Komentarz do artykułu Jak wymienić baterię w poczciwej 305-tce domowym sposobem?

Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1726
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
elter
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 250
Rejestracja: 17 sty 2014, 08:20
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

No fajnie. A ktoś widzial jakąś "dużą" baterię do 310xt? Taką 1200mAh albo większą?
grzegorz.razny
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 07 kwie 2016, 17:33

Nieprzeczytany post

To ponawiam pytanie z FB... Fenix 2 i wymiana baterii... ktoś coś?

Wysłane z mojego SM-N910C .
Awatar użytkownika
janekowalski
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 318
Rejestracja: 26 kwie 2015, 07:35
Życiówka na 10k: 00:40:49
Życiówka w maratonie: 03:11:24
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Super artykuł, może mój kumpel uratuje w ten sposób 205kę. Po 5 latach zdechła chłopu na amen.
www.sznrunner.blogspot.com - mój biegowy blog
Awatar użytkownika
Sylw3g
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3665
Rejestracja: 22 sty 2010, 23:47
Życiówka na 10k: 35:56
Życiówka w maratonie: 2:57:46
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

elter pisze:No fajnie. A ktoś widzial jakąś "dużą" baterię do 310xt? Taką 1200mAh albo większą?

To jest pewnie ta sama bateria, co na zdjęciach z artykułu. Wygoogluj...
Fajnie, że się spodobało.
Obrazek
BLOG | KOMENTARZE
5KM-17:19 10KM-35:56 15KM-55:18 (M.Czas) 21.1KM-1:18:41 42.2KM-2:57:46
akaen
Wyga
Wyga
Posty: 129
Rejestracja: 26 sie 2009, 14:04
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: wwa

Nieprzeczytany post

Moja 305 padła tzn. po wciśnieciu klawisza włączenia działała przez sek i się wyłączała. Kupiłem nową baterię, wymieniłem i już nigdy nie odpaliła:) nawet na sekundę, nawet na ponownie zamontowanej starej baterii.
Ale na szczęście udało się wymienić (za dopłatą) na nową 305tkę w serwisie Garmina. Także warto próbować.
Vault Dweller
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 189
Rejestracja: 07 sie 2015, 18:19
Życiówka na 10k: 39:30
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ja kupiłem używkę 305 w której ktoś chyba już wymieniał baterię, ale profilaktycznie wymieniłem drugi raz.
Kupiłem baterię nie dedykowaną do zegarka, po prostu łyknąłem z katalogu sugerując się tylko wymiarami i rodzajem baterii. Zegarek "trzyma" nawet i ponad 15h, zależnie od sparowanych urządzeń i rodzaju aktywności, ale efekt uboczny jest też taki że ładuje się bardzo długo.
Nowa bateria na pewno jest naładowana (litowe baterie rozładowane całkiem po prostu nadają się do wyrzucenia) i zwarcie końcówek może spowodować uszkodzenie, czasami z efektami audiowizualnymi.

U mnie po wymianie doszedł pewien niechciany objaw - jak puknę zegarkiem o coś twardego, czasami się wyłącza. Pewnie coś w środku traci na moment kontakt, może na tych pinach między dolną a górną częścią. Miałem jeszcze raz rozbierać żeby sprawdzić co jest grane, ale olałem temat - przebiegłem testowo ze 200km i trochę przejechałem rowerem, w trakcie aktywności nigdy się nie wyłącza.
40+ na karku
Strava
Yahoo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2781
Rejestracja: 19 cze 2015, 17:20
Życiówka na 10k: 43:30
Życiówka w maratonie: 3:44:25

Nieprzeczytany post

Na forum biegajznami ktos pokazywał rowniez jak wymienic te baterie w warunkach domowych.

