Najładniejsze biegowe kobiece koszulki

Dziewczyny - to nasze miejsce.

Moderator: beata

Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Słuchajcie, gdyby bieganie.pl chciało zorganizowac fajne kobiece biegowe koszulki.
To pokażcie mi w sieci link do takich ?
Co dla was jest fajne ?
Jaki krój, fason, na ranmiączkach, z rękawkaim itd.

Z fajnymi kobiecymi koszulkami jest zazwyczaj nie tak łatwo.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Beauty&Beast
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1158
Rejestracja: 11 wrz 2007, 09:07
Życiówka na 10k: 00:45:29
Życiówka w maratonie: 3:42:02
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

O ładne kobiece koszulki jest super trudno :)

Poszukam linków.

Fajne były na Run Warsaw 2006 - pomaranczowe - ewidentnie damskie, z lekkim cięciem w talii, lekko pasowane. Już zielone z 2007 nie miały wersji damskiej. Ja mam jeszcze fioletową Nike'a z rękawkiem, ale ona się średnio sprawdza w startach, natomiast też ma krój kobiecy. Podoba mi się wizualnie ten plamiasty Nike z tego roku, ale nie biegalam w nim.

Bez rękawów... no to już wiekszy klops. Nie najgorszy jest Kalenji, ale mnei sie w nim źle biega, jakby za sztywny trochę. Przy koszulkach bez rękawów i krótkich topach istotnym elementem jest wbudowany stanik - znakomicie rozwiąuje sprawę różnych obtarć i takich tam. Topy NB są całkiem zensowne, ale wlasnie element stanikowy mają...nie budzący zaufania. Adidas kiedyś mial fajne na ramiączkach, ale kupilam dwa lata temu i od tamtej pory takich nie widzialam. A Puma... Pumy damskiej typowo biegowej też nie widzialam :lalala: Chociaż czytałam, że jest ;-)
Awatar użytkownika
Beauty&Beast
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1158
Rejestracja: 11 wrz 2007, 09:07
Życiówka na 10k: 00:45:29
Życiówka w maratonie: 3:42:02
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

I kilka linków:
Top NB - http://www.newbalance.pl/produkty.aspx?id=1377 - mam w innym kolorze, ale o taki mi chodzilo.
Nike:
ta mi się podoba, ale nie mam zdania o jej wlasciwosciach biegowych
ta wygląda na przyjazną bieganiu
tu jestem w koszulce PUMY która sie do biegania nie nadaje za bardzo, ale poza tym jest kobieca ;-) (reszta koszulek Polska Biega to byly męskie koszulki, najmniejszy rozmiar M)
tu mam na sobie top firmy GORE (w Polsce nie widzialam, kupilam na Expo w Amsterdamie) ze znakomitym stanikiem wbudowanym.
Tu mam na sobie normalną koszulkę z tej serii (GORE), koszulka sprawdza się super i na dodatek ma z tylu kieszonkę na suwak.
I jeszcze tu - znakomity topik Reeboka. Chociaż też pod spod zkladam bieliznę. Kończy się mnie wiecej tam, gdzie koniec numeru, z uwagi na pogodę miałam jeszcze pod nim koszulkę bieliźnianą z serii pro vent (chyba) Nike'a. [/url]
kumiko
Wyga
Wyga
Posty: 87
Rejestracja: 07 mar 2009, 10:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: tokyo (in my mind)

Nieprzeczytany post

naprawdę fajne, kobiece ma nike, wersja top i z rękawami, seria Pro

http://store.nike.com/index.jsp?country ... gid-228407

http://store.nike.com/index.jsp?country ... gid-247357

używam i bardzo je lubię
tylko to są przylegające, nie wszystkie babki preferują

Oglądałam reeboka z wbudowanym biustonoszem-wydaje sie być fajny, nie używałam:

http://www.reebok.com/PL/#/product?mode ... eId=K18749

Nie lubię koszulki Kalenji, ale nie chodzi o krój tylko materiał-czuję się jak w pancerzu, mimo że jest luźna.
Awatar użytkownika
kapan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 891
Rejestracja: 01 paź 2007, 18:24
Życiówka na 10k: 38:51
Życiówka w maratonie: 2:59:29

