Problem z pulsem

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
szaroburoo
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 04 wrz 2015, 10:12
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Cześć wszystkim. Mam pytanie odnośnie waszego tętna. Kupiłam jakiś czas temu pulsometr. Kiedy go zakładam przed treningiem, nie robiąc jeszcze rozgrzewki, pulsometr pokazuje tetno 90-100. Czy to normalne? Biegam od ponad roku, mam na koncie 2 polmaratony. Podczas treningu osiągam wartość tętna nawet 204. Tempo to średnio 6:15-6:30. Czy coś robię nie tak?
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Biegasz od ponad roku, ale jak często? 2,3,4 razy w tygodniu, ile masz lat, jaką wagę? To co opisujesz jest normalne, ale u kogoś początkującego.
szaroburoo
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 04 wrz 2015, 10:12
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Raczej 3-4 razy, mam 24 lata i ważę 68kg. Oprócz biegania ćwiczę w domu, planuję zamienić to w najbliższym czasie na siłownię
-nikita-
Wyga
Wyga
Posty: 54
Rejestracja: 27 mar 2013, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Załóż sobie kiedyś pulsometr, kiedy nie przygotowujesz się do treningu - kiedy po prostu siedzisz i oglądasz telewizję. Albo zwyczajnie zmierz sobie tętno na nadgarstku. Jeśli w takim stanie spoczynku będziesz miała równie wysokie tętno - skonsultuj się z kardiologiem. To nie musi być jakiś wielki problem, ale warto sprawdzić. A może być też tak, że tylko przed treningiem masz takie wysokie tętno - jak jesteś z tych wrażliwszych, to czasem niewiele potrzeba, żeby podnieść puls. Warto skontrolować to w różnych sytuacjach, wtedy będziesz miała lepszy obraz sytuacji.
Yahoo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2781
Rejestracja: 19 cze 2015, 17:20
Życiówka na 10k: 43:30
Życiówka w maratonie: 3:44:25

Nieprzeczytany post

A ile ma ci wskazać pulsometr przed rozgrzewka?
I jaki masz pulsometr?
"Ból jest nieunikniony.Cierpienie jest wyborem."
Haruki Murakami, z książki: 'O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu?'
Czagieb
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 14 wrz 2015, 20:30
Życiówka na 10k: 41
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

szaroburoo pisze:Cześć wszystkim. Mam pytanie odnośnie waszego tętna. Kupiłam jakiś czas temu pulsometr. Kiedy go zakładam przed treningiem, nie robiąc jeszcze rozgrzewki, pulsometr pokazuje tetno 90-100. Czy to normalne? Biegam od ponad roku, mam na koncie 2 polmaratony. Podczas treningu osiągam wartość tętna nawet 204. Tempo to średnio 6:15-6:30. Czy coś robię nie tak?
Wg mnie 90-100 bpm jest normalnym tętnem przed treningowym :) ja czasem osiągam taki wynik np. przy schodzeniu ze schodów lub energicznym schylaniu się np. przy wiązaniu butów. Każda praca Twojego ciała podnosi Ci tętno. Jak siedzisz przed kompem co najmniej 5 minut, to zmierz sobie tętno spoczynkowe: przyłóż sobie 2 palce do aorty z lewej lub prawej strony i przez 15 sekund policz "uderzenia serca", pomnóż przez 4 i będziesz miał swój puls.
szaroburoo
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 04 wrz 2015, 10:12
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Mam pulsometr polar ft 7. Pokazuje dobry wynik, porownalam z pulsoksymetrem. W niedziele miałam bieg na 10km. Osiagnelam tetno 206... Owszem, zdarza się że mam około 70-75 spoczynkowe. Ale to są rzadkie chwile.
ODPOWIEDZ