Decathlon - pas z bidonami czy plecak?

krisleypopu
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 18
Rejestracja: 04 lut 2015, 09:20

Nieprzeczytany post

bartochm pisze:
Qba Krause pisze:ja właśnie testuję ten ostatnio zalinkowany, najwyższy model i jestem bardzo zadowolony. pobiegnę z nim Bieg Rzeźnika.
No to ciekaw jestem jak się sprawdzi. Ja się obawiam, że dla mnie też będzie za duży bo Danonków to ja nie pojadłem jak byłem mały i mój wzrost 172cm często mi sprawa problemy z takimi rzeczami... Co prawda ramiona mam dość szeroko, ale bliżej mi kształtem do krasnala jak do normalnej osoby :P
Biegałem już 3 ultra z nim i sprawdził się idealnie. Mam 175 cm, noszę S i kompletnie nie było problemów z rozmiarem plecaka, więc chyba nie masz czego się obawiać.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
bartochm
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 394
Rejestracja: 19 paź 2015, 18:30
Życiówka na 10k: 50:41
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Katowice

Nieprzeczytany post

No to elegancko :) w czwartek wbijam w Decathlon :)
Awatar użytkownika
bartochm
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 394
Rejestracja: 19 paź 2015, 18:30
Życiówka na 10k: 50:41
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Katowice

Nieprzeczytany post

Dobra byłem, mierzyłem, sprawdzałem i ostatecznie kupiłem ten droższy.

Bardzo przyjemnie leży na plecach. Spore zakresy regulacji.

Dla osób korzystających z niego - zawijacie rurkę w plecaku i wyprowadzacie prosto na chwytak czy wyprowadzacie jedną stroną, robicie łuk z rurki przed klatką piersiową i zapinacie do chwytaka po drugiej stronie ?
krisleypopu
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 18
Rejestracja: 04 lut 2015, 09:20

Nieprzeczytany post

Ja mam rurkę po jednej stronie - wygodniej mi się korzysta i nie trzeba się dodatkowo przejmować rurką przy zdejmowaniu/zakładaniu plecaka.

Tylko że ja używam innego bukłaka - też z decathlonu ale nie tego który był z plecakiem - nie wiem czy to ma znaczenie ale może długość rurki czy coś...
Awatar użytkownika
b@rto
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3107
Rejestracja: 06 sty 2015, 23:07
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Droższy tzn. http://www.decathlon.pl/plecak-trail-sm ... 12248.html ? On na ramiączkach ma jakieś kieszenie np. na bidon jeszcze?
Awatar użytkownika
bartochm
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 394
Rejestracja: 19 paź 2015, 18:30
Życiówka na 10k: 50:41
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Katowice

Nieprzeczytany post

b@rto pisze:Droższy tzn. http://www.decathlon.pl/plecak-trail-sm ... 12248.html ? On na ramiączkach ma jakieś kieszenie np. na bidon jeszcze?

Nie b@rto ten - http://www.decathlon.pl/plecak-do-biego ... 12245.html. Ten mój już ma
Awatar użytkownika
bartochm
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 394
Rejestracja: 19 paź 2015, 18:30
Życiówka na 10k: 50:41
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Katowice

Nieprzeczytany post

Dobra wczoraj udało mi się pierwszy raz pobiegać z plecakiem.

Plecak jest wygodny, trochę czasu trzeba spędzić na ustawieniu wszystkich pasków i pochowaniu ich by się nie obijały o nas w trakcie biegu, ale generalnie jest bardzo dobrze.
Dość dobrze wykonana jest wentylacja, wiadomo plecy miałem bardziej spocone niż przy biegu bez plecaka ale nie jest to wybitnie duża różnica. Wkładanie bukłaka jest wygodne, picie z niego również.