Nieprzeczytany post

Mi bardzo się podobały koszulki z biegu po zoo. Osobiście najbardziej lubię sukienkę pumy z biustonoszem wewnętrznym, dostosowaną do rzeczywistej budowy kobiety-np. wcięcie w tali,z której korzystam jako z koszulki -podkładam kolarki (na sukienkę za krótka!).
Awatar użytkownika
DOM
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2101
Rejestracja: 11 kwie 2008, 07:13
Życiówka na 10k: 34:27
Życiówka w maratonie: 2:36:045
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Mnie najbardziej podoba się moja zielona koszulka Reeboka- ale nie widzę jej nigdzie w sieci :(
Co dla mnie najważniejsze?
To zależy czy ma to być koszulka ze stanikiem.
Generalnie powinna być obcisła, ale nie opinająca brzucha (ach, te nasze fałdki;) ). Najlepiej gdy jest na ramiączka i są one regulowane. Kolor- każdy, ale nie różowy ;) Tzn. nie majtkowy róż.
Spełniona mama dwóch chłopaków.
Miłośniczka Wings For Life;) i biegów górskich.
DOMwBIEGU.pl
Awatar użytkownika
Nagor
Ekspert/Trener
Posty: 3438
Rejestracja: 09 paź 2007, 17:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Słupsk

Nieprzeczytany post

E, daleko szukać - ta jest bajerancka i bardzo sie podoba Oli (ma w środku taki a la stanik/top): http://bieganie.pl/statystyka/profiles/ ... b649a68e4c

To jest chyba ten model:

http://www.decathlon.com.pl/PL/koszulka ... -64832074/
Awatar użytkownika
beata
Ekspert/Trener
Posty: 6499
Rejestracja: 21 sty 2003, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

Nagor pisze:E, daleko szukać - ta jest bajerancka i bardzo sie podoba Oli
Ta jest fajna, istotnie. Dla mnie mogłaby mieć tylko inny kolor.

Damskie koszulki biegowe powinny przede wszystkim ... dobrze leżeć. Ani za obcisłe, ani za luźne, lekko - ale nie za bardzo, dopasowane.
Nie mam jakiś swoich typów, chociaż niezłe robi Adidas i tych mam najwięcej. Mają dobre, przewiewne i przyjemne materiały, to jest dla mnie ważne, szczególnie w przypadku koszulek na ramiączka - nie mogą być za grube.
Midi
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 290
Rejestracja: 30 mar 2009, 21:44
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zmienna
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ja lubię te najtańsze Deefuzy Kalenji, jak na cenę (końcówki serii po 9,90!) są bardzo przyzwoitej jakości, dobrze znoszą prania. Wada: za mało elastyczne. Lubię dopasowana przylegającą odzież biegową, a ta najtańsza seria Kalenji jest zupełnie nieelastyczna, więc trudno się zakłada. Mają fajną kolorystykę: lubię białe koszulki, fajne są też "owocowe" - w kolorach melona czy kiwi na przykład :)
Bardziej lubię ramiączkowe czyli bokserki, ale z kolei zimą pod bluzy używam T-shirtów, żeby było cieplej.
Wbudowanych staników nie używam, tzn. nie wycinam ich z koszulek :bum: ale pod spód zakładam zwykły stanik biegowy - te wbudowane to najczęściej chała, nadają się na siłownię albo na jogę, ale przy bieganiu nie unieruchamiają nawet tak małego biustu, jak mój. Nie da się zrobić dobrego biustonosza do biegania z elastycznej siatki, to nic nie trzyma. Poza tym problem z wbudowanymi biustonoszami jest taki, że rozmiarówka nie nadaje się dla przeciętnych kobiet - jak obwód pasuje, to miski są za małe, a średnie miski (dużych w ogóle nigdy nie widziałam) są w topach od rozmiaru 44 albo L w górę.
Ogólnie damska koszulka powinna mieć wcięcie i wąskie rękawy lub wąskie wycięcia na ramiona w przypadku bokserek - często ten element jest za szeroki.
Design - jakiś fajny (niekoniecznie kwiatowy ;)) wzorek, ale w sumie ładne kolory jednolitych też są OK.
Fajnie byłoby mieć przynajmniej niewielki odblask na plecach - te Deefuzy mają i za to je tym bardziej lubię.
złośliwa wiedźma
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 50
Rejestracja: 19 mar 2009, 00:15

