Komentarz do artykułu Kropla, która rozlewa morze informacji dla sportowca

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1726
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12343
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

W celu zatrzymania negatywnego procesu zakwaszenia należy stosować się do kilku zasad, m.in:
(...) Zmniejszyć stres,
Swego czasu czytając Abszajera w jego książce o bieganiu naturalnym, znalazłem równie płodną poradę dotyczącą techniki biegu i błędu jakim jest głośne tupanie - biegaj ciszej.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Natalia nie jest psychologiem, wiec niebędące dawała tutaj rad jakimi robić to technikami ale radzenie sobie zes trasem jest możliwe. Ja zawsze sugeruje jedną rzecz. Nie przejmować sie rzeczami na które nie mamy wpływu.
Awatar użytkownika
f.lamer
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2550
Rejestracja: 23 lis 2011, 10:10
Życiówka na 10k: czydzieści9ipół
Życiówka w maratonie: czydzwadzieścia

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze: Nie przejmować sie rzeczami na które nie mamy wpływu.
to oczywiście jest możliwe, pomocne i pożądane, acz niełatwe do zastosowania w praktyce, bo wymaga sporej samoświadomości i autorefleksji.

jeśli kogoś nie stać na takie podejście do życia, pozostaje mu się wzorować na naszych starszych w wierze braciach:
humor żydowski pisze:Icek usiłuje zasnąć, przewraca się z boku na bok i nic. Żona pyta się:
- Czemu się wiercisz.
- Nie mogę spać. Musze oddać jutro dług Rosenkranzowi z przeciwka, a nie mam pieniędzy.
- Zaraz coś poradzimy.
Żona wstaje, otwiera okno i woła:
- Panie Rosenkranz! Panie Rosenkranz!!
Naprzeciwko otwiera się okno, wychyla się zaspany Rosenkranz w szlafmycy:
- Czego?
- Mój mąż ma oddać panu jutro jakieś pieniądze?
- Ma!
- To ja panu mówię, że on jutro nie zapłaci ani grosika.
Żona zamyka okno i mówi:
- Możesz spokojnie zasnąć. Teraz on ma problem a nie ty.
Self-improvement is masturbation.
Now, self-destruction…
grabarz
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 157
Rejestracja: 30 lip 2012, 10:42
Życiówka na 10k: 39:25
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Na początek zakwaszenie czyli będą kolejne części?
N.Grzebisz
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 47
Rejestracja: 10 sie 2015, 13:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Tak, planowane jest przedstawienie kilku ciekawych rzeczy, które można wyczytać z wyników badania moczu. Taka podstawa wiedzy dla aktywnej osoby, żeby wiedziała co poszczególne markery oznaczają.
N.Grzebisz
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 47
Rejestracja: 10 sie 2015, 13:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

yacool pisze:
W celu zatrzymania negatywnego procesu zakwaszenia należy stosować się do kilku zasad, m.in:
(...) Zmniejszyć stres,
Swego czasu czytając Abszajera w jego książce o bieganiu naturalnym, znalazłem równie płodną poradę dotyczącą techniki biegu i błędu jakim jest głośne tupanie - biegaj ciszej.
Faktycznie, powinnam to opisać dokładniej. Stres to w końcu nie tylko nerwy, ale w konsekwencji wydzielanie kortyzolu, hormonu stresu. Wpływać na to może zarówno stres psychiczny( którego niwelować można przeróżnymi technikami relaksacyjnymi wykorzystywanymi w sporcie np. treningiem autogennym, Jacobsona koncentracji, wizualizacji itp.) ale i typowa biochemia: zmiana parametrów morfologicznych, zmęczenie wysiłkowe organizmu, zła dieta. Nie rozpisywałam się bardziej, bo tematem tekstu nie był stricte stres, a czynniki i markery, które mogą wpływać na zakwaszenie organizmu. Dziękuję jednak za cenną uwagę, zawsze konstruktywne.
ODPOWIEDZ