Grubas biega

Stawiasz pierwsze kroki? Tutaj szukaj wsparcia, pomocy i zachęty. Wstąp i podaj rękę tym, którzy dopiero nabierają pędu.
mateusz54b
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 03 maja 2016, 21:24
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Na wstępie chciałbym się przywitać gdyż to mój pierwszy post na forum.

Chciałbym zapytać osób bardziej doświadczonych czy moje działania i cel jaki przed sobą postawiłem ma jakikolwiek sens.

Zaczęło się od tego że po rzuceniu palenie bardzo szybko przytyłem (ponad 100kg)

W mojej głowie zrodził się plan aby przebiec jakiś półmaraton. Zdaje sobie sprawę że z taką wagą mogę sobie co najwyżej pomarzyć aby zrobić to w miarę bezpiecznie dla stawów.
Teraz trochę o mnie:
-Lat:26
-Wzrost: 180cm
-Waga:93kg
-Aktualnie potrafię przebiec 6km w 35min
-3lata temu zakończyłem przygodę z siłownią która trwała również 3lata (powód lenistwo i natłok obowiązków)
-Biegam 3x w tygodniu

Do ilu kilogramów powinienem zejść aby móc bezpiecznie przebiec półmaraton? dodam że czas nie ma dla mnie znaczenia, chwiałbym przetruchtać te 22km
wiem że im mniej tym lepiej jednak nie chce być chudziną a też nie wiem ile mi się uda zrzucić do końca roku.

Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję
New Balance but biegowy
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

większe grubasy biegają maratony i nic im sie nie dzieje.

nie myśl, ile zrzucić, tylko żeby dbać o siebie i zdrowo żyć.
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
kaminski.rafal
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 38
Rejestracja: 10 paź 2015, 09:50
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Berlin

Nieprzeczytany post

Zaczynałem z podobną wagą :) Wzrost mam 176cm. W pół roku odpowiedniego odżywiania i biegania 3 razy w tygodniu schudłem 16kg. Sądzę, że granica dla mnie to będzie coś koło 75kg, ale nie jest to najważniejsze. Moim celem będzie zbudowanie masy mięśniowej, a nie wiszącego tłuszczu :) Najważniejsze, żebyś się dobrze czuł. Ja przy wadze w tym momencie 77kg czuję się wyśmienicie! Niebo a ziemia! Nie potrafię sobię wyobrazić jak było jak warzyłem 108kg!

Życzę wytrwałości i dążenia do własnego celu!

Rafał
mateusz54b
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 03 maja 2016, 21:24
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Wasze posty dały mi sporo motywacji której często brakuje. W porównaniu z tym co było przy wadzę ponad 100kg czuje się dużo lepiej. Jeśli chodzi o odżywianie to mam luźną dietę (ograniczam węglowodany, zero słodyczy).
Michal85
Wyga
Wyga
Posty: 71
Rejestracja: 19 cze 2015, 08:29
Życiówka na 10k: 47:48
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Prawie rok temu zaczynałem praktycznie identycznie jak Ty kolego.
Waga 86 kg wzrost 178 cm.
Obecnie wskazówka zatrzymała się na 74 kg.

Powodzenia & wytrwałości - wyniki przyjdą z czasem.
PB
5 km 21:50
10 km 44:52
Półmaraton 1:46:43
wiater
Wyga
Wyga
Posty: 70
Rejestracja: 25 sie 2014, 22:25
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dasz radę!
Wystarczy chęci, dobra rozgrzewka przed bieganiem i dobre rozciąganie po bieganiu ;)
Analogic Disturbance
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 29
Rejestracja: 11 mar 2011, 11:10
Życiówka na 10k: 00:49:16
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Biegaj dla siebie i słuchaj organizmu.

Ja w zeszłym roku zaczynałem od 116 kg. Dzisiaj jest już 98 i leci nadal :) (nie mam problemu z wybieganiami po 15-20 km)

Trzymaj się i powodzenia!
mateusz54b
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 03 maja 2016, 21:24
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Przepraszam że nie odpisuje od razy ale ostatnio mam niewiele czasu.
Dziękuję za posty, dają mi strasznie dużo motywacji i niezłego kopa podczas biegania
Właśnie wróciłem z 10km nocnego biegu czas:1godz 3min tempo (6:15) kiepskie ale na razie skupiam się na dystansie

Wyznaczyłem sobie cel: 3. PZU Cracovia Półmaraton Królewski 16 października a jak się nie uda to możne znajdę jakiś półmaraton w późniejszym terminie.
Awatar użytkownika
fitnonstop
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 28
Rejestracja: 22 mar 2016, 23:11
Życiówka na 10k: 1:01:16
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Podobnie jak poprzednicy zaczynałem z niemal 100kg na karku, co przy 183cm wzrostu było trochę za dużo. Właściwie, to dużo za dużo. Obecnie ważę 85 kg i widzę, że z czasem jest tylko lepiej. Powoli zaczynam zapominać o wadze, a skupiam się na treningu. To przychodzi samo z siebie. Najlepszy jest postęp jaki widzisz. Postęp zarówno w spadającej wadze, jak i prędkości z jaką biegniesz.

Tak czy inaczej życzę powodzenia i będę trzymał kciuki.
Mój blog o bieganiu, czyli fitnonstop.pl - zapraszam
kaja-bolero
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 10
Rejestracja: 10 maja 2016, 10:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Do ilu kilogramów powinienem zejść aby móc bezpiecznie przebiec półmaraton? dodam że czas nie ma dla mnie znaczenia, chwiałbym przetruchtać te 22km
wiem że im mniej tym lepiej jednak nie chce być chudziną a też nie wiem ile mi się uda zrzucić do końca roku.
Nie ma sensownej odpowiedzi na to pytanie "do ilu...". Po prostu zwiększaj dystans podczas treningu. Powoli zaczniesz poznawać swoje limity. Do 16 Piździrnika powinieneś się wyrobić, ale tylko z dobrym nastawieniem i systematycznością. :spoko:
kojot19922
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 382
Rejestracja: 03 maja 2014, 17:57
Życiówka na 10k: 42:15
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

przebiegles 10km w czasie okolo godziny brawo :) masz 5 miesiecy to ogrom czasu, jezeli bedziesz biegal regularnie to spokojnie przebiegniesz w październiku ten półmaraton poniżej 2 godzin, waga też zleci, do ilu chcesz schudnąć to już Twoja indywidualna sprawa, bmi mozesz sobie sprawdzic w darmowym kalkulatorze na google. Powodzenia w dalszej realizacji pasji :)
ODPOWIEDZ