Co zamiast adidas micoach Pacer ?

bvolter
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 07 gru 2016, 18:34
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam,

Przez rok używałem do treningu urządzenia micoach Pacer firmy adidas (specjalnie z małej litery) . Wg mnie urządzenie i system rewelacyjne.
Jednak firma postanowiła w zeszłym miesiącu wyłączyć dostęp do systemu dla tych urządzeń. Bez tego dostępu sprzęt nadaje się tylko do śmieci. Nic nie można z nim zrobić.
Teraz pytanie co zamiast ?
Uwielbiałem to, że sprzęt był kompletnie niezależny od smartfona i gpsu, który w moim terenie jest bardzo zawodny.
Chciałbym coś bardzo podobnego ale jakiegoś poważnego producenta.
Testowałem zegarki treningowe ale to nie jest to czego szukam. Biegam ze słuchawkami i bardzo mi odpowiadało głosowy nadzór nad treningiem.

Opiszę dla tych, którzy nie znają urządzenia jak to działało:
mp3/telefon wyjście słuchawkowe (tylko muzyka) ---kabel---> jednostka centralna micoach (bardzo małe urządzenie) ----> słuchawki
bezprzewodowy czujnik w bucie do pomiaru prędkości (niesamowicie dokładny)
bezprzewodowy czujnik tętna na klatce

Wgrywamy do jednostki centralnej kilka następnych treningów i biegamy. Muzyka gra a Pacer , jednym z wielu dostępnych głosów, pogania nas żebyśmy przyspieszyli lub zwolnili i co zadany czas/dystans opowiada jakie mamy wyniki (średnia prędkość, tętno, czas itp).
Po podłączeniu do kompa wszystkie dane wgrywane są do systemu adidasa gdzie można wykonywać analizy i automatycznie ładowane są do urządzenia kolejne treningi.
Najlepsze było to że mogłem bez niczego wybiec w las (czujnik na stałe w bucie a urządzenie wpięte w spodenki) i jednym przyciskiem uruchomić urządzenie.

Może znacie jakieś podobne rozwiązania ?

Pozdrawiam
Sławek
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Pewnie w endomondo tak byś miał. W TomTom runner tez podobnie ale musiałbyś sam wgrać trening jednak nie mógłby byc bardzo nakombinowany.
crazzyiwan
Wyga
Wyga
Posty: 103
Rejestracja: 05 gru 2014, 23:15
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Sprawdź aplikacje selfloops i wahoo fitness. Obie mają mega wsparcie dla technologii ant+.

Wysłane z Sony Xperia[TRADE MARK SIGN]
bvolter
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 07 gru 2016, 18:34
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Chodzi mi o rozwiązanie sprzętowe. Chcę biegać bez smartfona.
crazzyiwan
Wyga
Wyga
Posty: 103
Rejestracja: 05 gru 2014, 23:15
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Faktycznie przemyślane rozwiązanie, też preferuje komunikatu głosowe. Szkoda, ciekawe czemu Adidas zrezygnował ze wsparcia.

Wysłane z Sony Xperia[TRADE MARK SIGN]
Awatar użytkownika
KrzysiekJ
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1571
Rejestracja: 06 lis 2013, 16:29
Życiówka na 10k: 38:00 z treningu
Życiówka w maratonie: 2:57:26 atest
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

To wyjaśnia dlaczego aktualnie za relatywnie bardzo małe pieniądze można kupić na popularnym portalu aukcyjnym poszczególne klocki do zestawu micoach.

No cóż, takie jest ryzyko wiązania się "z patformą internetową" producenta sprzętu.
Gdyby Garmin z jakiegoś powodu się wysypał, to rzesza użytkowników również pozostałaby z ręką w nocniku. Jednak prosty zrzut danych z urządzenia rejestrującego do lokalnego komputera wydaje się być bezpiecznym rozwiązaniem dla końcowego odbiorcy.
bvolter
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 07 gru 2016, 18:34
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Mnie zastanawia czy sprzedawcy faktycznie nie wiedzą, że sprzedają nic niewarte urządzenie.
Pacer bez przynajmniej jednego połączenia z platformą nie działa.
Awatar użytkownika
b@rto
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3107
Rejestracja: 06 sty 2015, 23:07
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ale np. footpod czy antstick pasuje też do garmina i rzeczywiście teraz można tanio to kupić.
Fiilip30k
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 09 gru 2016, 09:49
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

To fakt, teraz jest okazja do zakupu.
ODPOWIEDZ