Buty dla nowicjusza :)

Nipponson86
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 38
Rejestracja: 04 maja 2008, 11:25
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

Witam!

Od dwóch tygodni rozpocząłęm swoją przygodę z bieganiem.Jednak "sprzęt", którego używam niestety nie nadaje się do tego celu.Dlatego też proszę o porade w kwesti zakupu odpowiednich butów.Waże 60kg mam 174cm wzrostu.Biegam po twardej nawierzchni (asfalt).Najlepiej jeśli cena butów nie przekroczy 200zł.Mam stopę z lekką supinacją.Z góry dziekuje za odpowiedź.
New Balance but biegowy
Browser
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 433
Rejestracja: 16 mar 2008, 20:50
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

no to za 200 zł to moze trafisz jakies buty asics z poprzednich kolekcji albo moze Kalejini? Zawszemasz jeszcze do wyrobu New balance Woolf i Jomla. to jest 5 firm butów do biegania. zawsze sa jeszcze nike adidas itp. ale jakos chyba nie ciesza sie super uznaniem wsród biegaczy.
gg 3305061
Nowicjusz
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 15
Rejestracja: 22 lut 2008, 23:51

Nieprzeczytany post

Witam. Również mam supinację (na podstawie testu wodnego oraz po obserwacji miejsc w których ścierają mi się podeszwy) i biegam w butkach New Balance M692SR - http://www.newbalance.pl/produkty.aspx?id=640
Biegam w nich drugi miesiąc po asfalcie i nic mnie nie boli ani w trakcie biegu ani po - ogólnie bardzo fajnie się w nich biega :)
Generalnie buty dla supinatorów powinny być oznaczone "etykietką" CUSHIONING. A najlepiej to w ogóle poczytaj tutaj: http://bieganie.pl/?show=1&cat=20&id=367 :)

pozdrawiam
Nipponson86
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 38
Rejestracja: 04 maja 2008, 11:25
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

Dzięki za odpowiedź, jednak proszę o podanie jakiegoś konkretnego modelu odpowiadającemu moim warunkom fizycznym.Wprawdzie sam szukam sobie już na necie, ale niestety czesto w opisie danego buta nie ma informacji na jaką stopę on jest :/.
Nipponson86
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 38
Rejestracja: 04 maja 2008, 11:25
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

Dzięki Nowicjusz :).Sorry za ostatni mój post niezauważyłem Twojej odpowiedzi :p.Mea culpa!
Nipponson86
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 38
Rejestracja: 04 maja 2008, 11:25
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

A co powiecie na taki wybór NB MR404WB?Niewiem tylko, czy będą dobre, ponieważ brak tam informacji na jaką stopę jest przeznaczony ten model.Sorry za moją nadgorliwość w wysyłaniu postów, ale napaliłem się na bieganie jak szczerbaty na suchary :).
Nowicjusz
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 15
Rejestracja: 22 lut 2008, 23:51

Nieprzeczytany post

Jeżeli wybrałeś je ze względu na to, że są 30zł tańsze to myślę, że już lepsze będą te - http://www.newbalance.pl/produkty.aspx?id=346
Też 169 zł, ale przynajmniej masz pewność, że są to Cushion.
Nipponson86
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 38
Rejestracja: 04 maja 2008, 11:25
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

:hej: :hej: :hej: Dzięki wielkie nowicjusz to jest to czego mi potrzeba!

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