Niskie tętno, wysokie ciśnienie...

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
Przemek 23
Wyga
Wyga
Posty: 83
Rejestracja: 03 gru 2007, 16:03
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Małopolska

Nieprzeczytany post

Ostatnio mierzyłem ciśnienie i wyszło, że mam 160/ 90, a tętno 54. Mam wrażenie, że coś jest niedobrze (ciśnienie jest zdecydowanie za wysokie a etno jest niskie). Jak te dwie wielkości mają się do siebie?? Co można z tego wywnioskować?? Proszę o wskazówki, co robić z tym??
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
JarStary
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 927
Rejestracja: 14 lis 2006, 16:06
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Skierniewice

Nieprzeczytany post

Iść do lekarza bo ciśnienie wysokie. Ważne też jest jakim aparatem mierzyłeś, najlepiej jest mierzyć rtęciowym.
Te dwa parametry mają wpływ jeden na drug w różny sposób - lekarz Ci tam pewnie wszystko opowie.




Pozdrawiam z ciśnieniem w normie
Chwalę Boga każdym przebiegniętym metrem

ZZTOP Skierniewice: każda sobota 13:30 vis-a-vis kasyna!
Przemek 23
Wyga
Wyga
Posty: 83
Rejestracja: 03 gru 2007, 16:03
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Małopolska

Nieprzeczytany post

lekarz lekarzem, napewno mi coś mądrego powie...
mnie jednak zależy również na wskazówkach ludzi, którzy mają podobne problemy.
Awatar użytkownika
JarStary
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 927
Rejestracja: 14 lis 2006, 16:06
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Skierniewice

Nieprzeczytany post

Przemku nikt i przez internet nie doradzi po prostu nie wiadomo jak jest przyczyna Twojego nadciśnienia. Mógłbym Ci powiedzieć np.: ja biorę Fursemid 3 x 2 tabletki na dobę i ciśnienie wróciło do normy - ale pomyśl czy Tobie to pomoże? Pewnie nie (choć może pomóc), a jak nie pomoże to pewnie jeszcze zaszkodzi. Nie napisałeś też jaki puls miałeś przy normalnym ciśnieniu i takie tam. Myślę, że lekarz jest teraz priorytetem dla Ciebie - po wizycie będziesz mógł napisać co jest prawdopodobną przyczyną takiego stanu.


Pozdrawiam życząc owocnej wizyty
Chwalę Boga każdym przebiegniętym metrem

ZZTOP Skierniewice: każda sobota 13:30 vis-a-vis kasyna!
Awatar użytkownika
PKDeath
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 216
Rejestracja: 06 lis 2008, 20:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Jak to mierzyłeś? Bo troche dziwne wyniki... Jak jakims elektronicznym sfigmomanometrem to wymien baterie i powtórz - czesto tak jest...
Awatar użytkownika
JarStary
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 927
Rejestracja: 14 lis 2006, 16:06
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Skierniewice

Nieprzeczytany post

PKDeath pisze:Jak to mierzyłeś? Bo troche dziwne wyniki... Jak jakims elektronicznym sfigmomanometrem to wymien baterie i powtórz - czesto tak jest...
Przepraszam ale to co napisałeś jest dziwne.

Kod: Zaznacz cały

Sfigmomanometr, aparat do pomiarów ciśnienia krwi. Zbudowany jest z dwu gumowych węży: jednego połączonego z pompką, a drugiego z manometrem (rtęciowym lub sprężynowym) i mankietu (zakładanego na ramię), z którym połączone są oba węże.

Powietrzem napełnia się mankiet, aż do momentu zaniku ciśnienia w tętnicy promieniowej. Następnie powoli spuszczając powietrze i obniżając w ten sposób ciśnienie, stetoskopem wysłuchuje się moment pojawienia się pierwszych uderzeń fali tętna. Ciśnienie przy którym się ono pojawiło odpowiada ciśnieniu skurczowemu krwi, natomiast ciśnienie przy którym ono staje się niesłyszalne - ciśnieniu rozkurczowemu.
to gdzie On te baterie ma wymienić?
Chodziło Ci zapewne o aparat oscylometryczne o w takim aparacie można wymieniać baterie. A wyniki nie są dziwne tylko takie jakie zmierzył :hej:


Pozdrawiam po wymianie baterii w klawiaturze :hahaha:
Chwalę Boga każdym przebiegniętym metrem

ZZTOP Skierniewice: każda sobota 13:30 vis-a-vis kasyna!
Awatar użytkownika
PKDeath
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 216
Rejestracja: 06 lis 2008, 20:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

mysle ze nikt nie korzysta w domu z normalnego sfigmomanometru rteciowego ;] dlatego to co napisalem nie jest dziwne.
Sfigmomanometr elektroniczny, zakładany na nadgarstek lub na ramię, posiada tylko niewielki moduł elektroniczny z wyświetlaczem i przyciskami sterującymi oraz opaskę, zapinaną zwykle na rzep. Nie ma wyodrębnionych powyżej elementów. Pomiar odbywa się całkowicie samoczynnie. Pompowaniem powietrza, jak i jego wypuszczaniem, sterują układy elektroniczne. Wyniki pomiaru, zwłaszcza przyrządu nadgarstkowego, obarczone są zwykle znacznym błędem, ale w codziennym, domowym użytkowaniu, gdzie liczy się przede wszystkim łatwa obsługa, nie ma to dużego znaczenia.
Awatar użytkownika
JarStary
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 927
Rejestracja: 14 lis 2006, 16:06
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Skierniewice