Na chwilę obecną plecak bardzo dobry :) zobaczymy jak z wytrzymałością
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

a ja w piątek przebiegłem z nim Rzeźnika i mam same pozytywne wrażenia. niedługo test na portalu.
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
Awatar użytkownika
bartochm
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 394
Rejestracja: 19 paź 2015, 18:30
Życiówka na 10k: 50:41
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Katowice

Nieprzeczytany post

Qba Krause pisze:a ja w piątek przebiegłem z nim Rzeźnika i mam same pozytywne wrażenia. niedługo test na portalu.
Jak już się pojawi to podlinkuj go tutaj jakbyś mógł :)
Awatar użytkownika
whitemamba
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 466
Rejestracja: 06 lip 2012, 09:48
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Czy do tego pasa 9/14

http://www.decathlon.pl/plecak-do-biego ... 12245.html

Będą pasować softflaski? nigdy z nimi nie biegałem, a przymierzanie pustych nie dało mi obrazu sytuacji.500 na moje oko były za długie, ale może się mylę?Jeżeli te mniejsze pasują to też ok.Proszę o info od posiadacza który próbował.
Zmiana kodu 3 z przodu:)
10km- 39.04 @3:54 pace
HM- 1:29:03 in progress
M- 3:14:12 in progress
Awatar użytkownika
bartochm
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 394
Rejestracja: 19 paź 2015, 18:30
Życiówka na 10k: 50:41
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Katowice

Nieprzeczytany post

Hej,

niestety nie mam jeszcze softflasków, ale powiedziałem rodzince, że przygarnąłbym pod choinkę takowe więc jak co to 24go grudnia będę wiedział :D
Awatar użytkownika
whitemamba
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 466
Rejestracja: 06 lip 2012, 09:48
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

No to liczę że ktoś wcześniej niż na boże narodzenie się jednak wypowie(najlepiej do końca tego tygodnia bo chciałbym kupić niedrogi plecaczek który w przyszłości ogarnie softflaski a kamizelki do nich dedykowanej w decathlonie aktualnie nie ma).
Zmiana kodu 3 z przodu:)
10km- 39.04 @3:54 pace
HM- 1:29:03 in progress
M- 3:14:12 in progress
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

wypowiadam się ;)

z plecakiem 9/14 flaski współpracują słabo, ponieważ kieszenie są wypuszczone na zewnątrz szelek, komora kieszeni jest dość lużna i flaski dyndają.

do flasków świetnie nadaje się ta kamizelka:


http://www.decathlon.pl/kamizelka-na-so ... 78324.html
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
Awatar użytkownika
whitemamba
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 466
Rejestracja: 06 lip 2012, 09:48
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dzięki Qba za info. Tak właśnie podejrzewałem, ale chyba i tak się zdecyduje, bo kamizelka nie jest dostępna online ani w żadnym stacjonarnym sklepie.
Zmiana kodu 3 z przodu:)
10km- 39.04 @3:54 pace
HM- 1:29:03 in progress
M- 3:14:12 in progress
mat_mat
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 13
Rejestracja: 08 lis 2016, 16:48

Nieprzeczytany post

Dopiero kompletuję swój sprzęt biegowy. Część rzeczy prawdopodobnie dostanę na gwiazdkę. Żeby uniknąć nietrafionych prezentów sam wybieram i testuję konkretne produkty. Zastanawiałem się właśnie nad pasem albo nad plecakiem. Pas wydawał mi się mniej problemowy i ogólnie nieco wygodniejszy. Ale z tego co piszecie to lepiej plecak. Przymierzałem pasy i wydawało mi się, że całkiem nieźle się trzymają, ale nie biegałem z nim po sklepie. Plecaki wydawały mi się za to ciężkie i mało dopasowane. Ale być może dlatego, że były puste, a po zapakowaniu dużo lepiej się układają. Teraz jeszcze podrzuciliście taką kamizelkę - i mój dylemat jest jeszcze większy... Waszym zdaniem która z tych rzeczy sprawdzi się dla początkującego biegacza na treningi (póki co nie planuję brać udziału w żadnych maratonach, to chyba jeszcze za wcześnie)?
ODPOWIEDZ