Mój pierwszy raz

Stawiasz pierwsze kroki? Tutaj szukaj wsparcia, pomocy i zachęty. Wstąp i podaj rękę tym, którzy dopiero nabierają pędu.
Omer
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 28 sty 2016, 22:06
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jak temat brzmi zaczynam przygodę z bieganiem, nałóg papierosowy rzuciłem nie pale od niecałych 2 lat ale niestety zapuściłem się amianowicie problem z wagą 90 kg przy 173 cm wzrostu. Cel rozpocząć bieganie spalić kilka kilogramów i przebiec swój pierwszy maraton albo chociaż pół maraton chociaż do tego długa droga :) Macie może jakieś propozycje co do diety oraz treningów? no i co z butami do biegania na co mam zwrócić uwagę przy zakupie? Cześć wszystkim! tak przy okazji
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Omer
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 28 sty 2016, 22:06
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dziękuje ci bardzo chociaż ten plan mnie trochę martwi :(
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Dlaczego?
Omer
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 28 sty 2016, 22:06
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Trochę ciężki jak na początek chyba że źle go przestudiowałem. Z rana będę miał dostęp do komputera to zerknę jeszcze raz
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Nie wiem jakim jesteś początkującym. Tu masz łatwiejsze:
http://bieganie.pl/?cat=19&id=547&show=1
http://bieganie.pl/?show=1&cat=13&id=1791
Omer
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 28 sty 2016, 22:06
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dzięki. Co do biegania to od 2 lat nie miałem żadnego kontaktu ze sportem naprawdę nie dobrze to wygląda. A przedtem od czasu do czasu wyskoczyło się chociaż na rower
Awatar użytkownika
czmieloo
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 26
Rejestracja: 29 wrz 2010, 13:33
Życiówka na 10k: 0:40:18
Życiówka w maratonie: 03:19:20
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Nieprzeczytany post

@Omer Skoro już powziąłeś jedno postanowienie, którego się trzymasz jesteś na dobrej drodze do osiągnięcia celu jakim jest redukcja wagi. Ponad 6 lat temu byłem na Twoim miejscu, bo przy podobnym wzroście ważyłem 92kg. Problemy ze zdrowiem zmusiły mnie do zmiany trybu życia. Pierwsze kilogramy gubiłem na basenie, gdyż ciężko było biegać z taką nadwagą. Oczywiście przestrzegałem kilku prostych zasad zdrowego odżywiania, które przeszły w nawyk. Po 8 miesiącach kiedy waga spadła o 20 kg zaczęła się moja przygoda z bieganiem, która trwa do dziś. Nie odpuszczaj bo pomysł na siebie masz bardzo dobry. Na początek po prostu zacznij się ruszać regularnie np. 3 x tydzień. Niech to będzie basen, spacery, rower, cokolwiek byle regularnie. Poczytaj o diecie niskocholesterolowej. Pozdro i nie odpuszczaj!
Cały czas do przodu!
http://czmielubiega.blogspot.com
Awatar użytkownika
Ania_26
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 34
Rejestracja: 29 gru 2015, 00:34
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

Omer, trzymam kciuki! Na początku nawet nie myśl o tym ile przebiegniesz i w jakim tempie. Staraj się też nie zniechęcać tym, że po pierwszych kilku razach Twoje ciało będzie protestować :-) Sama jestem początkująca i bywały gorsze momenty, aż w końcu wyrzuciłam wszystkie swoje plany co i kiedy powinnam osiągnąć i zrobiłam z biegania przyjemność. Tobie też bym to radziła. Tak po prostu, żeby się trochę od tego uzależnić i poczuć, że ciało pracuje :-) Ostatnio wolnym tempem przebiegłam swoje pierwsze 8km. Wiem, że są tu maratończycy, ale dla mnie to było dużo. Życzę Tobie wszystkiego dobrego i tak jak napisali już tu bardziej doświadczeni - po prostu bądź systematyczny :-)
HolyRunner
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 03 lut 2015, 13:41
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Też właśnie zaczynam przygodę z bieganiem. Skorzystam chyba z podanych planów ćwiczeniowych bo bez tego mój zapał szybko wyparuje :)
bastek81
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 09 lut 2016, 20:06
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze:Nie wiem jakim jesteś początkującym. Tu masz łatwiejsze:
http://bieganie.pl/?cat=19&id=547&show=1
http://bieganie.pl/?show=1&cat=13&id=1791
Dzięki! Ja właśnie przymierzam się do biegania... jest to dla mnie trudne, bo przyznam szczerze, że nie lubię tego typu aktywności. Moja dziewczyna jest biegaczką i chciałbym choć po części dzielić jej pasję, no może za mocne słowa, albo przynajmniej towarzyszyć jej czasem.
Dobrej jakości meble na wymiar?
łowca
Wyga
Wyga
Posty: 150
Rejestracja: 05 maja 2015, 10:56
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

fit89 pisze:Jakieś porady dla początkowego biegacza dieta?
1. Biegaj wolno. A nawet wolniej. Po to, żeby organizm się 'rozruszał'.

2. Dieta - jeśli chcesz schudnąć dzięki bieganiu, to podstawowa dieta to 'ŻM' - Żryj Mniej. W odchudzaniu pomaga też całkowite odstawienie żarcia śmieciowego, zawierającego puste cukry.
... bo ja muszę być w ruchu, słyszeć wiatru świst w uchu ...

Obrazek
ODPOWIEDZ