Komentarz do artykułu Kąpiele w zimnej wodzie? Nie zawsze warto

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1738
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
katekate
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7135
Rejestracja: 01 paź 2013, 18:11
Życiówka na 10k: 45.18
Życiówka w maratonie: 3.42.11

Nieprzeczytany post

hmmm w artykule skupiono się tylko na działaniu zimna pierwszej fazy, gdzie rzeczywiście następuje skurcz naczyń, utrudniony przepływ, miejscowe zmniejszenie metabolizmu komórkowego, ale w ogóle nie mówi się się o drugiej fazie, która następuje po jakimś czasie-czyli m.in zwiększenie ukrwienia, czyli odpowiedż ciała na czynnik uszkadzający (zimno) w celu wyrównania strat metabolicznych, gdzie wtedy zachodzą procesy p/zapalne :lalala:
komentarze
nic nie muszę, mogę wszystko
Awatar użytkownika
Jelon
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 230
Rejestracja: 07 sty 2008, 21:44
Życiówka na 10k: 39.49 (chodem:)
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

katekate pisze:hmmm w artykule skupiono się tylko na działaniu zimna pierwszej fazy, gdzie rzeczywiście następuje skurcz naczyń, utrudniony przepływ, miejscowe zmniejszenie metabolizmu komórkowego, ale w ogóle nie mówi się się o drugiej fazie, która następuje po jakimś czasie-czyli m.in zwiększenie ukrwienia, czyli odpowiedż ciała na czynnik uszkadzający (zimno) w celu wyrównania strat metabolicznych, gdzie wtedy zachodzą procesy p/zapalne :lalala:
Nie ma tu informacji, że chodziło tylko o tę pierwszą fazę, ale ogólnie o wskakiwanie do zimnej wody po treningu, czyli o jedną i drugą fazę. Generalnie coraz więcej osób zaczyna twierdzić, że takie działanie nie jest tak dobre, jak się dotąd uważało...
Keep walking...

Więcej o mnie: http://jelon.blog

To give anything less than your best is to sacrifice the gift. Steve Prefontaine
Awatar użytkownika
katekate
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7135
Rejestracja: 01 paź 2013, 18:11
Życiówka na 10k: 45.18
Życiówka w maratonie: 3.42.11

Nieprzeczytany post

wszystko, z czym się przesadza, szkodzi :usmiech:
mnie morsowanie bardzo pomaga np. po długich wybieganiach
ale fakt, stosuję je rzadko, 3-4 razy w miesiącu :usmiech:
komentarze
nic nie muszę, mogę wszystko
krzys1001
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1462
Rejestracja: 04 lut 2014, 10:53
Życiówka na 10k: 00:37:35
Życiówka w maratonie: 02:58:32

Nieprzeczytany post

Mnie ostatnio bolą stawy (chyba stawy) czwartego palca jednej i drugiej stopy. USG, RTG i ortopedzi nic nie widzą. Fizjo też nie widzi ,kazał ćwiczyć mięśnie stopy, rozciągać i zimne okłady.

Według zaleceń fizjo kąpię stopy w lodowatej wodzie kilka razy dziennie. No i teraz nie wiem czy podejmować te działania dalej czy ich zaprzestać?

A przy okazji zapytam czy miał ktoś dolegliwość związaną z bólem palców, stawów i jak sobie poradził?
A2i
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 17 wrz 2015, 11:25
Życiówka na 10k: 41:30
Życiówka w maratonie: 3:28:55
Lokalizacja: Bytom - Szombierki
Kontakt:

Nieprzeczytany post

15 stopni to nie lodowata woda, to wręcz bardzo ciepła woda !! zatem badanie reakcji organizmu w takiej wodzie to jak próba wołania głuchego przez system nagłośnieniowy ;)
nie mam linka do badań, ale udowodniono działanie zimnej wody na regenerację, z tym, że temperatura musi być bliska 0 st. lub poniżej (mocno zasolona).
W 15 stopniach to ja biorę gorącą kąpiel :D
ODPOWIEDZ