Poznań

Awatar użytkownika
P@weł
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1587
Rejestracja: 27 gru 2011, 18:28
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

To przy okazji kalendarza biegów i wyników tych ostatnich, zaznaczę, że w niedzielnym Crossie Sierakowskim nasza Magda zajęła z czasem 01:17:48 czwarte m-ce w Open Kobiet i pierwsze w K-30 :)
P@weł...

Relacje na moim foto-blogu Życie w biegu :)

Forumowy blog
Blogowe komentarze
Endo czyli moja aktywność
Fotki z życia wzięte

Cele 2016: 88kg i dobrze się bieganiem bawić...
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12404
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Wyniki z dzisiejszego testu na 1000m są już uzupełnione. Przypominam, że za tydzień 2000m.

Dzisiaj też była prezentacja metody Feldenkraisa, czyli praca nad bardziej świadomym czuciem ruchu. Myślę, że warto powtarzać takie sesje, zwłaszcza na trawce, na słoneczku i w pozycji horyzontalnej. Kogo nie było niech żałuje, bo pot lał się strumieniami podczas ćwiczeń.
bartibartez
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 26
Rejestracja: 23 kwie 2013, 11:39
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

szykuje się świetny bieg w WPN zapisy ruszają 21 lipca, bieg jest 20 września

http://forestrun.pl
lukas80
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 197
Rejestracja: 27 lis 2010, 13:27
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

mam to w planie:p
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

ekstra
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12404
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Wstawiłem wyniki z ostatniego testu. Na miejscu zmieniliśmy tajmtejbl i wyszła z tego niezapowiedziana kartkówka na 400m.
W takim układzie sprawdzian z większej partii materiału (2000m) przypadnie w kolejną sobotę.
Tymczasem po wstępnym przejrzeniu kartkówek widzę, że Łukasz znacznie poprawił swój wynik na 400m. Jak znalazł na przyszłe tri i inne ultra. Za tydzień triatlon w Poznaniu i mam zamiar przyjrzeć się co poniektórym w pierwszej konkurencji. Ostatnio żeby nabrać nieco rozeznania, to robię sobie "rozbiegania" w jeziorze. Dzisiaj na przykład około 1800m w godzinkę marszobiegiem, czyli na zmianę kraul z klasykiem. To moje drugie tak długie wodowanie w tym roku. Mam w związku z tym pytanie do regularnie pływających: jaki dystans pokonujecie na treningach w przeciągu godziny?
lukas80
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 197
Rejestracja: 27 lis 2010, 13:27
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Trenerze - nie ilość a jakość:p i oczywiście ruch wykonujemy z biodra:ppp

PS.
chodze na basen do 3 razy w tygodniu i pływam tyle co Ty , czyli powiedzmy 2km w godzine....generalnie dużo różnych cwiczen rzadko ciagiem przez całą godzine...a i tak Robert nic nie cwiczac przez pół roku pływa szybciej:p
PS2.
Jeśli pytasz czy 1,8 to dużo to powiem ze nie .... Marek Dembinski (tak tak , ten Marek z zajęć:p ) w tym samym czasie przepływa 3,8km....po czym biegnie sobie pojezdzic na rowerze jakies 180km:)...a jak mu się znudzi to jeszcze tego samego dnia biega maraton....
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12404
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Dość wyczerpująco dołujesz. Wielkie dzięki.
Muszę zatem z marszobiegu przejść od razu do kraulowego interwału.
Awatar użytkownika
MikeWeidenbaum
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1132
Rejestracja: 23 mar 2013, 21:24
Życiówka na 10k: 36:27
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ja raz na jakiś czas robię takie regeneracyjne rozpływania, 30 minut na basenie, wszystko kraulem. Przepływam w zależności od dnia jakieś 1200-1300 m, nie robię "obrotowych" nawrotów bo mnie od nich skurcze łapią.
Problem z pływaniem mam taki, że dużo lepiej technicznie (i na dłuższym dystansie też szybciej) pływam żabką niż kraulem. Śmiem nawet zaryzykować stwierdzenie, że mam "predyspozycje" do żabki, bo jak około 10 lat temu chodziłem do szkółki pływackiej, to we wszystkich stylach szło mi przeciętnie, a w żabce służyłem jako wzór poprawnej techniki dla całej grupy (a w sumie nigdy tej techniki jakoś specjalnie nie ćwiczyłem). Szkoda tylko, że podobno ruch żabkowy jest mało przyjazny dla biegaczy i raczej się nie zaleca dużo tym stylem pływać (dlatego też pływam kraulem).
bartibartez
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 26
Rejestracja: 23 kwie 2013, 11:39
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ciężko stwierdzić czy ten czas jest dobry zależy z kim się porównujesz. 2 tygodnie temu wystartowałem w zawodach pływackich w Wolsztynie na 1km miałem czas około 26 minut (bardzo słabo byłem 3 ale licząc od końca) a zwycięzca maił czas chyba 14:04 - wygrała kobieta w biegach to chyba niemożliwe. Równolegle były zawody na 3 km i zwycięzca przepłynął 3 km w około 30 minut (Jan Urbaniak reprezentant polski w open water) i w Polsce to jest dobry czas. Dla ciekawości poniżej wyniki z pływania na 10km zwycięzca miał 2godziny 12minut. (wyniki są za zdjęciami na samym dole)
http://rws.com.pl/index.php/aktualnosci ... ego%20foty
W pływaniu dystans ultra zaczyna się powyżej 20km natomiast dystanse pływackie w tri są to sprinty i dodatkowo triatloniści mają pianki. Nie można tego porównywać to tak jak porównać w biegach maratończyka ze sprinterem. Jeśli chcesz przyjrzeć się pływakom to 26 lipca są zawody w Zbąszyniu (jezioro Błędno) ewentualnie 3.08 w Chodzieży.
Crocodil
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 584
Rejestracja: 02 wrz 2011, 10:23
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

