Buty dla nowicjusza, za ~200zł

newbie
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 38
Rejestracja: 06 sty 2009, 21:04

Nieprzeczytany post

Witam, mam 16 lat, od dawna interesuje się bieganiem, ale w ostatnim czasie postanowiłem podjąc jakieś treningi, na własną rękę. Wyczytałem, iż dobre obuwie ma duże znaczenie, dlatego kieruję do was moją prośbę, czy da radę kupic jakeis buty do biegania za ~200 zl ? . Nie uprawiam żadnego sportu, cały mój wysiłek ogranicza się do poruszania myszką przed kompem, targania plecaka, marszu do/z autobusu. Aczkolwiek na 60m `wybiegałem` dośc dobry czas, a nigdy nie trenowałem i nie uprawiam żadnego sportu. Czas jaki osiągnąłem to ~8.2-8.3s, więc chyba nie taki straszny? : >. Moim idolem jest Bronisław Malinowski, który trenował w moim mieście i zginął niestety śmiercią tragiczną w 1981roku. Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi. Moje 'parametry'
Wzrost : ~182 cm
Waga : nie wiem, ale w normie, nie jestem ani chudy ani "duży"
Staż : właściwie brak
New Balance but biegowy
swierszczuu
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 24
Rejestracja: 17 maja 2008, 11:49

Nieprzeczytany post

Cześć, ostatnio zakupiłem na wapsport.pl przecenione z 200 zl na 140 zl New Balance M835WB wczoraj mi przyszły i dzisiaj miałem pierwszy trening, i moim zdaniem biega się wyśmienicie :) oczywiście mówię z swojego przykładu bo to są moje 1 buty biegowe :) więc mało wiem o doborze dobrego obuwia, ale dużo osób poleca Asicscy 2130 myślę że do 200 zł na allegro byś znalazł. Przy doborze buta też się liczy styl biega Supinacja czy pronacja (dokładnie to mało o tym wiem tylko wspominam) Najlepiej niech wypowiedzą się fachowcy w tej dziedzinie ;]
Pozdro
Butu
Wyga
Wyga
Posty: 74
Rejestracja: 29 lip 2008, 23:36
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Malbork

Nieprzeczytany post

Witam. Wybierz się do jakiegoś większego centrum handlowego, poszukaj tam sklepu z butami do biegania, spytaj się czy mają Foot diska i zobacz jaką masz pronację i do niej dobieraj sobie buty. Teraz są wyprzedaże i Asicsy można już kupić bodajże od 169zł.

Pozdrawiam
newbie
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 38
Rejestracja: 06 sty 2009, 21:04

Nieprzeczytany post

W moim mieście nigdzie nie zauważyłem sklepów, które oferują buty do biegania, ale ok w piątek przejadę się po sklepach i się rozejrzę. Dzięki za odpowiedzi. pozdrawiam.
Butu
Wyga
Wyga
Posty: 74
Rejestracja: 29 lip 2008, 23:36
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Malbork

Nieprzeczytany post

To pojedz do jakiegoś większego :oczko:
Renvox
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 24
Rejestracja: 03 sty 2009, 21:02
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: z inąd

Nieprzeczytany post

Albo do Decathlona. :)
newbie
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 38
Rejestracja: 06 sty 2009, 21:04

Nieprzeczytany post

Witam, przeglądając internet trafiłem na takie oferty :
http://wapsport.pl/?213,adidas-attune-b ... g-(061038)
http://www.allegro.pl/item512784474_asi ... ancja.html
Co o nich sądzicie ? jutro z kumplem pojadę na miasto, może uda nam się znaleźc jakis sklep sportowy oferujacy obuwie przeznaczone do biegania.
Tomek Michałowski
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1320
Rejestracja: 13 sty 2008, 13:02

Nieprzeczytany post

newbie pisze:Witam, przeglądając internet trafiłem na takie oferty :
http://wapsport.pl/?213,adidas-attune-b ... g-(061038)
http://www.allegro.pl/item512784474_asi ... ancja.html
Co o nich sądzicie ? jutro z kumplem pojadę na miasto, może uda nam się znaleźc jakis sklep sportowy oferujacy obuwie przeznaczone do biegania.
skąd oni to wykopują ...ten asics nie jest do biegania tylko do nordic walkingu
Tomek
newbie
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 38
Rejestracja: 06 sty 2009, 21:04

Nieprzeczytany post

A co sądzisz o tych butach adidasa? moglibyscie w wolnej chwili pomoc mi wyszukac jakies dobre obuwie do biegania za 200-220 zl ? . Rozmair mojej stopy to ~28cm.