Nieprzeczytany post

Wikipedia to nie jest najlepsze źródło wiedzy.
Oczywiście zgoda wiadomo o co chodzi prościej było napisać elektroniczny aparat do mierzenia ciśnienia i już. Nie ma co się spierać o nomenklaturę.

A te wyniki nie koniecznie są dziwne.
Musi chłopak skoczyć do lekarza i już.





Pozdrawiam już z podniesionym ciśnieniem - jak to w robocie :hej:
Chwalę Boga każdym przebiegniętym metrem

ZZTOP Skierniewice: każda sobota 13:30 vis-a-vis kasyna!
Ktoś
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 08 lis 2008, 09:43
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Z kątowni

Nieprzeczytany post

Może to bradykardia (przerost mięśnia sercowego). Niedawno czytałem o takim czymś w Focusie przy okazji artykułu o sportowcach...
Awatar użytkownika
JarStary
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 927
Rejestracja: 14 lis 2006, 16:06
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Skierniewice

Nieprzeczytany post

No to super, że ktoś czyta gazety, do których obrabiam foty.
Bradykardia - to nie przerost mięśnia sercowego ona może być wynikiem przerostu ale nie musi. Ludzie, którzy trenują amatorsko i wyczynowo na przykład bieganie mają obniżone tętno spoczynkowe co za tym idzie trzeba większego wysiłku niż u ludzi bez aktywności fizycznej by tętno było wyższe.
Tętno 54u/min to nie jest jakoś bardzo niskie poniżej 30 u/min to jest niskie tętno (ale nie dla wyczynowca). Ciśnienie jest wysokie nie wiem ile ma lat Przemek domyślam się, że 23 lata - na tak młodego chłopaka to wysokie ciśnienie i już. Ciśnienie uznaje się za wysokie jeśli wartość ciśnienia rozkurczowego (to ta niższa wartość podawana jako druga część w zapisie) jest równa lub wyższa niż 90.
Bradykardia to po prostu zwolnienie akcji serca poniżej zwykłej wartości (nie podaje liczb - bo tak naprawdę u biegaczy jest to bardzo indywidualna sprawa), tachykardia - to odwrotność.

Pozdrawiam przeglądając Focusa :oczko:
Chwalę Boga każdym przebiegniętym metrem

ZZTOP Skierniewice: każda sobota 13:30 vis-a-vis kasyna!
Przemek 23
Wyga
Wyga
Posty: 83
Rejestracja: 03 gru 2007, 16:03
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Małopolska

Nieprzeczytany post

W grudniu stuknie mi 24 lata... ciśnienie mam momentami zdecydowanie za wysokie, ale podczas badań wychodzą różne wyniki (np. 140/70, 130/90 albo właśnie 160/90). Tętno jednak między 54 a 64. Podobno norma to 75.
tompoz
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2698
Rejestracja: 14 sty 2003, 12:47
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

kolego Przemek mam pytanie czy przypadkiem nie mierzyłes tego ciśnienia tuż po bieganiu ??????

Tompoz
Tompoz
tequila
Wyga
Wyga
Posty: 146
Rejestracja: 15 lut 2005, 11:55
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: lubuskie

Nieprzeczytany post

Witam,

przeczytaj artykul:

http://www.mp.pl/artykuly/index.php?aid ... 0342F310EA

i zastosuj sie do zasad. Jezeli znowu faktycznie bedziesz mial tak wysokie cosnienie to musialbys sie jednak zglosic do lekarza. I porzadny cisnieniomierz jak juz wspominali.
pozdrawiam
TeQuila
Przemek 23
Wyga
Wyga
Posty: 83
Rejestracja: 03 gru 2007, 16:03
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Małopolska

Nieprzeczytany post

topmpoz- w tym dniu nie biegałem.
trening jest częścią mnie...
celt86
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 29 gru 2008, 10:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Koszalin

Nieprzeczytany post

No ja mam podobne jazdy na ciśnieniomierzu w sumie 22lata, dzis po biegu 160/62 przy pulsie 107 lekko mnie zaskoczyło.Podobne rozrzuty miewam nawet na spoczynku czyli po nocy lekarz nie bardzo chciał uwierzyć,biegam i gram od dawna cisnienie mierze od kilku miesiecy wcześniej nie czułem potrzeby....ma ktoś jakiś pomysł lub spotkał sie z takimi rozrzutami
Kupie sobie misia, nazwę go LOS i co dzień będę kopał go po dupie...:P
ODPOWIEDZ