Tętno z nadgarstka czy z HR z klatki?

Lookas
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 26 kwie 2017, 11:10
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dzień dobry,
jestem nowy na forum.
Mam na imię Łukasz, 39l. Od niecałych 2 lat biegam. Niestety w zależności od tego jak pozwala praca, przeziębienia, kontuzje, choroby dziecka- przedszkolaka mniej lub bardziej regularnie. Czasem 4*/tydz, czasem przez miesiąc nic....Pytanie jak w temacie: jaki zegarek lepszy? Skłaniam się do Polar 400m z HR, wydaje się niezły i cena bardzo ok, ale nie wiem czy nie wygodniej i nie mniej skuteczny byłby jakiś zegarek z pomiarem z nadgarstka. Minus 400m to brak możliwości wgrania muzyki. Proszę o rady.
Pozdrawiam
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8780
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Zobacz tu -> http://bieganie.pl/forum/viewtopic.php? ... t=#p899475

Sam pomiar pulsu z nadgarstka w polar jest naprawdę na całkiem dobrym i wystarczającym poziomie dla większości amatorów.

Nikt jednak nie zna lepiej Twoich potrzeb niż ty sam :oczko:
Musisz zdecydować się co potrzebujesz, rozeznać się dokładnie w różnicach i podjąć decyzję.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Lookas
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 26 kwie 2017, 11:10
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dzięki za info i za link:)
Awatar użytkownika
ragozd
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 623
Rejestracja: 23 paź 2015, 00:35
Życiówka na 10k: 34:57
Życiówka w maratonie: 2:45:28
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Nie kupuj zegarka biegowego dla muzyki. M400 ma świetną relację możliwości do ceny, a muzyki możesz słuchać z fona lub dokupić mp3Player za kilkadziesiąt zł.
www.facebook.com/WarszawskiScyzoryk - mistrz Polski i vicemistrz dzielnicy :)
M45 PB: 5km 17:10, 10km 34:57 HM 1:16:34 M 2:45:28
Awatar użytkownika
droopy
Wyga
Wyga
Posty: 58
Rejestracja: 10 kwie 2017, 23:50
Życiówka na 10k: 49:08
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Mam Adidas Smart Run, który ma i tętno i muzykę. Starsznie się cieszyłem, że będę biegał tylko z zegarkiem. I wiesz co? Przez dwa lata nie wgrałem na niego nawet jednej pieśni :) Po prostu telefon w tym zakresie ma nieporównywalne możliwości. Możesz przewijać, cofać, zatrzymać (to ma zegarek), ale możesz też korzystać ze streamingu, Spotify, Tidal, ulubiony manager muzyki, no po prostu jak sobie pomyślałem, że będę przykuty do jednej listy z muzyką to nie chciało mi się nawet jej wgrywać. A rotacyjna aktualizacja muzyki przez kabel :) No nie wiem, to nie dla mnie.
Tętno z ręki to coś innego, moim zdaniem super jeśli jest w zegarku, jeśli po jakimś czasie uznasz, że to za mało to dokupisz sobie pasek :)
Yahoo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2781
Rejestracja: 19 cze 2015, 17:20
Życiówka na 10k: 43:30
Życiówka w maratonie: 3:44:25

Nieprzeczytany post

droopy pisze:Mam Adidas Smart Run, który ma i tętno i muzykę. Starsznie się cieszyłem, że będę biegał tylko z zegarkiem. I wiesz co? Przez dwa lata nie wgrałem na niego nawet jednej pieśni :) Po prostu telefon w tym zakresie ma nieporównywalne możliwości. Możesz przewijać, cofać, zatrzymać (to ma zegarek), ale możesz też korzystać ze streamingu, Spotify, Tidal, ulubiony manager muzyki, no po prostu jak sobie pomyślałem, że będę przykuty do jednej listy z muzyką to nie chciało mi się nawet jej wgrywać. A rotacyjna aktualizacja muzyki przez kabel :) No nie wiem, to nie dla mnie.
Tętno z ręki to coś innego, moim zdaniem super jeśli jest w zegarku, jeśli po jakimś czasie uznasz, że to za mało to dokupisz sobie pasek :)
Na zawodach na 10 mi, na starcie widziałem kolesia, który miał smartphon, żebyś zobaczył jakiej wielkości on był, nie wiem, zdawało mi się, że to był przekroju galaxy S7 bądź S8. Nie chciałem już mu psuć klimatu, pytając i demotywując go o tą 'cegiełkę', być może zwykły amator dla amatorów, i nie walczący dla wyniku, tylko sobie turystycznie przebiegnie w tłumie dla atmosfery, na koniec może lekko przyciśnie, zgarnie medal za udział i pojedzie no i trasę może będzie miał do przejrzenia jak pobiegł.
"Ból jest nieunikniony.Cierpienie jest wyborem."
Haruki Murakami, z książki: 'O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu?'
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8780
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Yahoo - S8 to raczej nie miał, bo on dopiero co wchodzi do sprzedaży, ale np. S7 Edge mógł spokojnie mieć.
Pomijając wielkość telefonu, to te Samsungi mają naprawdę dokładny GPS. Dobra aplikacja do tego telefonu sparowana np. z pasem H7 da jak najbardziej wiarygodne dane.

