Czasy na 10 km - zestawienie

Stawiasz pierwsze kroki? Tutaj szukaj wsparcia, pomocy i zachęty. Wstąp i podaj rękę tym, którzy dopiero nabierają pędu.
filips
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 14
Rejestracja: 05 lut 2012, 13:50
Życiówka na 10k: 0:48:00
Kontakt:

Nieprzeczytany post

cześć,
jakiś czas temu, gdy przymierzałem się do pierwszego startu na 10 km. Zupełnie nie wiedziałem, czy z moim żółwim czasem (nieco ponad 1h) nie odwalę jakiejś kichy i czy nie przybędę jako ostatni (czego chciałem uniknąć ;) ). Chciałem się też zorientować, jakie generalnie ludzie osiągają czasy w takich zawodach i w której części stawki mam szansę przybyć na metę. Na podstawie danych z internetu (głównie za biegi.waw.pl) sporządziłem więc zestawienie w postaci wykresów (histogramów) osiąganych w różnych zawodach czasów.

Załączam sporządzone wykresy tutaj, może pomogą początkującym zorientować się, w którym "miejscu" peletonu mają szansę przybyć na metę :)

Rozmiar 'binu' to 60 sekund. Do sporządzenia wykresów użyłem dane z lat 2006-2012, w sumie to prawie 20tyś osobowyników ;)


sekundy-all.dat.png
sekundy-K.dat.png
sekundy-M.dat.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
New Balance but biegowy
furek
Wyga
Wyga
Posty: 97
Rejestracja: 18 mar 2004, 14:48

Nieprzeczytany post

Fajne :) Nie ma to jak naukowe podejście do finiszu. A biegasz już dłuższe dystanse - kiedy możemy spodziewać się podobnego opracowania dla 21 i 42km? ;) W czym robiłeś zestawienie?
Awatar użytkownika
mariod
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 678
Rejestracja: 09 sty 2010, 17:47
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Polska

Nieprzeczytany post

Gratki wielkie,dobra robota!
filips
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 14
Rejestracja: 05 lut 2012, 13:50
Życiówka na 10k: 0:48:00
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Dzięki :)

Planuję zrobić takie zestawienie także dla dłuższych dystansów - na początek półmaraton. Szukam teraz danych źródłowych, jak przygotuję to na pewno wrzucę tutaj :)

Całość przygotowałem kilkoma prostymi skryptami w baszu, wykresy zrobiłem w gnuplocie.

Pozdrowienia,
Filip
Awatar użytkownika
Księżna
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3089
Rejestracja: 01 lis 2011, 23:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: ...karocą po drogach mknę

Nieprzeczytany post

Jestem pod wrażeniem:-)
Ładnie!
filips
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 14
Rejestracja: 05 lut 2012, 13:50
Życiówka na 10k: 0:48:00
Kontakt:

Nieprzeczytany post

furek pisze:A biegasz już dłuższe dystanse - kiedy możemy spodziewać się podobnego opracowania dla 21 i 42km? ;)
Hej,
zestawienie dla 21 km przygotowane :)
ODPOWIEDZ