Wysłane z mojego SM-G360F .
"Ból jest nieunikniony.Cierpienie jest wyborem."
Haruki Murakami, z książki: 'O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu?'
Awatar użytkownika
jarjan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1665
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:56

Nieprzeczytany post

Biegam, więc jestem. :)

pozdrawiam
Jarosław
Awatar użytkownika
wojtekkos2
Wyga
Wyga
Posty: 128
Rejestracja: 07 lut 2013, 21:37
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gruszczyn k/Poznania

Nieprzeczytany post

Teraz czekam na artykuł dotyczący wymiany w 410-tce.
Obrazek
jacekj
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 345
Rejestracja: 05 lut 2010, 21:40
Życiówka na 10k: 44:36
Życiówka w maratonie: 3:48:21
Kontakt:

Nieprzeczytany post

akaen pisze:...
Ale na szczęście udało się wymienić (za dopłatą) na nową 305tkę w serwisie Garmina...
Kiedy to Ci się udało załatwić? Mnie pogonili w zeszłym roku na pytanie o wymianę za dopłatą w miesiąc po upływie gwarancji.
elter
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 250
Rejestracja: 17 sty 2014, 08:20
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

@Sylw3g jakaś errata na temat pojemności baterii i długości życia na niej?
elter
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 250
Rejestracja: 17 sty 2014, 08:20
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

No ja przyglądam się tematowi wymiany w 310XT. Chodzi mi głównie o zwiększenie czasu działania.
Mateos_74
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 20 cze 2016, 21:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

dobrze opisana wymiana baterii.
Od siebie dodam parę uwag (naprawiłem kilkanaście graminów - obecnie 6 szt 305 i 2 szt 310):
- do rozcięcia najlepiej użyć nożyka - można kupić w zestawach
20160620_222205.jpg
należy robić do bardzo powoli i z wyczuciem, by nie pociąć obudowy. Do podważenie najlepsza będzie kostka do gry na gitarze lub coś podobnego (są również do kupienia zestawy narzędzi do wymiany ekranów itp telefonów komórkowych) - nie niszczy obudowy,
- po rozklejeniu najlepiej jest zdemontować wyświetlacz z elektroniką - odkręcamy śrubkę
20160620_223113.jpg
i najpierw wyciąga część z wyświetlaczem, a potem dolną cześć z anteną gps. Musimy przy tym bardzo uważać na styki do baterii (tu widać, że są uszkodzone dwa zewnętrze i przez to nie będzie możliwości naładowanie baterii, jak również nie będzie działał zegarek)
- na początek czyścimy z grubsza z kleju obudowę paznokciem, wykałaczką lub czymś plastikowym ,
- do dokładniejszego oczyszczenia polecam aceton techniczny na patyczku do uszu - tak potraktowany klej schodzi bez problemu
- po oczyszczeniu z kleju odtłuszczamy obie części obudowy acetonem technicznym - nie ma problemu z plastikiem - nie rozpuści go
- jeśli jest problem z fixem (nie łapie sygnału gps) należy sprawdzić połączenie wyświetlacza i całej elektroniki z anteną gps - odpowiada za to ta tasiemką i jeśli komuś zegarek spadł kilka razy to w większości wysunięta jest taśma ze slotu - wystarczy odblokować - podnieść czarną zapadkę - wsunąć taśmę i z powrotem zablokować - należy pamiętać o przyklejeniu taśmy
20160620_223257.jpg
cdn
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Mateos_74
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 20 cze 2016, 21:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

cd.
20160620_223011.jpg
- do sklejenia polecam klej do neoprenu
20160620_220523.jpg
- do kupienia w sklepach dla nurków lub klej do pontonów z pcv - obydwa elastyczne i wodoszczelne i dobrze trzymają. Na początku kleiłem silikonem, ale rozklejały się po jakimś czasie. Klej do neoprenu szybko schnie i sprawia wrażenie, że jest już suchy po nałożeniu - nakładamy klej tylko na dolną część zegarka.
- do izolowania polutowanych przewodów używam i proponuje koszulki termokurczliwe - można kupić w każdym markecie budowlanym - łatwiej zaizolować i nie rozkleją się jak taśma izolacyjna

Baterię do 310 należy dobrać według napięcia i wymiaru - oczywiście polecam większej pojemności

to mniej więcej tyle w temacie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ODPOWIEDZ