O kwestii wygody zapominamy, może miał jakiś specjalny i fajny pokrowiec :bum:
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
kamel89
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 279
Rejestracja: 25 lis 2013, 14:28
Życiówka na 10k: 48 min 28 sek
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Nieprzeczytany post

Hejo. Posiadam garmina ft 235. Ma on czujnik biorący pomiar z nadgarstka. Czy te podświetlenie powinno się ciągle świecić czy co jakiś czas? Zauważyłem że mi podczas np biegania raz świeci a raz nie, co jest nie tak ?

Wysłane z mojego Nexus 5X .
Blog http://www.bieganie.pl/forum/viewtopic. ... 10#p630610
Komentarze http://www.bieganie.pl/forum/viewtopic.php?f=28&t=38120

Czasem by móc biec dalej trzeba na chwilę się zatrzymać
JFP
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 375
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Chwilowy pomiar z nadgarstka obarczony jest dużymi błędami (analogicznie jak chwilowy pomiar tempa z zegarka biegowego). Dopiero uśrednienie dokonywane np. 1x na 5 min. gwarantuje akceptowalną dokładność; im dłuższy czas uśredniania, tym większa dokładność.
W związku z powyższym musisz odpowiedzieć sobie na pytanie jakiego rodzaju odczytu oczekujesz? Jeśli zależy Ci na odczycie średniego tętna za cały bieg, to odczyt z nadgarstka będzie Cię satysfakcjonował. Jeśli natomiast zależy Ci na kontrolowaniu HRmax, to jedynym wyjściem jest pomiar z klatki piersiowej.
kamel89
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 279
Rejestracja: 25 lis 2013, 14:28
Życiówka na 10k: 48 min 28 sek
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Nieprzeczytany post

Hmm dziwne jest to że biegnąc dość szybko bo 12 km 55min tętno pokazuje konkretnie widać że działa bo w miarę przyspieszenia tętno rośnie a zwalniania po chwili coś spada. A gdy biegłem dłuższy dystans luźnym krokiem pokazywało 91 uderzeń:p

Wysłane z mojego Nexus 5X .
Blog http://www.bieganie.pl/forum/viewtopic. ... 10#p630610
Komentarze http://www.bieganie.pl/forum/viewtopic.php?f=28&t=38120

Czasem by móc biec dalej trzeba na chwilę się zatrzymać
Awatar użytkownika
szymcu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 426
Rejestracja: 22 maja 2012, 00:58
Życiówka na 10k: 43:51
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Katowice

Nieprzeczytany post

Miałem wiele Garmin'ów z pomiarem z klatki, teraz używam Fenix'a 5X z pomiarem z nadgarstka.... Całe szczęście,że przez te parę lat biegania poznałem już swoje tętno bo gdybym miał polegać na pomiarze z nadgarstka to byłaby bida z nędzą :wrrwrr: :wrrwrr: :wrrwrr:
A.n.d.r.z.e.j.
Wyga
Wyga
Posty: 51
Rejestracja: 02 kwie 2013, 20:32
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

@szymcu zwróć uwagę, że F5x jest ciężki i będzie trochę latał po nadgarstku - to w jakiś sposób może fałszować wynik. A sprawdź z porządnie zapiętym, tak mocno jak normalnie byś nie chciał.
Awatar użytkownika
Svolken
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2270
Rejestracja: 29 sie 2009, 15:48
Życiówka na 10k: 46:08
Życiówka w maratonie: 3:51:50
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Nawet mocno zapięty nie dorówna paskowi. Taki urok.


Wysłane z iPhone
Iaaf
Wyga
Wyga
Posty: 123
Rejestracja: 02 cze 2006, 11:45
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

A gdy tylko zrobi się zimniej to mając pomiar z nadgarstka będziesz zmuszony do zakładania go na gołą rękę - brrrry
mach82
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 786
Rejestracja: 09 lis 2015, 17:30
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

używałem zegarka z OHR przy temperaturze niższej niż -10. Normalnie zakładałem go na gołą rękę i nie czułem żadnego dyskomfortu. Nie wiem w sumie na czym ten dyskomfort miałby polegać. Tak samo jak nie mam dyskomfortu z zakładaniem czujnika na goła klatę w zimie.
Blog
Komentarze do bloga

10 km: 45:24 (2017) -> 42:04 (2018) -> 41:15 (2019)
HM: 1:42:54 (2017) -> 1:36:33 (2018) ->1:31:20 (2019)
ODPOWIEDZ