Bielizna do biegania

Dziewczyny - to nasze miejsce.

Moderator: beata

Awatar użytkownika
Ulaa
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 197
Rejestracja: 05 lis 2008, 13:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Wrzucam tu link do artykułu (dla tych którzy jeszcze go nie czytali) o odpowiednim doborze stanika biegowego, a właściwie o tym jak się zmierzyć żeby wiedzieć, jaką mamy miseczkę.

Ja zawsze miałam z tym problem. Nie wiedziałam o jaki rozmiar mam poprosić. Nie wiedziałam czy mam się sugerować rozmiarem, jaki noszę, na co dzień czy może w sportowych stanikach jest inaczej i do przymierzalni szłam z czterema, pięcioma różnymi rozmiarami. Po przeczytaniu tego artykułu i wyliczeniach wg niego wiele mi się rozjaśniło. Polecam.

http://bieganie.pl/?show=1&cat=21&id=208
New Balance but biegowy
Jagoda81
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 49
Rejestracja: 09 lip 2008, 19:29

Nieprzeczytany post

W końcu temat odpowiedni dla Strefy Kobiet :ble: Korzystając z okazji z okazji zapytam jakie majtki polecacie? Są jakieś sportowe modele dla kobiet? Bo we Wrocławiu w Decathlonie nic nie znalazłam :nienie: :bum:
Awatar użytkownika
trinity
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 185
Rejestracja: 24 paź 2008, 04:15

Nieprzeczytany post

Jagoda81 pisze:W końcu temat odpowiedni dla Strefy Kobiet :ble: Korzystając z okazji z okazji zapytam jakie majtki polecacie? Są jakieś sportowe modele dla kobiet? Bo we Wrocławiu w Decathlonie nic nie znalazłam :nienie: :bum:
NIKE na 100% na coś w swojej ofercie, widziałam jak kupowałam stanik w Inter Sport. Wybór był dość spory, ale w szczegóły się nie wdawałam, bo osobiście uważam, że majtki pod biegowe legginsy są zbędne.
Awatar użytkownika
Ulaa
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 197
Rejestracja: 05 lis 2008, 13:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ja tylko jak jest zimno zakładam specjalne majteczki do biegania, a raczej bokserki. Na to krótkie legginsy i dopiero długie spodnie. Zmarzluch ze mnie:)

A jak jest ciepło to nie ma to dla mnie większego znaczenia. Musi mi być po prostu wygodnie i muszą być ładne. :hejhej: Nie kupuję specjalnie biegowych.

Większe problemy miałam zawsze z doborem stanika. Źle wybierałam, a potem męczyłam się z obtarciami.

Trinity – kurcze nieźle mi jakoś trudno sobie wyobrazić bieganie bez.

Jak będzie cieplej to spróbuję.
Awatar użytkownika
beata
Ekspert/Trener
Posty: 6499
Rejestracja: 21 sty 2003, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

trinity pisze: bo osobiście uważam, że majtki pod biegowe legginsy są zbędne.
Kurcze, nieźle. Ja bez biustonosza, Trinity bez majtek. Tylko czekać, aż zjawi się tu znów grono Panów :hejhej: .

W kwestii bielizny, ja nie używam jakiejś specjalistycznej, tylko to, co jest wygodne, miarę tanie, dostępne i nie bawełniane.
Awatar użytkownika
Beauty&Beast
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1158
Rejestracja: 11 wrz 2007, 09:07
Życiówka na 10k: 00:45:29
Życiówka w maratonie: 3:42:02
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

:) ladne rzeczy :hahaha:
Ja góry preferuję Nike (Determination Bra w odcieniu cielistym) albo alternatywna wersja ekonomiczna - Tchibo. Nie wiem, ktore bydlę mnie obtarło ostatnio na plecach i to nie jest miłe, ale pewnie coś z bardziej agresywnym zapięciem.
Jezeli natomiast chodzi o częśc podlegginsową, to jestem kompletną abnegatką - wystarczą mi figi/bokserki gatty albo pompei czy jak to się tam nazywa, nie polecam za to slogów. Latem na szybkie bieganie - same spodenki albo leginsy :hej:
Awatar użytkownika
DOM
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2101
Rejestracja: 11 kwie 2008, 07:13
Życiówka na 10k: 34:27
Życiówka w maratonie: 2:36:045
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Ja tam wolę stringi...
Spełniona mama dwóch chłopaków.
Miłośniczka Wings For Life;) i biegów górskich.
DOMwBIEGU.pl
Awatar użytkownika
Beauty&Beast
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1158
Rejestracja: 11 wrz 2007, 09:07
Życiówka na 10k: 00:45:29
Życiówka w maratonie: 3:42:02
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Na mróz też? :jatylko:
kumiko
Wyga
Wyga
Posty: 87
Rejestracja: 07 mar 2009, 10:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: tokyo (in my mind)

Nieprzeczytany post

No tak tylko artykuł w zasadzie przedstawia najbardziej rozpowszechnioną w PL numerację staników, niekoniecznie najlepszą

Przejrzałam oferty, choćby wspomnianego nike, i raz mamy rozmiarówkę odzieżową typu s, m itd, a raz 32D, 34C, 36C itd.

