Pas biegowy długie wybiegania i maraton

marek84
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3659
Rejestracja: 06 sie 2014, 22:31
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: stara i nieaktualna
Lokalizacja: Wroclaw, POL
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Dużo napisano, odniosę się do maratonu:
- na dużym "masowym" maratonie telefon nie jest zupełnie potrzebny, zbędny gadżet do niesienia.
- co do żeli: jeśli chcesz klasyczne żele (a nie te ostatnio modne rozpuszczone już płynne), to skoro do kieszonki wepchniesz telefon, to w zamian 3 żele upchniesz. Do tego możesz wziąć jeden w rękę i zużyć jako pierwszy - próbowałem, nie przeszkadza zbytnio.
- picie będziesz miał.

Co do spodenek: ja mam z decathlona sprzed roku spodenki i one maja po dwie kieszonki: z tyłu zasuwaną oraz małą wewnętrzną z przodu. Ja na maraton do wewnętrznej z przodu włożyłem klucz od samochodu, a w tylnej upchnąłem 4 żele Agisko - to było na siłę już, ale dało radę:)

https://www.decathlon.pl/spodenki-kipru ... 50913.html
https://www.decathlon.pl/spodenki-split ... 81649.html


Co do biegania "treningowo" - ja wypracowałem w ubiegłe wakacje opcję biegania treningowo długich z plecakiem -> fakt, waży i poci się człowiek więcej, ale... to sie przydaje bo utrudnia trening i na zawodach jest łatwiej. Nadal jednak szukam czegoś na krótsze biegi, bo o ile rozbiegania do 20km to i bez picia się pobiegnie (zakładając nawodnienie przed i uzupełnienie wody po), to już dłuższe biegi w tempie BC2 czy dłuższe treningi na wyższej intensywności (łącznie z rozgrzewka i dobiegiem do domu/auta mogą wychodzić i powyżej 20km) mogą być problematyczne.
biegam ultra i w górach :)
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Tillo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 978
Rejestracja: 03 lis 2015, 12:13
Życiówka na 10k: 34:32
Życiówka w maratonie: 2:51:06
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

Z tym telefonem na maratonie, to chciałem zabrać, żeby w razie czego dać żonie znać, że żyję, gdybym nie mógł ukończyć biegu :bum:
Ale w sumie to może sobie śledzić międzyczasy podawane przez organizatora, a ja faktycznie załaduję kieszeń żelami.
[Blog] [Komentarze] [Endomondo] [Strava]
5 km: 00:16:25 - 25.01.2020 - City Trail Wrocław
10 km: 00:34:27 - 08.03.2020 - 7 Dziesiątka WROACTIV
HM: 01:18:42 - 03.11.2018 - 4 RST Półmaraton Świdnicki
M: 02:51:06 - 20.10.2019 - 20. PKO Poznań Maraton
Awatar użytkownika
faraon828
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 389
Rejestracja: 29 sty 2016, 08:39
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:48,30
Lokalizacja: Olsztyn/Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Hej!
W zeszłym roku w Poznaniu mieli dobrą aplikację do sprawdzania międzyczasów także żona mogła sobie kontrolować gdzie jestem i czy jeszcze biegnę, także telefon rzeczywiście był zbędny.
Żele miałem 2x80g - jeden w rękę, drugi do kieszonki w spodenkach i gitara ;-) Na punktach masz wszystko - wodę, izo, banany i inne pierdoły, ale akurat co do jedzenia to lepiej polegać na czymś swoim.
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
jarjan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1665
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:56

Nieprzeczytany post

Żadna aplikacja nie poinformuje żony że żyjesz, gdybyś nie dotarł do któregoś punktu. ;)

Również ze wzajemnym znalezieniem się za metą, może być pewien problem.
Biegam, więc jestem. :)

pozdrawiam
Jarosław
Awatar użytkownika
KUBATRIX
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 209
Rejestracja: 26 maja 2016, 19:10
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

A czy da się wynająć czyjąś żonę na czas maratonu jak samemu się nie posiada takowej osoby ? :hahaha:
Szukasz czegoś biegowego ? Właśnie sprzedaję kilka rzeczy :)
http://allegro.pl/listing/user/listing. ... id=5727301
Awatar użytkownika
charm
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1929
Rejestracja: 28 sty 2014, 15:25
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: silesia
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Hmmm, zapytałabym męża, czy by mnie wynajął, ale na maratonie to raczej ja biegnę, a on czeka na mecie :p


A co do pasa - mały plecak albo kamizelka sprawdza się dużo lepiej, może to bardziej kobiecy problem (wąska talia w stosunku do bioder), ale pas mi się przekręca, podjeżdża itd...
ODPOWIEDZ