Sklep ERGO w Warszawie

Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1736
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
melifera
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 19 maja 2010, 12:33
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Sklep fajny, jedyny problem to parkowanie
bulbon
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 42
Rejestracja: 07 lut 2010, 20:26
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Sklep bardzo fajny, miła obsługa i spory wybór produktów. Naprawdę można się obkupić :)
Niestety, buty które mi tam polecono nie sprawdziły się - po kilku treningach mocno rozbolały mnie kolana i biodra. Po zmianie obuwia ból zniknął wiec to chyba było przyczyną.
Polecam wiec połowicznie ;)
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

A możesz napisać jakie buty Ci polecono?
bulbon
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 42
Rejestracja: 07 lut 2010, 20:26
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Oczywiście, Brooksy Launch.
Co do samych butów to nie mam im absolutnie nic do zarzucenia - są bardzo wygodne. Po kilku treningach jednak zaczęłam odczuwać ból kolan i stawów biodrowych. Zaniepokoiłam się i kupiłam inne buty,Asicsy 1130, ból ustąpił.
Nie wiem czy dałoby się to przewidzieć w momencie doboru butów w sklepie. Mam stopy neutralne z lekką skłonnością do pronacji. Myślę że po prostu ilość amortyzacji okazała się w moim wypadku niewystarczająca.

Z pozostałych zakupów jestem bardzo zadowolona, wiec proszę nie odbierać moich postów jako totalną krytykę sklepu (który uważam za bardzo fajny), tylko raczej sugestię że tak do końca żaden super system doboru butów nie jest w stanie zagwarantować 100% sukcesu.
Awatar użytkownika
google
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 243
Rejestracja: 11 lut 2010, 22:31

Nieprzeczytany post

Sama chciałaś Brooks Launch czy Ci taki polecono?
Launch i 1130 to buty z zupełnie innej półki.
Launch - lekkie startowo-treningowe, neutralne, dla szybkich, nastawionych na wynik biegaczy.
1130 - klasyczne treningowe dla pronujących

Jak długo trwała analiza na bieżni?
Możesz opisać to po kolei? To znaczy czy i jak długo biegałaś boso, jak długo w butach (i jakich).
Sporo się w moim życiu naoglądałem jak się to na świecie odbywa i ciekawy jestem jak jest w Polsce.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
PATATAJEC
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2048
Rejestracja: 05 sie 2009, 21:53
Życiówka na 10k: 00:44:26
Życiówka w maratonie: 04:33:53
Lokalizacja: KPN
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Też jestem ciekaw. Mam zamiar się przejść do ERGO i pobiegać, ale chciałbym wiedzieć wcześniej, jak to wygląda i czy warto. Adam na zdjęciu wyglądał na zadowolonego :hejhej:
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Ja jestem generalnie z życia zadowolony. ;)
bulbon
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 42
Rejestracja: 07 lut 2010, 20:26
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Idąc do sklepu nie znałam zupełnie marki brooks i jak sie okazało to był mój błąd :trup:
Wcześniej biegałam w adidasach supernova cushion i to były na razie jedyne moje buty stricte biegowe. Właściwie szłam żeby kupić model nike vomero który mi polecono na rehabilitacji po zapaleniu ścięgna achillesa, ale niestety nie było mojego numeru (mam dosyć dużą stopę). Ponieważ nigdzie w sklepach nike'a nie mogłam dopaść odpowiednio dużych vomero, zgodziłam się popróbować z butami innych marek.
Mierzyłam kolejno różne buty, głównie brooksy i asics'y, Właściwie chyba zmierzyłam wszystkie jakie były w sklepie w moim rozmiarze. Większość z nich odpadła bo po prostu było mi w nich niewygodnie, nie pamiętam już które to były konkretnie modele. Ostatecznie na placu boju zostały dwa brooksy. Ten drugi model był chyba bardziej treningowy (nie pamiętam niestety nazwy, tochę byłam zakręcona) ale ponieważ pan od dobierania butów powiedział że jedne i drugie nie zrobią mi krzywdy i żebym wybrała te które mi bardziej odpowiadają - wzięłam launch które wydały mi się wygodniejsze.

Co do samych pomiarów:
Najpierw biegałam na bieżni w takich butach
http://www.brooksrunning.com/product/10 ... %20Silence
żeby określić jak zachowują się stopy pozbawione sztucznej amortyzacji, na boso nie biegałam.
Potem biegałam w każdych przymierzanych butach i mogłam to sobie zobaczyć na ekranie komputera, ewentualnie porównać obok siebie zsynchronizowane filmiki z różnych modeli. Nie bardzo się na tym znam więc raczej polegałam na opinii pana który mnie obsługiwał.
Nie umiem powiedzieć ile czasu trwał każdy bieg - minutę, dwie? Jakoś nie bardzo długo ale ile dokładnie nie pamiętam.

