Kardio jest złe?

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
szymes
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 7
Rejestracja: 28 kwie 2016, 21:14
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Cześć,

W tamtym roku zacząłem biegać. Szukając różnych informacji natknąłem się na poniższy materiał:
https://www.youtube.com/watch?v=U7agC2b_Oyk

Obrazek

Z tego co zrozumiałem wg tego Pana bieganie jest ble, gdyż ino ponieważ reakcje fizykochemiczne, jakie zachodzą w naszym organizmie są niekorzystne (kortyzol).

Czy ktoś ma wiedzę na ten temat?
New Balance but biegowy
Marx
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 464
Rejestracja: 16 mar 2016, 08:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gliwice

Nieprzeczytany post

moim zdaniem jest tam błąd logiczny, który zakłada iż biegacz biega tylko długie wybiegania. Z lektury forum nie zauważyłem tez masowych problemów ze stawami czy ze snem. Ciekawi mnie teza która mówi iż organizm podczas wysiłku w pierwszej kolejności spala mięśnie...
Endomondo
Obrazek
Awatar użytkownika
petro9
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 31
Rejestracja: 20 kwie 2016, 07:32
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

super film :) w 100% się zgadzam, wiele rzeczy o których mowa w filmie sam osobiście doświadczyłem..., dlatego trzymam się z dala od biegów długodystansowych, lepiej krótko a mocno,
Yahoo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2781
Rejestracja: 19 cze 2015, 17:20
Życiówka na 10k: 43:30
Życiówka w maratonie: 3:44:25

Nieprzeczytany post

Marx pisze:moim zdaniem jest tam błąd logiczny, który zakłada iż biegacz biega tylko długie wybiegania. Z lektury forum nie zauważyłem tez masowych problemów ze stawami czy ze snem. Ciekawi mnie teza która mówi iż organizm podczas wysiłku w pierwszej kolejności spala mięśnie...
Kolego, po 17h-18h idz na boks, muay thai czy cross fit, wroc do domu po 21h-22h, bedziesz mial problem z zaśnięciem.
Nie musisz boksować non stop 3-4h, rob przez ten czas trening przekrojowy.
Jest ciezko, i przyjemne uczucie po treningu, mozg szaleje, mięśnie pulsują. xD czego chciec wiecej.

Wysłane z mojego SM-G360F .
"Ból jest nieunikniony.Cierpienie jest wyborem."
Haruki Murakami, z książki: 'O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu?'
Marx
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 464
Rejestracja: 16 mar 2016, 08:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gliwice

Nieprzeczytany post

a po co mam iśc na boks?
ja biegam, praktycznie zawsze wieczorem, i nie mam problemu ze snem, więc nie wiem o co chodzi z tym komentarzem.
Endomondo
Obrazek
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13263
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

szymes pisze:Cześć,

W tamtym roku zacząłem biegać. Szukając różnych informacji natknąłem się na poniższy materiał:
https://www.youtube.com/watch?v=U7agC2b_Oyk

Obrazek

Z tego co zrozumiałem wg tego Pana bieganie jest ble, gdyż ino ponieważ reakcje fizykochemiczne, jakie zachodzą w naszym organizmie są niekorzystne (kortyzol).

Czy ktoś ma wiedzę na ten temat?
:hahaha: :hahaha: :hahaha:
A skąd ty wziąłeś tego kolege? Co za bzdury...
Awatar użytkownika
rubin
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4232
Rejestracja: 24 sie 2012, 12:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Takie teorie to obowiązujący trend na forum sfd. Tam obowiązują inne priorytety, inne cele, a przy okazji pojawia się sporo mitów.
Yahoo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2781
Rejestracja: 19 cze 2015, 17:20
Życiówka na 10k: 43:30
Życiówka w maratonie: 3:44:25

Nieprzeczytany post

Marx pisze:a po co mam iśc na boks?
ja biegam, praktycznie zawsze wieczorem, i nie mam problemu ze snem, więc nie wiem o co chodzi z tym komentarzem.
Biegaj sobie.
Lecz mi chodzilo o mocny trening wieczorem, inny niż bieganie i możliwe problemy z zaśnięciem od razu.

Wysłane z mojego SM-T113 .
"Ból jest nieunikniony.Cierpienie jest wyborem."
Haruki Murakami, z książki: 'O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu?'
Yahoo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2781
Rejestracja: 19 cze 2015, 17:20
Życiówka na 10k: 43:30
Życiówka w maratonie: 3:44:25

Nieprzeczytany post

szymes pisze:Cześć,

W tamtym roku zacząłem biegać. Szukając różnych informacji natknąłem się na poniższy materiał:
https://www.youtube.com/watch?v=U7agC2b_Oyk

Obrazek

Z tego co zrozumiałem wg tego Pana bieganie jest ble, gdyż ino ponieważ reakcje fizykochemiczne, jakie zachodzą w naszym organizmie są niekorzystne (kortyzol).

Czy ktoś ma wiedzę na ten temat?
Głupota w tym filmie, czyta cały czas, i połowa filmu to kortyzol.

Nie bój się biegać.