Wniosek taki, przynajmniej dla mnie, że warto poszukać bardziej precyzyjnych informacji albo naprawdę dobrego sklepu z bielizną (nie tylko sportową).

Słyszałam o takim w Krakowie, tylko ciągle nie po drodze...
Tomek Michałowski
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1320
Rejestracja: 13 sty 2008, 13:02

Nieprzeczytany post

Jagoda81 pisze:W końcu temat odpowiedni dla Strefy Kobiet :ble: Korzystając z okazji z okazji zapytam jakie majtki polecacie? Są jakieś sportowe modele dla kobiet? Bo we Wrocławiu w Decathlonie nic nie znalazłam :nienie: :bum:
w kwietniu już go tam kupisz , sklep się rozbudowuje
Tomek
Awatar użytkownika
wojtek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 10535
Rejestracja: 19 cze 2001, 04:38
Życiówka na 10k: 30:59
Życiówka w maratonie: 2:18
Lokalizacja: lokalna
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Czy w kobiecych majtkach nadal biega sie najlepiej mezczyznom? ( pod spod )
Articles in English:
http://www.examiner.com/atlanta-sports-gear-in-atlanta/wojtek-wysocki

Looking back:
http://bieganie.pl/?cat=37

Jutup: http://www.youtube.com/user/wojtek1425/videos?view=0
Awatar użytkownika
Beauty&Beast
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1158
Rejestracja: 11 wrz 2007, 09:07
Życiówka na 10k: 00:45:29
Życiówka w maratonie: 3:42:02
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

kumiko pisze:Przejrzałam oferty, choćby wspomnianego nike, i raz mamy rozmiarówkę odzieżową typu s, m itd, a raz 32D, 34C, 36C itd.
S, M i tak dalej dotyczy staników w formie topów (takich jak Determination Bra), te z cyferkami są bardziej "stanikowe" w rozumieniu tradycyjnym.

BTW, jak już kupujecie bieliznę do biegania z planem biegów dłuższych niż 20 km (maraton i tak dalej ;)) - starajcie się unikać plastikowych elementów (złaszcza na łączeniach). Potrafią obetrzeć. Dlatego ja na zawody preferuję Determination Bra.
Awatar użytkownika
kapan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 891
Rejestracja: 01 paź 2007, 18:24
Życiówka na 10k: 38:51
Życiówka w maratonie: 2:59:29

Nieprzeczytany post

Ja jestem bardzo wrażliwa na obtarcia i odciski na maraton zakładam czasem bieliznę na lewą stronę-nawet staniki przeznaczone do biegania maja szwy czy zapięcia, które czasem obcierają, te zapinane z przodu przy zapięciu plastruję. Nie znalazłam tylko patentu na obtarcia wewnętrznej części ud-poza dłuższymi leginsami, których nie lubię w lecie!
Awatar użytkownika
trinity
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 185
Rejestracja: 24 paź 2008, 04:15

Nieprzeczytany post

To jak już o obtarciach... ma ktoś jakiś patent na obtarcia obojczyków od ramiączek staników, bo niestety smarowanie ich wazeliną nie pomaga, gdyż się ściera i po godzinie biegu moje obojczyki wyglądają jak przetarte papierem ściernym.
Edda
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 559
Rejestracja: 26 sty 2008, 23:33

Nieprzeczytany post

trinity pisze:To jak już o obtarciach... ma ktoś jakiś patent na obtarcia obojczyków od ramiączek staników, bo niestety smarowanie ich wazeliną nie pomaga, gdyż się ściera i po godzinie biegu moje obojczyki wyglądają jak przetarte papierem ściernym.
hmm, też zdarzały mi się obtarcia, ale nie w tym miejscu (pod biustem, od fiszbin tak sądzę). Patent podkradziony od męskiej grupy biegaczy - miejsca narażone na otarcia zaklejam plastrem - bez opatrunku, taki, który potem można szybko odkleić. Dodatkowo trochę alantanu i jest ok.
ODPOWIEDZ