EDIT: znalazlem na tej stronie kilka ofert, które odpowiadają mojemu budżetowi :
http://www.newbalance.pl/produkty.aspx?id=23
Które z nich moglibyście mi polecic? Poki co jest "chlapa" ale za pare dni chcialbym juz rozpoczac trening 10-tygodniowy, teraz, w domowych warunkach przygotowywuje organizm(robie przysiady, pompki, brzuszki, podciagam sie na drazku, skipuje itd)
Z gory dzieki
Tomek Michałowski
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1320
Rejestracja: 13 sty 2008, 13:02

Nieprzeczytany post

no cóż, jak to kiedyś pisał Fredzio o zwolennikach bądż nieprzyjacielach NB ja należę do tej grupy , która niespecjalnie wierzy firmie New Balance
Dla mnie te buty są twarde, sztywne, drewniakowate ale to moja osobista opinia

teraz jest najlepszy czas na kupowanie butów z wiosny i jesieni

do 250 zł kupisz Nike Pegasus, Asics Gel Stratus i wiele innych lepszych od NB
Tomek
Awatar użytkownika
Grozza
Wyga
Wyga
Posty: 136
Rejestracja: 21 lip 2008, 23:31
Życiówka na 10k: 00:44:05
Życiówka w maratonie: 03:45:45
Lokalizacja: TG

Nieprzeczytany post

Tomek Michałowski pisze:do 250 zł kupisz Nike Pegasus, Asics Gel Stratus i wiele innych lepszych od NB
Tomku mam pytanie gdzie znajdę te buty w takiej cenie ? W Decathlonie ? Chyba tylko na wyprzedaży w Warszawie. W Decathlonie w Opolu cena tych butów to odpowiednio 329 i 299 zł. W Gliwicach chyba podobnie.

Wracając do pytania newbie - pod tym linkiem http://bieganie.pl/?show=1&cat=4&id=925 masz artykuł o sklepach internetowych sprzedających buty i akcesoria do biegania. Są tam też adresy do stron najpopularniejszych sklepów, możesz przejrzeć ich ofertę i poszukać czegoś co Cię zainteresuje.
Tomek Michałowski
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1320
Rejestracja: 13 sty 2008, 13:02

Nieprzeczytany post

więc tak

patriot to golas , nie ma nic z amortyzacji czyli gelu
enduro - to zależy czy potrzebujesz trailówki ,jeśli tak to ok, jeśli buta w którym będziesz biegał również na wiosnę -lato to w marcu schowasz go do szafy
gel blackhawk,podstawowy model asicsa z amortyzacją z tyłu

jeśli nie ważysz ponad 80 kg to gel blackhawk jest rozwiązaniem optymalnym
Tomek
newbie
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 38
Rejestracja: 06 sty 2009, 21:04

Nieprzeczytany post

Witam, zdecydowałem się na blackhawki. Robiłem "mokry test", z którego wyszło, iż mam stopę lekko pronującą, a może nawet neutralną. Zmierzyłem stopę w skarpetce i wyszło ponad 28 cm. Nie wiem czy wybrac rozmiar 28.25cm czy 29.5cm. Dodam, że skarpetki, w ktorych mierzylem rozmiar stopy sa w miare grube, a biegac bede pewnie w stópkach..Który rozmair mam wybrac? Z góry dzięki za poświęcony mi czas.
Awatar użytkownika
Grozza
Wyga
Wyga
Posty: 136
Rejestracja: 21 lip 2008, 23:31
Życiówka na 10k: 00:44:05
Życiówka w maratonie: 03:45:45
Lokalizacja: TG

Nieprzeczytany post

Ja na twoim miejscu wziąłbym te większe. Kiedyś kupiłem Blackhawki o pół centymetra większe od stopy i musiałem się ich pozbyć bo w czasie biegania były za małe. Ostatnio kupiłem Stratusy większe o 1,5 cm i jest wporzo :hejhej:
Zmierzyłem stopę w skarpetce i wyszło ponad 28 cm
czy wybrac rozmiar 28.25cm ?
Według mnie 28.25 to jest właśnie te "ponad 28" ... Nie kupuj butów na styk, w czasie biegania trzeba mieć więcej miejsca (przynajmniej 1 cm) bierz ten większy rozmiar.
ODPOWIEDZ