Początkujący biegacz z płaskostopiem + analiza

Stawiasz pierwsze kroki? Tutaj szukaj wsparcia, pomocy i zachęty. Wstąp i podaj rękę tym, którzy dopiero nabierają pędu.
michal999
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 19 maja 2009, 01:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków - Nowa Huta

Nieprzeczytany post

Witajcie, od niedawna (ok. 2-3mies.) gram w piłkę z wujkami, kuzynami itp. Moja kondycja spadła niemal do zera. Ostatnio najlepsza kondycja była jakieś 5-7lat temu gdy grałem z kumplami, czy nawet jak uprawialiśmy biegi, więc zastój u mnie jest niesamowity. Mam teraz 24 lata i niestety od już sporego czasu męczy mnie płaskostopie i w toku przeszukiwania internetu wpadłem i znalazłem to forum.

Co mnie obecnie interesuje?
1. poszukuję rozwiązania problemu z płaskostopiem
2. chcę biegać, ćwiczyć i poprawiać kondycję
3. czysta ciekawość na temat rodzaju obuwia

Płaskostopie. Czytałem kilka artykułów z tej stronki co do problemu płaskostopia. Dawno temu byłem u lekarza no i oczywiście zalecił mi wkładki ortopedyczne do butów. Moim skromnym zdaniem było to kiepskie rozwiązanie ponieważ niestety większość wkładek podczas biegu szybko się niszczy i traci swoje właściwości nie spełniając określonych zadań. Doczytałem także, że można dokonać analizy kroku biegowego oraz rozkładu sił nacisku stopy na podłoże i ewentualne dobranie butów do moich potrzeb. Znacie placówki, gdzie można wykonać takie badanie? Jaki może być tego koszt? Niestety nie znalazłem takich w necie i pewnie musiałbym się znowu udać do lekarza, może coś poradzi..

Co do samego biegania to jak się domyślacie nie startuję w jakiś zawodach biegowych. Po prostu biegam dla przyjemności i własnego zdrowia jednak pasowało by wyrobić sobie dawną kondycję bądź nawet lepszą :D Chcę biegać szybko i długo.Jakie ćwiczenia pasowałoby wykonywać, ile razy w tygodniu itp? W grę wchodzi też koordynacja ruchowa, zwinność itp.

Jeśli chodzi o samą ciekawość w doborze odpowiedniego obuwia to interesują mnie dwa szczegóły:

1. po pierwsze, wytrzymałość buta (np. specjalnie dobranego dla mnie, z płaskostopiem itp.) czyli co taki but zniesie. Pytam ponieważ ceny niektórych butów są rzędu nawet 650zł więc myślę, że warto wiedzieć w co inwestować. Dotąd nie zwracałem uwagi na przeznaczenie buta tylko kupowałem te, które mi się podobały :D Prosty wybór lecz po kilku biegach czy meczach but się rozsypywał mimo iż kosztował 250zł :P
2. czy jeśli mam płaskostopie to powinienem mieć dwie pary butów? chodzi mi o to, czy do biegania i sportów powinienem mieć jedne buty a do normalnego chodzenia, spacerków inne czy po prostu mogę chodzić w tych samych bo nie ma to znaczenia?


Bardzo Was proszę o radę. W chwili obecnej od biegania w zwykłych butkach jeszcze z płaskostopiem, bolą nieco stawy i same stopy. Myślę, że mój bieg nie jest efektywny/wydajny. Prędzej się pewnie wykończę niż ten sport zadziała na mnie zdrowotnie :D Dodatkowo (podobno) płaskostopie może przyczyniać się do pewnych wad kręgosłupa a ja już z tym płaskostopiem chodzę i biegam wiele lat nic z tym nie robiąc. Proszę więc o pomoc. Pozdrawiam. Michał.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
run
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 479
Rejestracja: 07 maja 2009, 14:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa / Dąbrowa Leśna
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Przejdź się do sklepu gdzie będzie fachowa obsługa, zrób sobie test wodny a najlpiej zbadaj się na specjalnym skanerze, teraz jest np w Intersport do końca maja.

Nie wiem gdzie takie sklepy są w Krakowie może jest ktoś tutaj z Krakowa, kto Ci podpowie :)

Co do wytrzymałości to ja w swoich New Balance 561 zrobiłem w ciągu 3 lat jakieś 600 km. Zmarszczyła podeszwa, całkiem nie mają już amortyzacji, muszę na jakieś inne wymienić a mam podobny problem ze stopami.
Awatar użytkownika
mayall
Wyga
Wyga
Posty: 54
Rejestracja: 10 kwie 2009, 12:15
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Intersport - Galeria Krakowska i chyba CH Zakopianka.. Ja bylem w GK, zrobiono mi odcisk stopy, uswiadomiono w niektorych sprawach.. ogolnie bardzo milo sie rozmiawialo - sporo sie dowiedzialem.. Cala akcja jest darmowa, do niczego nie zobowiazuje a jeszcze dostaniesz rabat na buty gdybys chcial kupic od razu..
Pozostań w pokoju, a ruchy miej roztropne, aby uderzając się w łokieć nie natrafić na to miejsce które czyni prąd

Obrazek
michal999
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 19 maja 2009, 01:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków - Nowa Huta

Nieprzeczytany post

..cholera.. ostatnio byłem w galerii krakowskiej i nic tam nie widziałem w tym intersporcie.. jade jutro jeszcze raz i zobaczymy :D dzięki za podpowiedź. ;] Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
run
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 479
Rejestracja: 07 maja 2009, 14:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa / Dąbrowa Leśna
Kontakt:

Nieprzeczytany post

michal999 - i jak? :)
michal999
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 19 maja 2009, 01:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków - Nowa Huta

Nieprzeczytany post

..właśnie.. nie napisałem :D Właściwie za wiele się nie dowiedziałem na ten temat w sklepie w galerii. Stanąłem tylko na tym kwadracie, zrobił się odcisk stopy i po czym babka stwierdziła, że nie jest tak źle :P Doradziła mi butki reeboka oczywiście ale sama mówiła, żeby kupić jakieś lepsze typu asics albo adidas (629zł). Właściwie te adidasa dobrze leżą :D tylko cena.. kolor też pasowałby inny :P Na razie myślę co by tu wybrać.
W każdym razie "badanie" trwało nawet nie wiem czy 30sek więc czymś takim ciężko cokolwiek stwierdzić. Przejdę się jeszcze do jakiegoś lekarza i zobaczymy co powie. Może dostanę receptę na buty adidas (zniżka 60%) :P:P Póki co trzeba się wziąść za trening :D Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
run
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 479
Rejestracja: 07 maja 2009, 14:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa / Dąbrowa Leśna
Kontakt:

Nieprzeczytany post

michal999 pisze:Może dostanę receptę na buty adidas (zniżka 60%) :P:P Póki co trzeba się wziąść za trening :D
Napisz coś więcej bo brzmi to bardzo atrakcyjnie :hej:
ODPOWIEDZ