Pierwsze bieganie - wysokie tętno długo po wysiłku

Stawiasz pierwsze kroki? Tutaj szukaj wsparcia, pomocy i zachęty. Wstąp i podaj rękę tym, którzy dopiero nabierają pędu.
Mikelek
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 23 sty 2017, 00:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Cześć,

już od jakiegoś czasu chciałem zacząć biegać, w końcu udało mi się zacząć.

Dzisiaj zrobiłem moje pierwsze kilometry, konkretnie lekko ponad trzy, czyli całkiem mało, ale od czegoś trzeba zacząć. Podczas biegu wszystko było ok, zmachałem się nieźle, ale lekką kolkę miałem dopiero gdy byłem z powrotem przy domu. Skończyłem po 19:00 i od tamtej pory utrzymuje mi się dość wysokie tętno, około 80 bmp Normalnie mam "na siedząco" około 60 bpm, dlatego trochę mnie to niepokoi.

Czy to jest normalna sytuacja u "tych, którzy pierwszy raz"?

Poza tym przed laty zdiagnozowano u mnie problem z sercem, ale po długim okresie brania beta-blokera i nie robienia ekg, w ciągu ostatniego roku miałem to badanie 2 razy i za każdym razem lekarze mówili, że wyniki są w porządku.


Bardzo proszę o pomoc.
Z góry dziękuję.
New Balance but biegowy
RoliG
Wyga
Wyga
Posty: 129
Rejestracja: 14 sty 2017, 18:38
Życiówka na 10k: 58:25
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Prawdopodobnie organizm jeszcze jest w "szoku" po tym Twoim "nagłym" zerwaniu sie po nic nie robieniu dotychczas.
"Co Cię nie zabije, to Cię wzmocni !!"



Pierwszy półmaraton zaliczony https://bieganie.pl/forum/viewtopic.php ... 2&start=30

Endomondo
Polar Flow
Awatar użytkownika
jarjan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1665
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:56

Nieprzeczytany post

Tak, normalna.
Poczytaj sobie (google) o "powysiłkowej restytucji tętna", czym się różni u początkującego i zaawansowanego.

I nie zapierd* tak. ;)
Biegam, więc jestem. :)

pozdrawiam
Jarosław
Mikelek
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 23 sty 2017, 00:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dziękuję! :)
ODPOWIEDZ