Tydzień przerwy przed startem

darekc1
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 289
Rejestracja: 15 mar 2014, 22:24
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

W ostatnia niedziele zrobilem trening 12 km z przebiezkami w tempie startowym w nowych butach (drugi bieg ) . Po treningu czuje dyskomfort w stopach, przypuszczam rozcięgno podeszwowe , nie czuje bulu piety tylko lekki bul sciegna pod stopa . Stopy roluje na pilce i smaruje mascia nigdy predzej nie mialem tej dolegliwosci . W niedziele 28 mam start w biegu na 12 km parszywa dwunastka . Czy robiac tydzien przerwy przed startem bedzie mialo to jakis wplyw na formę, czy lepiej zrobic jakies male rozruchy po 5 km z dwa razy ?. Po starcie zrobie pauze ,jezeli dolegliwosci nie miną bede musiał cos pomyśleć, ortopeda ,jakies wkladki na zamówienie czy fizjoterapeuta , mam nadzieje ze to tylko efekt nowych butow tym bardziej ze to dwie stopy w jednym czasie.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
LoveBeer
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 954
Rejestracja: 03 gru 2012, 19:45
Życiówka na 10k: 34.00
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Nieprzeczytany post

tydzien przerwy przed 12km biegiem, ktory chocby ze wzgledu na dystans napewno bedzie szybki - to imho za duzo. przydalby sie w tygodniu (sroda, czwartek) chociaz jeden trening - raczej szybki, ale niekoniecznie dlugi, 5km powinno byc ok. chodzi o to zeby nie byc zamulonym, na 12km biegu nawet jesli zdazysz sie 'odmulic' to bedzie juz pewno z polowa biegu. albo koniec ;)

ps: stare buty wyrzuciles ? najlepiej byloby pobiec w czyms w czym nie miales problemow...
darekc1
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 289
Rejestracja: 15 mar 2014, 22:24
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Starych nie wyrzucilem tylko problem w tym ze trasa biegu ma dlugie podbiegi i zbiegi a w starych na podobnej trasie po biegu mialem czarny poznokiec , maja malo luzu . Narazie na codzien chodze w nowych by stopa sie przyzwyczila a w ktorych pobiegne zdecyduje w sobote , a jutro zrobie szybszy trening w sarych.
darekc1
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 289
Rejestracja: 15 mar 2014, 22:24
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

No i nadszedl czas 5 .09 10 km na zyciówke a 13 półmaraton w debiucie . Czas od ostatniego postu przepracowany ok ,choc troche upaly mieszaly mi w przygotowaniach i zmienialem plan pod pogode ,ale biegalem i mysle ze te treningi najwiecej mi przyniosły korzyści. Plan jaki robilem to troche taki mieszany pod 10 km z wybieganiami pod polmaraton . Mam jeszcze tylko jedno pytanie do starych wyjadaczy . Jak po starcie na 10 km na maxa i nastepnie przed startem w polowce 8 dni przerwy ,przepracowac ten tydzien , napewno bede potrzebowal dwa dni po 10 km przerwy i co dalej ?
ODPOWIEDZ