Asicsy w których teraz biegam kupiłam sobie sama w Factory dobierając but według metody "żeby był miękki i wygodny". Jak na razie się sprawdzają, chociaż muszę przyznać że w porównaniu z brooksami launch straszne z nich człapaki. Ale miło tak sobie poczłapać. :)
Awatar użytkownika
aogro
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 36
Rejestracja: 10 sie 2009, 00:38

Nieprzeczytany post

wracając do cen. Nie jest trudno zauważyc, że sklepy w Polsce są generalnie drogie. Jeśli tylko mogę, wstrzymuję sie z zakupami do wyjazdów zagranicę. Pewnie wiele osób może to potwierdzic. 30 procent taniej w stosunku do tych samych modeli w kraju to średnia. Nie można tego tłumaczy tym bieganie jednak ciągle nie jest sportem masowym. To samo dotyczy innych dyscyplin. Z tego co czytam na forum to opisany w artykule sklep wpisuje sie w ogólny schemat sklepów sportowych w Polsce: polowanie na jeleni, w końcu i tak zazwyczaj nie maja lepszego wyboru wiec dowalmy im marżami.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

aogro pisze:polowanie na jeleni
Ale gdzie masz to polowanie na jeleni?
Awatar użytkownika
Miodzio
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 48
Rejestracja: 12 gru 2006, 20:27

Nieprzeczytany post

Rok temu przed doborem butów badał mi stopy Jacek Gardener w swoim sklepie na Ursynowie (statycznie) i oglądał podeszwy w dwóch parach nieźle złachanych Asics-ów.
Jacek doskonale dobrał mi buty na zeszłorocznego Rzeźnika - NB 570. WIELKI SZACUNEK Jacku!!!
Dzięki temu, że doskonale mi się w nich biegało w crossie, zajechałem je już prawie doszczętnie.

W zeszłym tygodniu byłem w EGRO.
Potrzebowałem butów na tegorocznego Rzeźnika.
Janek zrobił mi pierwszą w moim życiu videoanalizę.
Na jej podstawie zaproponował mi 5 różnych par butów.
Spędziłem tam ponad godzinę, bo oprócz butów miałem szczerą chęć kupić koszulkę i skarpety ICEBREAKER-a.
Wybrałem dwa modele: INOV-8 "Roclite 295" i BROOKS "Cascadia".
Ostatecznie zdecydowałem się INOV-8.

Jutro zaczynam ich rozbieganie w Falenicy.
Podzielę się odczuciami.
Dotychczasowe są takie, że dowiedziałem się wiele nowego o moich stopach, zobaczyłem na własne oczy jak na prawdę stawiam stopy podczas biegu oraz wziąłem po raz pierwszy w życiu do ręki buty, które "nic nie ważą" :szok: .

W tym roku zrezygnuję jednak z wkładek IRONMAN'a (w NB 570 miałem IM Plusy) aby nie "zepsuć masy buta", choć uważam, że są rewelacyjne.

Dziękuje Jankowi za profesjonalna obsługę i poszerzenie wiedzy o anatomii moich kończyn dolnych.
Wrócę tam jeszcze nie raz.
Szczerze polecam ERGO.
lukszy
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 30
Rejestracja: 06 maja 2010, 16:48
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

UWAGA!!
Dzisiejsze badanie ASICS FOOT ID w Ergo odbedzie sie w zalozonych godzinach tzn. 10-17:30, wiec niech nie zwiedzie was, ze wszysto jest dzis zamkniete albo ze jest piekna pogoda! Zapraszamy na analize statyczna i dynamiczna!! :)
Awatar użytkownika
Miodzio
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 48
Rejestracja: 12 gru 2006, 20:27

Nieprzeczytany post

Miodzio pisze:...
Ostatecznie zdecydowałem się INOV-8.

Jutro zaczynam ich rozbieganie w Falenicy.
....
I na razie nie żałuję. Zrobiłem dziś w nich 27 km po trasie Wawerskiego Krosu.
Rewelacja. Na prawdę super. Bardzo lekkie. Miękko biegnie się po lesistym terenie.
Mam wrażenie, że "korki" w podeszwie wgryzają się w miękkie podłoże i dodatkowo amortyzują.
Awatar użytkownika
szy
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 449
Rejestracja: 10 cze 2009, 08:40
Życiówka na 10k: 39:01
Życiówka w maratonie: 3:19:17
Lokalizacja: Warszawa / Pruszków

Nieprzeczytany post

Sklep fajny, butki dobrane ok, prawie godzina poświęcona na mnie jako klienta. Nie mam wrażenia niedosytu, przymierzałem 5 par butów + 1 referencyjne. Enough :)
ODPOWIEDZ