Krokomierz (nie tylko w TomTom Spark Cardio+Music) ??

kamilwas
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 01 lip 2016, 13:17
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witajcie, jestem tutaj nowy i nie do końca związany z bieganiem, ale wydawało mi oczywiste że biegacze to najbardziej doświadczona grupa jeśli chodzi o wearables (czyli techno-zegarki)
Ponieważ dużo pływam szukałem zegarka który miałby funkcje ułatwiające trening na basenie.
Rozważałem kilka modeli, ale wybór padł na tomtom spark cardio+music. Z tego co widze, funkcjonalnością nie różni się chyba wcale od tomtom runner cardio+music. Poza basenem zegarek świetnie się sprawdza na rowerze i na siłowni ale nie daje mi spokoju krokomierz.

Czytałem kilka recenzji + filmików na YT i każdy mówił, że jest to bardzo dobrze wykonana funkconalność w tych zegarkach a pomyłki oscylują na poziomi 5-10 kroków na 1000. Wiadomo, że nie chodzi o jakąś wyjątkową precyzję, ale mój zegarek ma pomyłki rzędu 800/1000 kroków.

Czasami zanim wstanę i ‚przejde do kibelka’ to sie okazuje że mam już nastukane 800 kroków. (mieszkam w niedużym mieszkaniu - więc nie ma opcji żebym zrobił ich więcej jak 30).

Dzisiaj mam zegarek od rana (jest 14.50). Pracuje w biurze, do którego dostarczam się autem. Nie robiłem jeszcze żadnego treningu a krokomierz pokazuje już 3450 kroków. Te dane są tak mocno zakłamane, że w zasadzie są zupełnie bezwartościowe.

Pytanie do Was - czy to znaczy że z moim egzemplarzem jest coś nie tak? Czy po prostu ta funkcja jest nieprecezyjna? Jak to wygląda w Waszych zegarkach (niekoniecznie tomtom)?
New Balance but biegowy
Sebast91
Wyga
Wyga
Posty: 95
Rejestracja: 13 paź 2015, 21:28
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

W garminie 230 nalicza bardzo fajnie i precyzyjnie, spacerujac trasami którymi biegam nie ma większej rozbieżności do dystansu liczonego z ilości kroków więc nie mam zastrzeżeń co do tego na rowerze ani podczas jazdy autem nie zalicza kroków więc funkcja jak najbardziej działa. Z innymi nie mogę porównać bo jest to mój pierwszy zegarek biegowy który taka funkcje posiada.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Sprawdzę w swoim, ale do tych kroków nigdy wagi nie przywiązywałem.
mareko
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 657
Rejestracja: 07 lip 2014, 10:53
Życiówka na 10k: 39,11
Życiówka w maratonie: 3,23,05

Nieprzeczytany post

aktualnie jestem w posiadaniu cardio + music do celów testowych i kroki nalicza bardzo dobrze,
sprawdź czy na pewno masz najnowsze oprogramowanie
5km - 19:33
10km - 39:11
21km - 1:28:45
42km - 3:23:05
Górski Ultra 100km - 14h
kamilwas
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 01 lip 2016, 13:17
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

@mareko - żebyśmy mieli jasność. Jak założę zegrek i wyjdę teraz na spacer - to ilość kroków zapewne będzie się zgadzać (albo będzie dość blisko) natomiast chodzi mi o takie normalne użytkowanie.

Teraz jest godzina 10.30. Moja cała aktwność dzisiejsza to: poranna toaleta, wyjście (wyjazd) do Lidla po pieczywo, wyjazd do biura. Krokomierz pokazuje 1897 kroków. Nie liczę tych faktycznych kroków, ale wydaje mi się że nie ma opcji żebym zrobił nawet 1/5 tego.

Ale może w takim razie inaczej podejdźmy do tematu: Czy możecie sprawdzić wieczorem (po całym dniu) ile macie kroków nastukane. Ważne dla mnie by było aby ten wynik był z dnia nietreningowego (a w zasadzie takiego w którym nie biegacie - inny trening może być)
mareko
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 657
Rejestracja: 07 lip 2014, 10:53
Życiówka na 10k: 39,11
Życiówka w maratonie: 3,23,05

Nieprzeczytany post

kamilwas pisze:@mareko - żebyśmy mieli jasność. Jak założę zegrek i wyjdę teraz na spacer - to ilość kroków zapewne będzie się zgadzać (albo będzie dość blisko) natomiast chodzi mi o takie normalne użytkowanie.

Teraz jest godzina 10.30. Moja cała aktwność dzisiejsza to: poranna toaleta, wyjście (wyjazd) do Lidla po pieczywo, wyjazd do biura. Krokomierz pokazuje 1897 kroków. Nie liczę tych faktycznych kroków, ale wydaje mi się że nie ma opcji żebym zrobił nawet 1/5 tego.

Ale może w takim razie inaczej podejdźmy do tematu: Czy możecie sprawdzić wieczorem (po całym dniu) ile macie kroków nastukane. Ważne dla mnie by było aby ten wynik był z dnia nietreningowego (a w zasadzie takiego w którym nie biegacie - inny trening może być)
wiesz on te kroki zlicza na podstawie ruchów nadgarstka, wiec jak duzo ruszasz rekami to nalicza jako kroki nawet gdy siedzisz
5km - 19:33
10km - 39:11
21km - 1:28:45
42km - 3:23:05
Górski Ultra 100km - 14h
kamilwas
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 01 lip 2016, 13:17
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

@mareko - tak wiem jak to działa. Dlatego tym bardziej dziwią mnie opinie osób, które miały okazję testować te zegarki (a potem publikować wyniki tych testów) i wypowiadają się że krokomierz jest dość precyzyjny. Jeśli faktycznie jest tak jak to opisują - to oznaczałoby że trafiłem na felerny model i należałoby go oddać do reklamacji. Tylko tyle chciałbym się od was dowiedzieć ;)
ODPOWIEDZ