Czy te buty będą odpowiednie.

mefjiu
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 09 wrz 2008, 11:09

Nieprzeczytany post

Witam zastanawiam sie na kupnem butów New balance MT700LT
można je zobaczyć tutaj
http://www.newbalance.pl/produkty.aspx?id=23

Waga 113 kg
Wzrost 188

Biegam tylko i wyłącznie po lesie.

Proszę o opinie czy dokonuję słusznego wyboru obuwia.

Pozdrawiam Mateusz B.
New Balance but biegowy
geodet
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 22
Rejestracja: 21 sie 2008, 08:32

Nieprzeczytany post

posiadam NB troche inny model i bardzo dobrze mi się w nich biega
ale od kiedy zakupiłem salomony xt wings do lasu zakładam tylko salomony a na bieznie NB
wydaje mi się że powinienes być z nich zadowolony jak dla mnie NB troche zaśliskie do lasu
mefjiu
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 09 wrz 2008, 11:09

Nieprzeczytany post

jak dla mnie NB troche zaśliskie do lasu
Jak to za śliskie ? czyli co podeszwa zbyt płaska ?

A czy te buty będą odpowiednie dla osoby ważącej 114 kg ?
geodet
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 22
Rejestracja: 21 sie 2008, 08:32

Nieprzeczytany post

błoto, liście poprostu się ślizgają
Tomek Michałowski
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1320
Rejestracja: 13 sty 2008, 13:02

Nieprzeczytany post

Wkładka profilowana pod wysokim ciśnieniem, zapewnia doskonałą amortyzację przy zachowaniu lekkości.
Tworzywo gumowe umieszczone na podeszwie pod piętą, które zapewnia trwałość podczas uderzeń piętą

zgadzam się z geodetem , zbyt słaby/mało rzeżbiony bieżnik na teren
nie mają systemu amortyzacyjnego więc dla 114 kilo to zbyt mało sama pianka, będzie twardo
Tomek
mefjiu
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 09 wrz 2008, 11:09

Nieprzeczytany post

A więc co polecacie ?
Tomek Michałowski
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1320
Rejestracja: 13 sty 2008, 13:02

Nieprzeczytany post

ASICS GEL MORIKO GORE-TEX 2
ASICS GEL ENDURO 3

ASICS specjalizuje się przede wszystkim w produkcji obuwia biegowego i jest na świecie zdecydowanym liderem w tej dziedzinie. Potwierdzeniem tego jest fakt, iż 28% biegaczy (zarówno profesjonalnych jak i amatorów) biega właśnie w obuwiu tej marki. Drugim producentem jest NIKE – 19 %.

Kapteren TR Kalenji
Kapteren XT Kalenji

Adidas supernova trail
Nike air pegasus trail
M783BR new balance
Tomek
mefjiu
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 09 wrz 2008, 11:09

Nieprzeczytany post

Dzięki śliczne z tego coś już sobie wybiorę :-)
radeon
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 40
Rejestracja: 29 wrz 2008, 13:30

Nieprzeczytany post

Bylem ostatnio na łowach a ze parametry mam podobne (również ponad 100 kg) podzielę się krótko moimi spostrzeżeniami.

Przymierzać przymierzać i jeszcze raz przymierzać !!!

W sklepie obejść w buta cały sklep, przebiec się, robić wręcz rzeczy obciachowe (np. podskoczyć wysoko) tak aby lepiej wiedzieć które buty najlepiej leżą i w których stopa się najlepiej czuje. Naturalnie to nie może decydować o zakupie w 100% ale już da ta pewność, że nie kupisz kompletnie złe buty, które zaraz będziesz musiał oddawać, lub polecą na dno szafy.

