Komentarz do artykułu Irina Mikitenko - wywiad

czyli o rywalizacji na najwyższym poziomie, zarówno na szosie jak i w gó®ach
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1726
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
Tomek Michałowski
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1320
Rejestracja: 13 sty 2008, 13:02

Nieprzeczytany post

warto dodać, że pacemakerem Iriny w zeszłym roku na Berlin Maraton był Jan Białk
Tomek
mkaczm
Wyga
Wyga
Posty: 51
Rejestracja: 08 maja 2009, 08:08

Nieprzeczytany post

najlepsze wyniki mezczyzn w tym roku w RFN: 1500m - 3:37
5000m 13:31
10000m (slaby wynik ok. 29:20, ale w zeszlym roku 28:02)

u nas jest gorzej, niestety
Awatar użytkownika
wojtek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 10535
Rejestracja: 19 cze 2001, 04:38
Życiówka na 10k: 30:59
Życiówka w maratonie: 2:18
Lokalizacja: lokalna
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ani slowa o skarpetkach uciskowych ?
Articles in English:
http://www.examiner.com/atlanta-sports-gear-in-atlanta/wojtek-wysocki

Looking back:
http://bieganie.pl/?cat=37

Jutup: http://www.youtube.com/user/wojtek1425/videos?view=0
Awatar użytkownika
Buddy
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 426
Rejestracja: 26 lip 2006, 00:56
Życiówka na 10k: 35:20
Życiówka w maratonie: 2:47:38

Nieprzeczytany post

A ja tyle przeczytałem na pewnej niemieckiej stronie nt. rekordu Iriny w Berlinie:

Berlin-Marathon.
Perfektes Wetter, ein großartiger Haille mit neuem Weltrekord.
Aber auch ein großartiger Rekord von Irena Mikitenko? Ich zweifele, ob man dieses Wort benutzen sollte.
Trainingsmethodisch sind solche Leistungssprünge bei einer so trainingsalten Läuferin zumindest nicht erklärbar.
Awatar użytkownika
wojtek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 10535
Rejestracja: 19 cze 2001, 04:38
Życiówka na 10k: 30:59
Życiówka w maratonie: 2:18
Lokalizacja: lokalna
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Koksik ?
Articles in English:
http://www.examiner.com/atlanta-sports-gear-in-atlanta/wojtek-wysocki

Looking back:
http://bieganie.pl/?cat=37

Jutup: http://www.youtube.com/user/wojtek1425/videos?view=0
Tomek Michałowski
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1320
Rejestracja: 13 sty 2008, 13:02

Nieprzeczytany post

ten koksik to mi przypomina Dietera Baumanna srebrengo medalistę z Seulu 88 na 5000m i złotego z Barcelony 92 również na 5000 m
grzał 27.21 na dychę a potem wpadł i skończył karierę
te niemieckie laboratoria...
z długasek niemieckich pamiętam jeszcze Sonję Oberem z Bayer Lewerkusen , 2:26 w Hamburgu poleciała
Tomek
mkaczm
Wyga
Wyga
Posty: 51
Rejestracja: 08 maja 2009, 08:08

Nieprzeczytany post

Sorry jaki koksik? Najpierw przeczytajcie biografie Iriny. Na przestrzeni ostatniej dekady miala wybitne wyniki na 1500m - 4:06 i 3000m - 8:30. Dobre warunki fizjologiczne i trening upowazniaja na tej podstawie do 30 min. na 10km i 1:08 w polmaratonie. Na podstawie wyniku z polmaratonu i biorac pod uwage ze jest kobietą wynik 2:19 nie jest zaskoczeniem. Jezeli nie wpadla przez ostatnie 10 lat to dla mnie jest czysta
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Ale możecie powiedzieć co tam jest napisane ? Nie znam niemieckiego.
mkaczm
Wyga
Wyga
Posty: 51
Rejestracja: 08 maja 2009, 08:08

Nieprzeczytany post

Berlin-Marathon. Perfektes Wetter, ein großartiger Haille mit neuem Weltrekord. Aber auch ein großartiger Rekord von Irena Mikitenko? Ich zweifele, ob man dieses Wort benutzen sollte. Trainingsmethodisch sind solche Leistungssprünge bei einer so trainingsalten Läuferin zumindest nicht erklärbar

moje tłumaczonko:

Berlin-Maraton, Idealnapogoda, wspaniały Haile z nowym rekordem świata. Ale również wspaniały rekord Iriny Mikitenko? Ja powatpiewam czy powinno sie tego słowa tutaj używać. Według metodyki treningowej takiego rodzaju skoki w wynikach, (osiągnięciach) są w przypadku tak "starej treningowo" (jak to kurcze przetlumaczyc, autor musial miec na mysli wiek lub to jak dlugo juz biega Irina) biegaczki przynajmniej niejasne.

