ponadto ...biegając ostatnio w parku te 15km w jakieś nędzne pewnie dla redaktora tego tekstu 1,13 - spotkałem ...grupę chyba z 30 bardzo młodych ludzi na NW - to głupki ?

Nowy postNapisane: Śr, 28 kwietnia 2010, 22:33 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

z tym, że tekst dotyczy pierwszego treningu biegowego... w takim - kijki niezbyt się przydają... -
i tak... pierwszy trening biegowy zaczyna się od chodzenia - to że w nordic walking też chodzą, nie znaczy że na pierwszym treningu biegowym kijki nie są tylko zbędnym balastem. Myślę że autor nie chciał dyskredytować samego nordic walking, a jedynie napisał - że jeśli myślisz o bieganiu.. to nie myśl jednocześnie o kijkowaniu, stawianiu stopy, oddychaniu i setce innych rzeczy które na początku nie mają żadnego znaczenia.

ot - chciał zaznaczyć, że bieganie w gruncie rzeczy to prosta sprawa... trzeba tylko zacząć na prawdę powoli.. a wtedy postępy będą bardzo szybko.

Nowy postNapisane: Śr, 28 kwietnia 2010, 22:57 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

We wszelkich tego typu opisach jak zacząć biegać, brakuje podstawowych informacji dotyczących techniki, pracy poszczególnych części ciała, sylwetki w biegu. Myślę, że wszystkie poradniki powinny zaczynać sie właśnie od takich informacji.

Nowy postNapisane: Śr, 28 kwietnia 2010, 23:11 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

gasper ty kpiarzu...

Nowy postNapisane: Śr, 28 kwietnia 2010, 23:14 
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

Mi się wydaje wręcz przeciwnie. Wg mnie najpierw powinniśmy się zainteresować naszą kondycją. No bo tak na prawdę technika nie przyda się nam jeśli nie mamy za sobą chociażby opisywanych w artykule pierwszych treningów:) Co nie zmienia faktu że jest ważna. Jednak dopiero później

Nowy postNapisane: Śr, 28 kwietnia 2010, 23:24 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Kondycja to podstawa a technika przyjdzie z drobną pomocą po kilometrach,
aczkolwiek czy można by zmienić tą panią nad artykułem bo jej technika może być myląca.

Nowy postNapisane: Śr, 28 kwietnia 2010, 23:47 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

00jan napisał(a):
Kondycja to podstawa a technika przyjdzie z drobną pomocą po kilometrach,
aczkolwiek czy można by zmienić tą panią nad artykułem bo jej technika może być myląca.

chyba, że zacznie sie złą techniką, która po kilometrach sie utrwali
a co do Pani to rzeczywiście niefortunne zdjęcie do artykułu o nauce biegania

Nowy postNapisane: Śr, 28 kwietnia 2010, 23:51 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

No to jest pomysł na artykuł.

"Pierwsze przebiegnięte kilometry dobrą techniką" albo "Pierwsze przebiegnięte kilometry z dobrą techniką"
Spisać ćwiczenia biegowe, które pomogą nam złapać formę a przy okazji nauczyć się techniki.

Nowy postNapisane: Śr, 28 kwietnia 2010, 23:56 
Redaktor Naczelny

ocobiegatu napisał(a):
Nie podoba mi się to opluwanie innych dyscyplin na bieganie.pl , zalogowałem się tu aby to wyrazić - "nie myśl o głupotach" - to o nordic walking...

Na bieganie.pl nie wyśmiewamy innych dyscyplin.
Ssokolow napisał to bardzo dobrze ale powtórzę.
Bieganie jest rzeczą prostą. Ale wszyscy mamy tendencję do obudowywania tego niewiadomo czym - pulsometry, gpsy, szmery, bajery i inne bzdety. Ta dziewczyna jest typowym przykładem, że jak Trener jej mówi, żeby szła, to ona od razu szuka jakiegoś gadżetu w postaci kijków. Więc trener jej mówi, żeby się nie zajmowała głupotami. Ona ma biegać a nie myśleć o gadżetach.

Co do techniki. To jest tak jak z zaczynaniem nauki angielskiego od alfabetu. Znam ludzi którzy wyrecytują angielski alfabet od końca ale porozumiewać się po angielsku nie umieją. Wszystko w swoim czasie.

Zdjęcie tej Pani - jest jakie jest. Wyszła na swój pierwszy trening i biegnie jak potrafi. Jurek Skarżyński też mówi żeby na pięcie lądować a swoje w życiu wybiegał. (tylko nie zaczynajmy w tym wątku debaty o technice, czepiacie się bzdetów).

Nowy postNapisane: Cz, 29 kwietnia 2010, 00:02 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Adam Klein napisał(a):
Zdjęcie tej Pani - jest jakie jest. Wyszła na swój pierwszy trening i biegnie jak potrafi. Jurek Skarżyński też mówi żeby na pięcie lądować a swoje w życiu wybiegał. (tylko nie zaczynajmy w tym wątku debaty o technice, czepiacie się bzdetów).

tylko z Jurkiem jest ten problem, że pisze jedno a robi drugie .... skoro bieganie z pięty jest takie super to dlaczego z niej nie biega?

Nowy postNapisane: Cz, 29 kwietnia 2010, 00:05 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Czyli to prawdziwy tekst?

Przypomina mi trochę moje treningi, i z tych gadżetów to przydaje się tylko pulsometr i czasami gps ale też rzadziej, co nie znaczy, że jest bezwartościowy-pomaga kontrolować tygodniowy dystans. A reszta jak bidony, uciskowe skarpety, jakieś wyszukane informacje o metodach treningowych i różne czasy nie znajdują miejsca w moim treningu.

PS O pięcie : Kiedyś w skokach w dal rozpędzano się na pięcie, do póki nie odkryto, że ten krok ma właściwości hamujące.

Nowy postNapisane: Cz, 29 kwietnia 2010, 00:51 
Dyskutant
Dyskutant

z początkiem roku postanowiłem poszurać, mam swoje lata i wagę a i z tytoniem się rozstałem, sporo zmian w jednym czasie :) nieco ruchu wcześniej na rowerku, takie tam pojeżdżawki, Harpagany itp. ale bez żadnego treningu, wyniszczające zrywy... pierwszy "bieg" 150m i myślałem że zejdę, drugi to samo... rezygnacja... pogmerałem w necie.. poczytałem... kupiłem książki... zawstydzony...po ciemku, na odludziu.... wczoraj o świcie szurałem godzinę po murach obronnych Ciudad Rodrigo... przed wczoraj w centrum Barcelony.. wcześniej w Lionie.. Strasburgu... jutro rano w Cartaxo ... cóż dalej szuram ale bez Jurka i jemu podobnych został bym zdyszanym przegranym... mam pulsometr i stosuję się do zaleceń Skarżyńskiego :)...
pozdrawiam i życzę wielu wspaniałych wrażeń z biegania

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 464 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]