Nerka z bidonem do biegania w górach

Max7
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 24
Rejestracja: 29 wrz 2015, 22:44
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam,
Poszukuję niedrogiej nerki, mającej służyć jako zamiennik plecaka w góry przy krótszych dystansach. Chciałbym żeby była dosyć pojemna i zmieściła zwinietą kurtkę, telefon, batony etc. No i oczywiście miejsce na bidon lub dwa. Widziałem coś takiego w Decathlonie marki Quechua ale niestety produkt już nie jest dostępny. Jak widzieliście coś niedrogiego w sieci, wrzućcie proszę link.
New Balance but biegowy
skoczka
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 04 lis 2015, 10:00

Nieprzeczytany post

Sprawdzałeś na necie? Większośc można bez problemu kupić na allegro.
Awatar użytkownika
MEL.
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1590
Rejestracja: 18 wrz 2007, 12:27
Życiówka na 10k: 46:56
Życiówka w maratonie: 3:43
Lokalizacja: Las Kabacki
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Mam do sprzedania taką nową nerkę czy raczej pas NewBalance z bidonem. Kurtki to do niej raczej nie włożysz, ale telefon, klucze, batony czy żele na pewno upchniesz. Ja akurat kurtkę zawiązuję sobie wokół bioder, bo jeśli była mokra, to przy okazji się suszy, zamiast gnić w kieszeni. Gdybyś był zainteresowany, to zapraszam na prive. Cena umowna.
Max7
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 24
Rejestracja: 29 wrz 2015, 22:44
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dziękuje ale potrzebuję bardziej pojemnej.

W necie można coś znaleźć ale mało tego i liczę na jakieś sprawdzone modele dlatego napisałem tutaj.
Awatar użytkownika
jarjan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1665
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:56

Nieprzeczytany post

o taką, żeby zmieściła to wszystko o czym piszesz - pojedyńczą - będzie ciężko.

Musisz raczej poszukać podwójnej tzn. na dwa bidony, wówczas jedną kieszeń możesz przeznaczyć np. na kurtkę. Niektóre z nich mają też elastyczny trok do mocowania np. właśnie odzieży. Coś w rodzaju Salomon Twin Belt.
Biegam, więc jestem. :)

pozdrawiam
Jarosław
elter
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 250
Rejestracja: 17 sty 2014, 08:20
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Szukasz tego
RAIDLIGHT EASY-GO z dwoma bidonami RM520U.121
Swój kupiłem w sewel.pl za 133 zeta. Nie wiem czy to jest niedrogo.
Awatar użytkownika
LoveBeer
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 954
Rejestracja: 03 gru 2012, 19:45
Życiówka na 10k: 34.00
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Nieprzeczytany post

http://www.runexpert.pl/product-pol-496 ... -BELT.html

mam takie cos z wygranej, powiedzmy za 120 moge sprzedac. softflask w komplecie, nierozpakowywane.
bapacz
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 196
Rejestracja: 12 kwie 2014, 08:49
Życiówka na 10k: 39:48
Życiówka w maratonie: 3:09:32
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Zastanawiam się nad funkcjonalnością tak pojemnej nerki. Biegam czasami z nerką Salomona z dwoma bidonami po 200ml, w kieszonce mam zazwyczaj jeden żel i klucze do mieszkania. Dopóki nie wypiję części wody to trochę przeszkadza mi w biegu. Przy większym obciążeniu to musi być już dramat. Nie przeszkadza wam takie obciążenie na biodrach?
malaga1989
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 44
Rejestracja: 07 sie 2015, 12:42
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Szukam jakiejś propozycji na pas z bidonem na zimę.
Znalazłam w necie na razie dwie opcje- Salomon Acitve Insulated Belt oraz wersję budżetową- pas Quechua Nordiqe. Ze względu na cenę skłaniam się póki co ku temu drugiemu.
Może macie jeszcze jakieś inne propozycje? Chodzi mi o to, żeby nie pić w zimie lodowatej wody z bidonu. Wiem, że pokrowce to nie termos ;) ale zawsze te kilka stopni może być więcej.
Awatar użytkownika
kliniasty
Wyga
Wyga
Posty: 73
Rejestracja: 25 wrz 2014, 11:08
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: B-B

Nieprzeczytany post

Wydaje mi się , że żadna nerka czy też pas nie da Ci wyższej temperatury niż otoczenie. Ja śmigam ZAWSZE z plecakiem nawet na jakąś szybką dyszkę no i niestety zimą wodę trzeba pić mniej łapczywie :) A jak Ci bardzo zależy na cieple to sobie termosik spraw :)
Świat jest za duży, żeby być małym...
Awatar użytkownika
MEL.
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1590
Rejestracja: 18 wrz 2007, 12:27
Życiówka na 10k: 46:56
Życiówka w maratonie: 3:43
Lokalizacja: Las Kabacki
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Dobrym patentem na nieco cieplejsze napoje zimą to założenie plecaka/pasa z bidonem pod kurtkę, a nie na.
elter
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 250
Rejestracja: 17 sty 2014, 08:20
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ale biegówkowe nerko-termosy radzą sobie na prawdę nieźle (sprawdzone w fińskich mrozach).

Coś takiego http://www.blackcomb-shop.pl/saszetka-n ... elt-black/
malaga1989
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 44
Rejestracja: 07 sie 2015, 12:42
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

MEL. pisze:Dobrym patentem na nieco cieplejsze napoje zimą to założenie plecaka/pasa z bidonem pod kurtkę, a nie na.
Rozważałam tę opcję, ale szukam na wszelki wypadek czegoś pewniejszego temperaturowo.

Hmm, termos. W sumie jak myślę "termos" widzę oczyma wyobraźni swoje górskie, które jednak ważą więcej niż bidon i nie chcę, żeby to-to kołysało mi się na plecach. Ale może jakiś mały dorwę, albo w razie czego będę biegać z kubkiem termoizolacyjnym ;)
elter pisze:Ale biegówkowe nerko-termosy radzą sobie na prawdę nieźle (sprawdzone w fińskich mrozach).

Coś takiego http://www.blackcomb-shop.pl/saszetka-n ... elt-black/
Fajne to-to. A w jaki sposób chowa się ten wężyk, bo przecież pewnie się nie wciska go na siłę. Czy jak już się wyciągnie to się biegnie z wyciągniętym?

Generalnie mam neoprenowy pokrowiec na bukłak do plecaka rowerowego i osłonkę neoprenową na wężyk do bukłaka- w lecie woda się w tym nie nagrzewała, więc jakoś ten neopren izoluje. Tylko ciekawa jestem, czy w drugą stronę też ;)
Jaron
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 08 gru 2015, 16:15
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Spokojnie znajdziesz lekkie termosy, teraz to już nie problem. :) Popatrz po necie. :D
ODPOWIEDZ