Problem czy przesada ?

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
weglarz90
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 10
Rejestracja: 29 gru 2013, 13:45
Życiówka na 10k: 45:21
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Pszczyna

Nieprzeczytany post

Witam. Mam 25 lat. W wieku 21 lat zacząłem chodzić na siłownię. Trenowałem prawie 3 lata, do teraz ćwiczę na drążku, pompki itd. Dodatkowo od 2,5 roku biegam regularnie 3 razy w tygodniu. wyjątkowo 2, a zdarzało się i 5 :) W każdym razie problem zaczął się, kiedy to 1,5 roku temu na święta dostałem pulsometr - "Polar ft 1". Cieszyłem się z prezentu do czasu, gdyż na 1-szym treningu urządzenie pokazało mi tętno 193 przy dosyć wolnym biegu. No i tak ogólnie spoczynkowe tętno jak leżę nawet do 55 dochodzi, więc dosyć niskie. Przy chodzie mam około 100, a przy biegu średnio 9 km/h, bo tak teraz biegam, żeby się trzymać strefy to mam między 149, a 162, te ponad 160 pod górkę. Czyli nie jest to szybki bieg jak na mnie, bo nie męczę się jakoś bardzo. Biegałem już z tetnem 185 przez godzine i nic mi sie nie dzialo,ale uznalem ,ze lepiej sie pilnowac i stad teraz tak trenuje. Dodam, ze w zeszlym roku na 10km w biegu miejskim mialem 45 minut. Na razie mialem 2 razy badanie EKG i nic nie wyszlo, cisnienie w normie 120/80 lekarz mnie osluchiwal , szmerów nie ma . Dodam, że mam lekka nerwice. P.S. Wychodze na dwor to mam tetno 80 i dosyc szybko mi sie rozpedza do tych 150, bo tak po 3/4 minutach juz mam;) Prosze o jakies porady,wskazowki jak biegac, czy to trzymanie sie teraz stref,a nie bieganie na wariata jak kiedys poprawi mi osiagi (obnizy staly puls przy wysilku) bo zastanawiam sie nad badaniem Holtera. Z gory bardzo dziekuje i mam nadzieje, ze mi pomozecie, bo bardzo lubie bieganie i nie chce zeby nerwy zabrały mi tą życiową radość
New Balance but biegowy
xxyxxxyxx
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 43
Rejestracja: 01 wrz 2013, 00:51
Życiówka na 10k: 48:28
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Wyluzuj trochę, nie denerwuj się i odstaw pulsometr :-)
Zamiast cieszyć się bieganiem, zwracasz uwagę na szczegóły.
Sacre
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 751
Rejestracja: 29 cze 2013, 19:49
Życiówka na 10k: 33'
Życiówka w maratonie: 3h10

Nieprzeczytany post

Ty nie trenujesz biegania, tylko po prostu biegasz, ludzie mylą te pojęcia.

Pulsometr przydałby ci się np na stadion 400m, gdy byś biegał interwały.

Jak na pierwszym treningu pokazał ci 193 i przy wolnym biegu ? To chyba nie jest normalne, tzn sprzęt mógł 'okłamać cię'. Zawsze nawilżaj elektrody wodą.

CZasami pulsometry polara, sigmy czy timex'a, garmina pokazują skoki nieznane np przebiegając przy linijach wysokiego napięcia.

Biegaj, ciesz się bieganiem, ustal jakiś cel, jeśli chcesz startować w zawodach.
Pulsometr traktuj jak jakoś ciekawostkę. Niebądź niewolnikiem cyferek.
ODPOWIEDZ