Wysłane z mojego SM-T113 .
"Ból jest nieunikniony.Cierpienie jest wyborem."
Haruki Murakami, z książki: 'O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu?'
Yahoo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2781
Rejestracja: 19 cze 2015, 17:20
Życiówka na 10k: 43:30
Życiówka w maratonie: 3:44:25

Nieprzeczytany post

W komentarzu napisał, że maratonczycy biorą doping oraz powyżej 60% vo2max to beztlen

Wysłane z mojego SM-T113 .
"Ból jest nieunikniony.Cierpienie jest wyborem."
Haruki Murakami, z książki: 'O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu?'
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13263
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

Yahoo pisze:W komentarzu napisał, że maratonczycy biorą doping oraz powyżej 60% vo2max to beztlen

Wysłane z mojego SM-T113 .
No i ze wszyscy chcą wyglądać tak jak on... :hahaha: :hahaha: :hahaha:
szymes
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 7
Rejestracja: 28 kwie 2016, 21:14
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Rolli pisze:
Yahoo pisze:W komentarzu napisał, że maratonczycy biorą doping oraz powyżej 60% vo2max to beztlen

Wysłane z mojego SM-T113 .
No i ze wszyscy chcą wyglądać tak jak on... :hahaha: :hahaha: :hahaha:
Panie i Panowie,

Wrzucając ten materiał liczyłem na dyskusję merytoryczną, a nie pseudo-hejterską, nie wnoszącą nic nowego. Widzę jednak, że trendy na forum się nie zmieniają... "Nic nie wiem, więc się wypowiem".
Nie interesuje mnie budowa tego człowieka, a merytoryka. Sam nie mam takiej wiedzy, by to potwierdzić (co zawarł w filmie) i nie mam również takiej wiedzy, by to obalić.

To, że czyta nie znaczy, że się nie zna. Każdy ma prawo się posiłkować materiałami. Wrzuciłem ten materiał, ponieważ w jednej z książek również natknąłem się na fragment dotyczący szkodliwości biegania. Było by spoko, gdyby się wyjaśniło i mielibyśmy to z głowy.

Rolli pisze:
szymes pisze:Cześć,

W tamtym roku zacząłem biegać. Szukając różnych informacji natknąłem się na poniższy materiał:
https://www.youtube.com/watch?v=U7agC2b_Oyk

Obrazek

Z tego co zrozumiałem wg tego Pana bieganie jest ble, gdyż ino ponieważ reakcje fizykochemiczne, jakie zachodzą w naszym organizmie są niekorzystne (kortyzol).

Czy ktoś ma wiedzę na ten temat?
:hahaha: :hahaha: :hahaha:
A skąd ty wziąłeś tego kolege? Co za bzdury...
-z Internetu. Zadzwoniłem do szefa Internetu i mi polecił ten materiał.


Wracając więc do tematu. Zadałem pytanie bezpośrednio, czy kardio 30 minut również jest szkodliwe i uzyskałem odpowiedź, że tak. Ogólnie po bieganiu czuję się dobrze (czasami kolana dopitala). Niemniej jestem osobą, która jak się za coś zabiera, to NIE lubi mieć jakichkolwiek niejasności. Chęć zaspokojenia ciekawości mnie do Was przygnała :-)

Pozdrawiam
bosak
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1083
Rejestracja: 10 lut 2012, 17:42
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

xxx pisze:Było by spoko, gdyby się wyjaśniło i mielibyśmy to z głowy.
Nie biegaj. To szkodzi. Zobacz dział Kontuzje. Chłopaki u nas ze ZBoWiDu są zdrowsi :hahaha:
ijon
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 360
Rejestracja: 11 maja 2013, 15:59
Życiówka na 10k: 00:39:21
Życiówka w maratonie: 03:01:54

Nieprzeczytany post

szymes pisze: Panie i Panowie,

Wrzucając ten materiał liczyłem na dyskusję merytoryczną, a nie pseudo-hejterską, nie wnoszącą nic nowego. Widzę jednak, że trendy na forum się nie zmieniają... "Nic nie wiem, więc się wypowiem".
Nie interesuje mnie budowa tego człowieka, a merytoryka. Sam nie mam takiej wiedzy, by to potwierdzić (co zawarł w filmie) i nie mam również takiej wiedzy, by to obalić.

To, że czyta nie znaczy, że się nie zna. Każdy ma prawo się posiłkować materiałami. Wrzuciłem ten materiał, ponieważ w jednej z książek również natknąłem się na fragment dotyczący szkodliwości biegania. Było by spoko, gdyby się wyjaśniło i mielibyśmy to z głowy.

Ten film to mieszanka stereotypów oraz pseudonaukowy bełkot (ale głównie bełkot). To trochę tak, jakbyś wrzucił na forum studentów fizyki link z filmem "ziemia jest płaska" i prosił ich o komentarz, bo Twoim zdaniem tam są bardzo ciekawe wnioski.
Obrazek
Awatar użytkownika
maku14
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 29
Rejestracja: 24 cze 2010, 19:12
Życiówka na 10k: 38:35
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Nieprzeczytany post

szymes pisze:
Z tego co zrozumiałem wg tego Pana bieganie jest ble, gdyż ino ponieważ reakcje fizykochemiczne, jakie zachodzą w naszym organizmie są niekorzystne (kortyzol).

Czy ktoś ma wiedzę na ten temat?

bieganie zawodowe, jak i inne sporty na profesjonalnym poziomie faktycznie ma niekorzystny wpływ na nasze zdrowie i krótko rzecz ujmując : skraca życie. Jeśli chcesz, mogę podesłać odnośniki do badań kardiologicznych na ten temat. Natomiast regularna aktywność fizyczna o umiarkowanej intensywności, w tym bieganie wpływa jak najbardziej korzystnie na zdrowie człowieka i jest zalecane m.in. przez WHO, jako prewencja m.in. chorób sercowo-naczyniowych.
ODPOWIEDZ