Nieprzeczytany post

Fajna jest ta proponowana przez Nagora, chociaż może w mniej bijących po oczach barwach ;)

Moje ulubione koszulki to te z wbudowanym stanikiem Shock Absorbera. Firma słynie z rewelacyjnych biegowych staników pewnie dlatego koszulki ma równie dobre. W nowej kolekcji jeszcze nie biegałam, ale wzory już mi się podobają :hej:

http://www.allegro.pl/item647104844_sho ... ml#gallery

http://www.allegro.pl/item645494234_sho ... ml#gallery


Jestem jednak realistką i rozumiem, że Bieganie.pl nie będzie mieć koszulek w 20 rozmiarach i 10 opcjach kolorystycznych ;) nie będę więc za bardzo grymasić, w gruncie rzeczy najważniejsze jest to wcięcie w talii :hejhej:

PS
Midi - dobry pomysł z odblaskiem na plecach! ;)
Midi
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 290
Rejestracja: 30 mar 2009, 21:44
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zmienna
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Co do ShockAbsorberów się zgadzam, staniki biegowe mają świetne, ale jeśli chodzi o te koszulki z linków, to tylko druga nadaje się do biegania, bo pierwsza to support level 2. Szkoda, że ta pani z Allegro ma dość ograniczoną ofertę, cenowo to wypada bardzo OK. Niedawno jeden u niej kupiłam zresztą :)
Biorąc pod uwagę, że w Polsce chyba nie ma producenta dobrej bielizny sportowej o odpowiedniej rozmiarówce, pozostaje nam namawiać Bieganie.pl na coś ładnego z miejscem na biust - wbrew pozorom, nie jest to oczywiste i czasem koszulki damskie wcięcie w talii mają, ale w miejscu biustu nie różnią się od męskich za bardzo... :lalala:
złośliwa wiedźma
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 50
Rejestracja: 19 mar 2009, 00:15

Nieprzeczytany post

Midi pisze:Co do ShockAbsorberów się zgadzam, staniki biegowe mają świetne, ale jeśli chodzi o te koszulki z linków, to tylko druga nadaje się do biegania, bo pierwsza to support level 2.
To zależy kto ma jakie kształty ... Dla misek A i AA support level 2 jest akurat do biegania :hejhej: jak mnie siostra zawsze poprawia :bum:
weruhaha
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 17 cze 2009, 19:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Tu znalazłam Kilka topów do biegania ;))
http://www.run4fun.pl/kolekcja-damska-t ... f298fb551e są naprawdę fajne , ale ja u siebie w swojej miejscowości nie mogę dostać żadnych topów . kolców tez ;(
airda

Nieprzeczytany post

Najbardziej mi odpowiadaja dosc obcisle koszulki, z wbudowanym stanikiem, na ramiaczkach lub z bardzo krotkimi rekawkami, takie jak np. ta:

http://www.run4fun.pl/drifit-core-refle ... f298fb551e

Tymczasem jednak i tak kocham miloscia wielka ubrania crafta, choc obie koszulki wygody wlasnych biustonoszy sa pozbawione :)

To w sumie taki OT, bo nie przepadam za noszeniem na sobie jakichs identyfikujacych napisow ;) No chyba, ze dosc uniwersalnych jak craft, nike czy adidas ;)
Awatar użytkownika
ultima-thule
Wyga
Wyga
Posty: 117
Rejestracja: 08 maja 2009, 23:28
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

Czy te staniki wbudowane wystarczają?
Midi pisze, że jak dla niej, to są za słabe.
Mogę prosić o więcej opinii? Jestem dość wymagająca jeśli chodzi o staniki biegowe i mam spore wątpliwości, co do tego, czy one w ogole trzymają biust.... Jak to jest?
Przeciwności losu są jak kamienie, które ostrzą mój miecz - Ave Raf
ODPOWIEDZ