Jest już BBL i LBL (Leżę Bo Lubię), startujemy z PBL (Pływam Bo Lubię)? :bum: :hej:
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12404
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

To nie jest wcale głupi pomysł. Kilka lat temu poszedłem nawet ciut dalej i zorganizowałem ultra krótki triatlon w Tucznie pod Poznaniem. Około 400m pływania, 6k góralem po leśnej pętli i 2k biegu też w lesie na pętli. W zawodach wzięło udział kilka osób w ramach trenowania między innymi szybkości przejścia z wody na rower i z roweru na bieg do szykującej się imprezy docelowej. Triatlon w Tucznie nazwałem Delfinem od kształtu leśnej pętli przy jeziorze.
marioawres
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 27 lip 2014, 08:43
Życiówka na 10k: 46m:38s
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam wszystkich dzięki za wczorajsze BBL byłem pierwszy raz i jest super.

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12404
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Wczoraj zrobiłem test na 2000m i na 800m. Wyniki potem uzupełnię.
----------------------------
Jak weszła wczorajsza ćwiartka?
Dzisiaj połówka i już pewnie wszyscy wyszli z wody zatem "po wodzenia".
Czekam na jakieś info z Malty.
----------------------------
edit:
W ramach łączenia się w bólu zrobiłem po raz kolejny 1800m wpław, ale tym razem w 52 minuty, a nie godzinę, czyli nie było już przerw na fajkę.
Po "treningu" z czerwonymi oczami królika, bo nie pływam w okularach, pojechałem na lans nad Maltę. Na mecie spotkałem Marka D vel marasso. który ukończył zawody w pierwszej setce. Chwalę mu się nową życiówką, a ten mi rzuca na twarz, że wyszedł dzisiaj z wody po 30 kilku minutach, robiąc 1900m. Normalnie miałem ochotę kopnąć gościa w zad, ale nie wiem gdzie delfiny mają dupę.
Triatlon bardzo podoba mi się i gdy tylko wykluczą z niego rower, to zacznę go uprawiać. Jutro mam zamiar przetestować piankę. Pływałem już w rynsztoku, ale nigdy dotąd w rynsztunku.
----------
Delfin właśnie mi tu pisze, że nie 30 kilka minut tylko 28 minut i 30 kilka sekund.
Wredne się zrobiły te ryby w ostatnim czasie...
Blondas82
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 30 lip 2014, 21:55
Życiówka na 10k: 44:37
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ja tak sobie co jakiś czas skocze na basen to tak robię ok. 1,5 km w 45 min. Mam totalne braki w technice więc mogę powiedzieć, że pływam sobie pseudo kraulem.
ODPOWIEDZ