Zaczynam przygotowania

Stawiasz pierwsze kroki? Tutaj szukaj wsparcia, pomocy i zachęty. Wstąp i podaj rękę tym, którzy dopiero nabierają pędu.
Vengeancee
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 06 cze 2016, 00:55
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Cześć panowie, przygotowuję się do pójścia do klubu piłkarskiego ( A klasa) Jest koniec sezonu, zaraz wakacje, przerw i będzie to dobry moment na przygotowania. Mam 23 lata, 190 wzrostu i 98 wagi. Nie widać po mnie tej wagi, mam duże nogi i duże ręce, tylko trochę brzucha. Niedawno grająć na orliku od tak sobie z kolegami, zauważyłem, że po chwili biegania dyszę jak parowóz. Rozmawiałem z kolegą z klubu i powiedział, abym wzmacniał kondycję, bo nic z dobrego technicznie piłkarza, który nie może przebiec odcinka po paru min.Zacząłem biegać od momentu 3 minuty biegu 1 min marszu x4 powtórzenia, 3 razy w tygodniu. Tak było tydzień temu, dzisiaj ( Niedziela) zacząłem 3 min biegu 1 min marszu x3 seria i 4 min biegu 1 min marszu x1 seria.

Następny tydzień zamierzam biegać 4 min biegu 1 min marszu x4 powtórzenia, 3 x w tygodniu ( Niedziela, Wtorek, Czwartek)
Następnie zwiększać ilość minut biegu o 1 min z każdym tygodniem.

Czy jest to dobre rozumowanie, aby się przygotować kondycyjnie do gry w piłkę, czy proponujecie coś innego, może inne dni treningowe, inny rozkład biegania aby wybiegać te dobre 90 min ??

Może wyposażyć się dodatkowo w jakąś bieżnię, czy lepiej tradycyjnie?
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
bartochm
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 394
Rejestracja: 19 paź 2015, 18:30
Życiówka na 10k: 50:41
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Katowice

Nieprzeczytany post

Krótko mówiąc realizujesz trening taki jak ten:

http://treningbiegacza.pl/plany-trening ... o-biegacza

Podejście jest dobre choć przyznam, że u mnie po etapie 20 minut przestało działać.

Korzystaj z pogody, biegaj na dworze, do tego dołącz jakieś ćwiczenia ogólnorozwojowe i wzmacniające i będzie ok.
Awatar użytkownika
jakub738
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1372
Rejestracja: 12 gru 2008, 00:08
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kedzierzyn-kozle

Nieprzeczytany post

Zaczynales biegac z poziomu prawie zerowego? Jezeli tak to plan marszobiegowy jak najbardziej ok tylko ja bym dolozyl do tego jakis trening interwalowy.Jak sam wiesz nie biega sie 90 minut,czesc sie chodzi,stoi,biega z roznymi predkosciami no chyba ze jestes bramkarzem :hahaha:
Obrazek
Vengeancee
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 06 cze 2016, 00:55
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

dzięki panowie za odpowiedź

jakub738

Zaczynam przygodę z bieganiem więc zaczynałem prawie od zera, teraz idę ciągle do przodu przecież nie od razu góry się zdobywa :)

bartochm

czemu po 20 min zrezygnowałeś z tego?? Jeśli znasz bardziej odpowiedni plan to podeślij, ja jestem otwarty na działanie :oczko:

Mówiąc wzmacniające co masz dokładniej na myśli ????
Awatar użytkownika
bartochm
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 394
Rejestracja: 19 paź 2015, 18:30
Życiówka na 10k: 50:41
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Katowice

Nieprzeczytany post

Vengeancee pisze:dzięki panowie za odpowiedź

bartochm

czemu po 20 min zrezygnowałeś z tego?? Jeśli znasz bardziej odpowiedni plan to podeślij, ja jestem otwarty na działanie :oczko:

Mówiąc wzmacniające co masz dokładniej na myśli ????

Po 20 minutach zrezygnowałem bo mi było mało biegu i czułem, że mogę więcej.
Wtedy też zacząłem czytać i sam sobie ułożyłem plan, ale on uwzględnia jeszcze siłownię 2 razy w tygodniu więc jest dość indywidualnie dopasowany do mnie.

Przez wzmacniające mam na myśli ćwiczenia typu core stability.
matzey
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 30 cze 2016, 11:49
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

a ja mam jeszcze takie pytanie - bo mam zupelnie inny cel niz kolega powyzej. nie jestem jakis super sprawny, nigdy juz prawdopodobnie nie bede, bo przeszedlem rehabilitacje po operacji (to juz sporo lat temu, ale wiem ze juz nigdy nie bede wyczynowcem). zasiedzialem sie strasznie, chcialbym to zmienic, ale po prostu nie moge sie forsowac. czy mielibyscie jakis plan dla mnie? dodam jeszcze, ze zajmuje sie teraz dzieckiem (urlop tzw. tacierzynski), moja zona wraca niebawem do pracy, wiec bedziemy dzielic sie obowiazkami, mieszka z nami takze chora tesciowa, wiec srednio jest czas nawet wyjsc gdziekolwiek z domu po pracy. co proponujecie?
Awatar użytkownika
bartochm
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 394
Rejestracja: 19 paź 2015, 18:30
Życiówka na 10k: 50:41
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Katowice

Nieprzeczytany post

Może spróbuj od podstawowych planów z marszobiegami ? Takich od zera do 60 minut ciągłego biegu. Jest tego bardzo dużo wystarczy pogooglać.
Ania_ABC
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 11
Rejestracja: 26 cze 2014, 14:28
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witaj! Nie piszesz dokładnie, jakiego rodzaju przeszedłeś rehabilitację, ani dokładnie jakie ograniczenia wynikają z Twojej operacji. Trudno mi doradzać w takiej sytuacji - myślę że powinieneś skonsultować się w tej sprawie z lekarzem, który powie dokładnie, jakie ćwiczenia i aktywności sportowe możesz wykonywać. Jeżeli chodzi o bieganie - o ile nie będzie przeciwwskazań od lekarza, możesz pomyśleć po prostu o bieżni - w ten sposób będziesz mógł biegać w domu, nie spuszczając z oczu dziecka i będąc cały czas blisko w razie gdyby teściowa potrzebowała Twojej pomocy.
matzey
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 30 cze 2016, 11:49
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

no ale bieznia jest ogromna w koncu, nie wiem czy mi wybacza taki “klamot” w mieszkaniu. poza tym ile ja sie na tym nabiegam? nawet nie bede mogl dojsc do jakichs wyzszych programow treningowych. o stanie mojego zdrowia napisalem juz dosc, prosze sie nie obrazac, ale nie chce zostawiac az tyle informacji na swoj temat w internecie :)
Ania_ABC
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 11
Rejestracja: 26 cze 2014, 14:28
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Rozumiem :) Rozwieje Twoje obawy - zdecydowana większość modeli ma możliwość złożenia do pionu, dzięki czemu zajmują mniej miejsca. Nie każdy model bieżni ma też za zadanie zrobić z Ciebie wyczynowca - są modele, które są kierowane właśnie do takich osób jak Ty, które nie do końca mogą biegać w maratonach, ale zależy im na zachowaniu zdrowia i kondycji. Więcej na temat tego, w jaki sposób wybrać bieżnię dla siebie możesz poczytać tutaj: http://www.abcfitness.pl/wybor-biezni-a ... agnac-ba18 W razie pytań - chętnie odpowiem!
ODPOWIEDZ