Teraz jest Wt, 25 kwietnia 2017, 04:49

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
 Tytuł: Uzależnienie od biegania??
Nowy postNapisane: So, 22 kwietnia 2017, 01:09 
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

Czy coś takiego istnieje? Pytam, bo chyba mnie to dotyczy :(. Dopadła mnie kontuzja, raczej nie groźna, ale biegać nie jestem w stanie juz od 2 tygodni. Bylam u 2 ortopedow, robilam usg, odwiedzilam fizjo 2 razy, wydalam kupę siana na badania, wizyty i leki. I i tak nadal nie mogę biegać, wszystko i tak sprowadza się do tego, że przeciążylam się i teraz noga musi się zregenerować... Ale ze mną jest coraz gorzej, stalam się klebkiem nerwów, nie panuję nad emocjami, codziennie płaczę, jestem nadwrazliwa, mam natlok czarnych myśli, wszystko mnie denerwuje lub dobija... Chodzę na basen, rower, ale to pomaga naprawdę tylko na moment... Ja nie poznaję siebie, nie wiem co się ze mną dzieje.... To wygląda jak gleboka depresja. Mam juz slaby apetyt, kiepsko śpię i funkcjonuję. I to się nasila ;(. Z każdym dniem jest gorzej, jestem przerażona :(. Biegam 3-4 lata, intensywnie, od roku startuje w biegach, 1 maraton mam za sobą, w nd mialam biec OWM :(((. Biegalam co drugi dzień lub czesciej (2 dni bieganie, 1 przerwy na inną formę aktywności). To co sie ze mną dzieje przeraża mnie chyba bardziej niz moja kontuzja, przerwa w treningach i spadek formy...

Tytuł: Re: Uzależnienie od biegania??
Nowy postNapisane: So, 22 kwietnia 2017, 09:11 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Powiadasz intensywnie przez te 3-4 lata.
Moze tutja tkwi problem?
Za duzo, za mocno, chec wygrywania etc.

Wysłane z mojego SM-T113 .

Nowy postNapisane: So, 22 kwietnia 2017, 21:06 
Wyga
Wyga

Musisz minimum miesiąc czasu odpocząć od biegania. Też miałem kontuzję , chciałem wrócić po 2 tygodniach. Przez to się to wszystko jeszcze bardziej przedłożyło zanim wróciłem do biegania na pełnym obciążeniu. Przez ten czas znajdź sobie inne zajęcie.

Nowy postNapisane: So, 22 kwietnia 2017, 21:06 
Dyskutant
Dyskutant

Gazelka polecam Ci blog Kasi Gorlo "Run the world". Dziewczyna ma duże doświadczenia w bieganiu i też miała ciężką kontuzje. Może znajdziesz coś dla siebie. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

5km - 19:46, 10km - 42:58, HM - 1:34:40

Nowy postNapisane: So, 22 kwietnia 2017, 22:55 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Ale przecierz pytanie nie dotyczy kontuzji tylko uzaleznienia.

Czy mozna uzaleznic sie od biegania? Mozna, dlaczego by nie.
Czasem to moze byc nawet wyniszczajace dla samego biegajacego, rodziny...

Nowy postNapisane: N, 23 kwietnia 2017, 07:58 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Miałem. Złamanie zmęczeniowe wymusiło przerwę. Długą.
Z perspektywy to było całkiem korzystne. :-)

Nowy postNapisane: N, 23 kwietnia 2017, 11:50 
Stary Wyga
Stary Wyga

gazelka napisał(a):
Czy coś takiego istnieje? Pytam, bo chyba mnie to dotyczy :(. Dopadła mnie kontuzja, raczej nie groźna, ale biegać nie jestem w stanie juz od 2 tygodni. Bylam u 2 ortopedow, robilam usg, odwiedzilam fizjo 2 razy, wydalam kupę siana na badania, wizyty i leki. I i tak nadal nie mogę biegać, wszystko i tak sprowadza się do tego, że przeciążylam się i teraz noga musi się zregenerować... Ale ze mną jest coraz gorzej, stalam się klebkiem nerwów, nie panuję nad emocjami, codziennie płaczę, jestem nadwrazliwa, mam natlok czarnych myśli, wszystko mnie denerwuje lub dobija... Chodzę na basen, rower, ale to pomaga naprawdę tylko na moment... Ja nie poznaję siebie, nie wiem co się ze mną dzieje.... To wygląda jak gleboka depresja. Mam juz slaby apetyt, kiepsko śpię i funkcjonuję. I to się nasila ;(. Z każdym dniem jest gorzej, jestem przerażona :(. Biegam 3-4 lata, intensywnie, od roku startuje w biegach, 1 maraton mam za sobą, w nd mialam biec OWM :(((. Biegalam co drugi dzień lub czesciej (2 dni bieganie, 1 przerwy na inną formę aktywności). To co sie ze mną dzieje przeraża mnie chyba bardziej niz moja kontuzja, przerwa w treningach i spadek formy...

Moja żona - psychiatra - mówi o uzależnieniu pozytywnym, które nie szkodzi uzależnionemu, ale powoduje podporzadkowanie życia (rodzinnego, zawodowego, prywatnego) bieganiu, rytmom treningu itp. Twój problem to chyba coś innego - jutro jej zapytam.

Wysłane z iPhone .

Nowy postNapisane: N, 23 kwietnia 2017, 18:26 
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

Oki, jesli mógłbyś zapytać czy to możliwe i groźne to super. Szukalam informacji w internecie i jest sporo artykułów mówiących o tym, ale bardziej w kategorii sporadycznie występującego ześwirowania..
U mnie wreszcie następuje poprawa, fizjo mnie dobrze ponaciagał w pt i juz wczoraj moglam normalnie chodzić bez utykania :), myślę, że w tym tygodniu spróbuję juz pobiegać :) :) :) , oczywiście jak z nogą będzie już calkiem w porządku. Staram się myśleć pozytywnie i nie pogrążac w żadnych dziwnych stanach... Może i jestem uzależniona (w internetowych testach tak mi wyszło...), ale z biegania na pewno nie zrezygnuję!

Nowy postNapisane: N, 23 kwietnia 2017, 20:27 
Wyga
Wyga

odpuść sobie jeszcze z 2 tygodnie tego biegania. Ja za szybko zaczniesz to kontuzja wróci i potem znów w plecy 2-3 tygodnie. A wiem to z własnego doświadczenia lepiej wyleczyć do końca.

Nowy postNapisane: N, 23 kwietnia 2017, 23:51 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Odpuść jeszcze bieganie, żeby kontuzja nie wróciła...
Skup się na "przygotowaniu" do biegania - teraz masz czas na ćwiczenia, siła, core, stabilizacja, rozciąganie - nie myśl o tym jak o okresie straconym a o "roztrenowaniu" przed sezonem - wzmacniaj mięśnie, wypocznij, i powoli wracaj do biegania

Sent from Tapatalk

Nowy postNapisane: Pn, 24 kwietnia 2017, 07:26 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Dokładnie tak!
Rower, basen, rozciąganie. Jest wiele rzeczy które muszą być robione oprócz biegania. Jeśli nie chcesz nawrotów kontuzji.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]