To uwagi ogólne jeśli chodzi o moja specyfikę czyli ponad wagowe limity, to przymierzałem z 10-12 par, z każdą tracąc okropną ilość czasu na dopasowaniu aż w końcu wybrałem ostatecznie te reeboki.

http://sklep.intersport.pl/product-pol- ... 79100.html

Podstawowy problem w moim wypadku to dość szeroka stopa, i wiele butów odpadło w przedbiegach.

Z tych co zostały to muszę przyznać ze gdyby nie odrzucający (dla mnie) wygląd wybrałbym pewnie NewBalance M847SB były nie co wygodniejsze , a i amortyzacja na bardzo dobrym poziomie (Reeboki były twardsze co potraktowałem in plus)

Wcześniej miałem już trochę różnych butów do biegania i jak do tej pory moimi najlepszymi butami były Nike Triax, mile wspominam również Pumy (niestety nie pamiętam nazwy modelu), OK ale tylko OK były Adidasy (jakies Controle miałem ;) ,Kalenjii (przemilczmy, to byl dość niski ich model)

Dla odmiany wybrałem teraz Reeboki i póki co takie mam co do nich spostrzeżenia:

+ stabilne, stopa nie lata, można biegać po dużych nierównościach, najlepiej spisują się na asfalcie, ale w terenie też dają rade

+ przewiewne ale tez nie zmarzną ci stopy na wietrze, nieźle odprowadzają ciepło, choć udało mi się zgrzać

+ polecam system amortyzacyjny (hexalite) bdb -rze jak dla mnie nadaje się on dla cięższych osób, Reebok wszedł w ta nisze o czym pewnie sam jeszcze nie wie ;) naprawdę jestem bardzo zadowolony z komfortu biegu, ani mi się stopa nie zapada, ani nie odbija jak sprężyna (co w nadmiarze jest denerwujące) biegam bardziej z stopy i but jest do tego dobrze wyprofilowany

+ sznurówki się nie rozwiązują (przebiegłem w nich już ponad 500 km i może raz czy dwa musialem coś je poprawiać

+ całkiem nieźle wyglądają (choć jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje)


- na stopie pomiędzy pianka a podeszwa buta jest wybajerzona pusta przestrzeń gdzie lubi gromadzic sie powietrze, można wsadzić palca i generalnie jest dziura, no wiec oprócz powietrza lubi się tam osadzać również błoto

- nie mam pewność i czy ten system reeboka tak dobrze się spisuje przy osobach o niższej wadze, mam jedynie odczucie ze być moze niekoniecznie (ten cały Hexaline wydaje się być twardym systemem i ładnie odpowiada gdy sie go trochę dociśnie z pewnością nie jest to but dla osob biegających bardzo technicznie, delikatnie zwiewnie na paluszkach ;) ale dla osób które preferują brutalna sile to ciekawa i względnie niezbyt droga alternatywa dla innych droższych bardziej "markowych" modeli
Tomek Michałowski
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1320
Rejestracja: 13 sty 2008, 13:02

Nieprzeczytany post

hexalite jest dość przestarzałym systemem amortyzacyjnym Reeboka
teraz robią System DMX Foam znacznie lepszy w amortyzacji
Tomek
radeon
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 40
Rejestracja: 29 wrz 2008, 13:30

Nieprzeczytany post

Tomek Michałowski pisze:hexalite jest dość przestarzałym systemem amortyzacyjnym Reeboka
teraz robią System DMX Foam znacznie lepszy w amortyzacji
Z całym szacunkiem ale co z tego ze technologia ma ileś lat skoro jest całkiem niezła? z tego co tez gdzieś wyczytałem (nie wiem czy to prawda) to reebok zaczyna odchodzić od dmx foam, bo to właśnie była nietrafiona technologia.

Przyznam ze mam podobne odczucia do johnnyjohnny z tego wątku

http://forums.runnersworld.com/eve/foru ... 8081074944

Poza tym Hexalite z teraz zapewne zasadniczo rozni sie od tego co bylo oferowane niemal 10 lat temu
ODPOWIEDZ