pytanie/ pł.poprzeczne

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
Awatar użytkownika
Sinister
Wyga
Wyga
Posty: 55
Rejestracja: 27 gru 2008, 18:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: okolice B-stoku

Nieprzeczytany post

wiem że był temat o tym i pewnie nie jeden, ale ja nie znalazłem w nim odpowiedzi na moje pytanie.

a więc: czy jak mam płaskostopie pop., to czy poprzez bieganie może się ono pogłębiać? dodam, że zaczyna mi się powoli robić koślawy duży paluch na lewej stopie,ale jeszcze jest to mało zaawansowane.nosze takie kliny pomiędzy I i II palec ale nie wiem czy to coś da. co proponujecie? wizyta u ortopedy, wkładki do butów? (podobno te do sportowego obuwia są drogie)
znalazłem ćwiczenia,będę się starał robić w wolnych chwilach.

dodam, że nie nabyłem tego, tylko odziedziczyłem.martwi mnie to, bo nie mam zamiaru rezygnować z biegania, ale jednocześnie nie mam zamiaru za kilka lat jęczeć co krok. mam dopiero 16 lat...

proszę o porady.
New Balance but biegowy
Ruda
Ekspert/fizjoterapia
Posty: 432
Rejestracja: 17 lis 2006, 18:48
Życiówka na 10k: 40:30
Życiówka w maratonie: 3:20
Kontakt:

Nieprzeczytany post

może się pogłębiać, generalnie wraz z wiekiem pogarsza się stan naszych stóp. Powinieneś też dbać o wagę, im cięzszy zawodnik, tym stopy bardziej się"rozklapciają". Zdecydowanie ułatwią Ci życie wkładki specjalistyczne do Twojej stopy.
http://www.ortoreh.pl
"Droga jest celem"
Dark3r
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 32
Rejestracja: 05 mar 2008, 17:26
Życiówka na 10k: 42:04
Życiówka w maratonie: 04:09:36
Lokalizacja: Grochów

Nieprzeczytany post

Sinister, mam podobny problem, tylko u mnie problemem jest taki palec:
Obrazek

Byłem z tym wczoraj u ortopedy, dowiedziałem się wtedy, że mam płaskostopie poprzeczne i to wszystko jest od tego. Też nie wiem co z tym robić. Będę musiał się przejść do sklepu ortopedycznego i dobrać odpowiednie wkładki. Rozumiem, że w takiej sytuacji bieganie w butach dla supinatora (Saucony Jazz 12) mogą tylko pogorszyć sprawę?
ODPOWIEDZ