Torbiel pokrwotoczna miesnia co robic:((

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
sandrusska
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 19
Rejestracja: 01 lip 2006, 14:56
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: ŚląSk

Nieprzeczytany post

Witam!! Juz kiedys tutaj pisalam o kontuzji mojego kolanka obecnie jestem 5 miesiecy po artrokopii ale mam bardzo duzy problem z miesniem dwuglowym uda...Bolal mnie on juz ok 1 roku ale bagatelizowalam sprawe bo wszyscy lekarze mowili ze to od kolana...przeszlam profesjonalan rehabilitacje i fizykoterapie a bol coraz wiekszy...zrobilam sobie usg i oto wynik:
" W obrębie głowy długiej mięśnia dwugłowego uda linijny obszar na odcinku 15cm o grubosci 3mm przemawia za resztową torbiela pokrwotoczna po częściowym uszkodzieniu wlokien miesniowych. Ślad wysięku w okolicy przyczepu scięgna mięśnia dwugłowego uda"

I teraz nie wiem co z tym zrobic bol jest orkopny podczas siedzenia i ogolnie w bezruchu. Jak sie porzadnie porozciagam to bol mija i moge biegac, grac w siatke i nie czuzje zadnego bolu ale na drugi dzen jest tragedia woogle nie potrafie stanac na ta noge:( Czy rehabilitacja zalatwi sprawe?? Jesli tak jakie zabiegi sa mi potrzebne?? z gory dziekuje!!
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Ulaa
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 197
Rejestracja: 05 lis 2008, 13:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Najlepiej by było iść do lekarza sportowego.
sandrusska
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 19
Rejestracja: 01 lip 2006, 14:56
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: ŚląSk

Nieprzeczytany post

nie mam narazie takiej mozliwosci dlatego pytam...nawet nie wiem czy ta torbiel to cos powaznego:(( ale wydaje mi sie bardzo duzo 15cm:((
Doktorek
Ekspert/Diagnostyka urazów
Ekspert/Diagnostyka urazów
Posty: 93
Rejestracja: 28 lip 2008, 14:17
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Z twojego opisu wynika że zerwałaś ścięgno mięsnia dwugłowego uda
Bieganie z taką kontuzją to baaardzo zły pomysł.
Sugeruję wizytę w warszacie czyli u ortopedy sportowego, ew powtórkę USG. Jeżeli cytowałaś opis to brzmi trochę enigmatycznie
Takie kontuzje prawidłowo leczone od dnia 0 goją się przy odrobinie szczęścia ok. 12 tygodni albo i dłużej.
U ciebie leczenia z tego co rozumiem nie było więc sprawa się komplikuje
Doktor Z
sandrusska
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 19
Rejestracja: 01 lip 2006, 14:56
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: ŚląSk

Nieprzeczytany post

No tak nie mialam zadnego leczenia dlatego ze kazdy lekarza bagatelizowal sprawe i twierdzili ze to napewno wina oslabionego kolana...Kiedy skarzylam sie na rehabilitacji na ten miesien to rozciagano mi go na sile i mowiono ze musi pobolec:((Aha zapomnialam dodac ze mialam przykurcz zgieciowy tego miesnia ale rehabilitanci praktycznie calkowicie go rozciagneli(to chyba dobrze)
Opis usg przepisalam dokladnie tak jak mam na wyniku...co w nim nie tak?? bylam u najlepszegp lekarza radiologa w okolicy ktory specjlaizuje sie w robienu wlasnie usg narzadow ruchu...naparwde nie wiem gdzie jeszcze moglabym z tym pojsc:((
Co do wizyty u lekarza to obecnie naparwde nie mam takiej mozliwosci...Jak moge sobie pomoc do tego czasu??
Od poniedzialku zaczynam fizykoterpaie laser, pole magnetyczne i elektrostymulacja. Sama je sobie dobralam mam nadzieje ze mi nie zaszkodza?? Oczywiscie nie bede biegac ani chodzic na treningi do czasu wizyty u ortoppedy a jakies cwiczenia rozciagajace sa wskazane??
dziekuje za pomoc:)
Doktorek
Ekspert/Diagnostyka urazów
Ekspert/Diagnostyka urazów
Posty: 93
Rejestracja: 28 lip 2008, 14:17
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Generalnie, przyjmując że rzeczywiście zerwalaś mięsień to rozciąganie jest elementem leczenia tylko wiele zależy od fazy gojenia i rozległości urazu. Więc tu ostrożnie. Prykurcz który miałąs jest typowy bo mięsień reagując ból,owo powoduje wzmożone napięcie a do tego gojąca się blizna może ulegać konsolidacji i skracaniu.To naturalna cecha kolagenu
Trudno tak korespondencyjnie cos konkretnego doradzić.
Jeśli chodzi o opis USG to trochę on jest wykrętny. Po pierwsze określenie torbiel pokrwotoczna to już trąci wykrętem.
Diagnosta powinien się skupić na tym gdzie jest przerwane ścięgno a nie jak duży jest krwiak. Wielkośc krwiaka często się ma nijak do rozległości kontuzji bo zależy nie od tego ile się czego porwało tylko czy w miejscu przerwania było naczynie o dużym/małym kalibrze i czy była to żyła czy tętnica. Chodzi krótko mówiąc o ciśnienie.
POza tm podczas rehabilitacji nic nie powinno boleć, to naczelna zasada. Nie pozwalaj na cwiczenia wywołujące ból.
Doktor Z
ODPOWIEDZ