MUsimy pamietac, ze obecnie w Niemczech mieszkaja ogromne ilości Rosjan. W niketorych miastach Niedersachsen co ... trzeci spotkany Niemiec to Rosjanin, Kazach, itp. Wynika to ze tego ze Kohl podpisal umowe z Rosja odnosnie tego, ze ci osadnicy niemieccy, ktorzy za carycy Katarzyny zostali umieszczeni w Rosji moga wrocic do Niemiec. I z tego zrobila sie ogromna liczba ludzi, to sa setki tysiecy badz nawet do 2 milionow osob. Ogromne ilosci. NIemcy chyba juz po prostu nie chca Turkow. Stad moze panuje pewna fobia, ze rekordzistka NIemiec jest Rosjanka czy Kazachka . W polsce podejrzewam też by tak bylo jakby np. Chinczyk, Norweg czy kto inny z polskim paszportem nabiegal 2:08 w maratonie.
Awatar użytkownika
Buddy
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 426
Rejestracja: 26 lip 2006, 00:56
Życiówka na 10k: 35:20
Życiówka w maratonie: 2:47:38

Nieprzeczytany post

trainingsalte Läuferin - to po prostu zaawansowana treningowo biegaczka.

Nie wiem skąd masz informacje nt. rzekomych fobii, ale otwartości na inne nacje i poglądy to możemy się od nich uczyć. No i oczywiście są wyjątki, bo nobody's perfect ;)

Głównie chodzi o tak skokowy postęp Iriny na tym poziomie, w tym wieku i na tym poziomie zaawansowania. I to jest przedmiotem wątpliwości.
Gregory
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 193
Rejestracja: 11 lut 2008, 20:38

Nieprzeczytany post

mnie zaciekawilo co innego oboz treningowy w Kirgistanie....i tlumaczenie ze na 2k n.p.m. a 1.7 n.p.m. sprawia taka roznice?
Ciekawe czy kontrole antydopingowe docieraja do Kirgistanu rowniez?

Wiadomo ze o doping chodzi kiedy wykonywana jest najwieksza parca treningowa pozniej na zawodach i tuz przed to tylko spijanie pianki z roboty wykonanej tygodnie, miesiace przed.

Jednakze skoro nie zostala zlapana przez tyle lat nalezy domniemywac niewinnosc...
Wiek nie powinien tu grac roli raczej nagly postep wynikowy moze wzbudzic podejrzenia.
mkaczm
Wyga
Wyga
Posty: 51
Rejestracja: 08 maja 2009, 08:08

Nieprzeczytany post

Buddy pisze:trainingsalte Läuferin - to po prostu zaawansowana treningowo biegaczka.

Nie wiem skąd masz informacje nt. rzekomych fobii, ale otwartości na inne nacje i poglądy to możemy się od nich uczyć. No i oczywiście są wyjątki, bo nobody's perfect ;)

Głównie chodzi o tak skokowy postęp Iriny na tym poziomie, w tym wieku i na tym poziomie zaawansowania. I to jest przedmiotem wątpliwości.
Dzieki, za post

Mysle, ze to jest jasna sprawa. Janek ją po prostu bardzo dobrze poprowadzil, a ten kenijczyk, ktoremu musiala deptac po pietach tak ja zdenerwowal, ze eksplodowala na ostatnich kilometrach, swoja droga to sam juz nie wiem czy Janek odpuscil finisz zeby Irinie nie przeszkadzac, czy tez tempowo oslabl?

Co do fobii, to w takich krajach z tego co wiem 1/3 ludzi jest na tak w sprawie obcokrajowcow, 1/3 na nie, a 1/3 mowi, skoro sa to sa, nieszkodzi. Ten niemiecki post raczej byl z tej nieprzychylnej grupy lub od osoby , ktora nie zna sylwetki tej biegaczki.
W Polsce chyba nigdy nie bedziemy mieli takich sytuacji, bo POlska nie ma emigrantow i nie bedzie miec. Ciekawe by bylo jakbysmy mieli milion kenijczykow u nas - chyba wiecej Polakow zaczeloby biegac wtedy.
Gregory
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 193
Rejestracja: 11 lut 2008, 20:38

Nieprzeczytany post

aha....czasy z 10km biezni i pol maratonu odpowiadaja wynikom w maratonie z przedzialu 2.25-2.30 wiec mozna miec pewne watpliwosci.
mkaczm
Wyga
Wyga
Posty: 51
Rejestracja: 08 maja 2009, 08:08

Nieprzeczytany post

To jest problem z zakresu biomechaniki i fizjologii, to nie jest takie proste. Wstaw Wynik Gajdusa na 10km i wyjdzie ze teoretycznie ponizej 2:13 lub 2:12 to nie mial prawa nabiegac
ODPOWIEDZ