Która opaska aktywna ?

Napolione
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 29 lis 2015, 17:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Cześć,

Chciałem z Wami skonsultować jaką opaskę aktywną najlepiej wybrać. Kupiłem ostatnio Medisanę ViFit, ale okazał się to chybiony zakup. Opaska zlicza kroki podczas jazdy samochodem (trzeba pamiętać o przełączeniu na tryb samolotowy za każdym razem jak się wsiada do auta) i miałem nadzieję, że trochę bardziej rozbudowane będą opcje online w Vita Dock online, tak więc ten przedmiot zwracam i szukam czegoś bardziej profesjonalnego.

Prowadzę bardziej siedzący tryb życia i dopiero rozpoczynam swoją przygodę z siłownią i bieganiem (ostatni dzwonek, bo mam 29 lat), dlatego zwróciłem uwagę na następujące przedmioty:

- Jawbone Up3

- Polar Loop 2

- GARMIN Vivosmart HR

- Fitbit Charge HR

Wszystkie powyższe przedmioty mają podobną cenę (między 500 - 800 żł) i podobne funkcje. Po poczytaniu różnych recenzji oraz zoabaczeniu recenzji na youtube, doszedłem do wniosku:

Fitbit Charge HR odpada, gdyż wiele osób skarży się na wysypkę i podrażnienia skórki, a nawet silny ból po długotrwałym używaniu opaski - możliwe, że materiał z którego opaska jest wykonana nie jest odpowiedni dla ludzi z wrażliwą skórą.

Jawbone Up3 - przedstawia się ciekawe, gdyż posiada bardzo fajną aplikację mobilną, natomiast użytkownicy pisali, że łatwo go zgubić, ze względu na słabe mocowanie na ręce.

Więc został mi do wyboru Polar Loop 2 vs Farmin Vivosmart HR - czy ktoś korzystał z tych urzadzeń i moze coś doradzić ?

Szukam opaski, która będzie kompatybilna z Androidem (mam Samsung Galaxy S3 Neo).

Z serdecznymi pozdrowieniami dla wszystkich biegających :)
New Balance but biegowy
harlan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 665
Rejestracja: 15 lis 2014, 13:24
Życiówka na 10k: 36:27
Życiówka w maratonie: 2:49:35

Nieprzeczytany post

Dlaczego chcesz kupić opaskę? Za te pieniądze możesz spokojnie kupić zegarek który będzie miał więcej funkcji i będzie bardziej przydatny do biegania. Zamiast polar loop 2 weź pod uwagę np polar m400.
Napolione
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 29 lis 2015, 17:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

To też widzę opcja godna uwagi, tutaj znalazłem pełen opis:

http://www.polar.com/pl/produkty/popraw ... sport/m400

czy ktoś może mi troszkę rozjaśnić na czym polega funkcja :
Dobierz intensywność treningu do indywidualnych stref tętna (funkcja wymaga nadajnika na klatkę piersiową H7)
- czy oznacza to, że ten gadżet ma coś takiego jak wirtualnego trenera i w momencie gdy np. biegnę za szybko to mi coś pika, gada, albo daje info na smartfonie, że mam zwolnić (Pytam bo ostatnio na bieżni przeholowałem i o mało co nie za słabłem).
Awatar użytkownika
Buniek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2655
Rejestracja: 11 cze 2009, 11:12
Życiówka na 10k: 35:35
Życiówka w maratonie: 2:57:09
Lokalizacja: Toruń

Nieprzeczytany post

Tak, możesz ustawić, że by zegarek informował Cię dźwiękami i podświetleniem o tym, że opuszczasz zaplanowną strefę tętna.
Krzysiek
Awatar użytkownika
spens
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 972
Rejestracja: 15 lis 2013, 12:36
Życiówka na 10k: 48:35
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Reda
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Dobra tania jest Xiaomi mi band za ok 100zł lub wersja z hr - xiaomi mi band 1s za ok 150zł
Ostatnio zmieniony 29 lis 2015, 18:48 przez spens, łącznie zmieniany 1 raz.
Facebook / Endomondo / Garmin Connect

PB:
5k - 20:43 (parkrun Rumia, Rumi 02.2018)
10k - 41:48 (Bieg Urodzinowy, Gdynia 02.2018)
HM - 1:38:26 (Onico Gdynia Półmaraton, Gdynia 03.2017)
M - 3:39:35 (40. Maraton Warszawski, Warszawa 09.2018)
Napolione
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 29 lis 2015, 17:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

To spoko dobrze wiedzieć, że jest taka opcja.

czyli generalnie zamiast opasek proponowalibyście zegarek ?
harlan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 665
Rejestracja: 15 lis 2014, 13:24
Życiówka na 10k: 36:27
Życiówka w maratonie: 2:49:35

Nieprzeczytany post

Do biegania zdecydowanie zegarek.
Napolione
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 29 lis 2015, 17:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

A czy ten pasek z bluetooth który zakłada się na klatę piersiową nie jest szkodliwy dla serca ? Bo z pewnością jest jakieś promieniowanie żeby urządzenie łączyło się z zegarkiem lub smartfonem i czy ktoś może się orientuje, czy czasami z tego nie ma więcej szkody niż pożytku ?
Awatar użytkownika
embe
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 659
Rejestracja: 26 mar 2015, 23:18
Życiówka na 10k: 42:52
Życiówka w maratonie: 3:23:30
Lokalizacja: Kielce

Nieprzeczytany post

Napolione pisze:A czy ten pasek z bluetooth który zakłada się na klatę piersiową nie jest szkodliwy dla serca ? Bo z pewnością jest jakieś promieniowanie żeby urządzenie łączyło się z zegarkiem lub smartfonem i czy ktoś może się orientuje, czy czasami z tego nie ma więcej szkody niż pożytku ?
Z całą pewnością ma mniejszy wpływ na zdrowie niż telefon, który nosisz ze sobą
Obrazek
Napolione
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 29 lis 2015, 17:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Miałem na myśli, że jest to zamocowane bezpośrednio na klatce piersiowej i zastanawiałem się po prostu, czy nie szkodzi to np. pracy serca, a fakt, że komórki szkodzą, dlatego też zawsze staram się wybierać urządzenia z najmniejszym współczynnikiem SAR (można to np. sprawdzić na stronie www.handywerte.de)
LucioWisla
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 356
Rejestracja: 28 maja 2014, 12:18
Życiówka na 10k: 1:02:27
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Małe odkopanie tematu:)

A może MiBand? Cena niska (max 100 zł na Allegro, koło 50-60 na chińskich portalach), raczej klasyczna z wyglądu, 30-40 dni na ładowaniu, ładnie zlicza kroki, może nieco gorzej wypada rozróżnienie biegu i marszu, ale kilka metrów raczej nie robi różnicy. Dodatkowo analiza faz snu i inteligentne budzenie (możecie się śmiać, ale odkąd jej używam wstaje mi się łatwiej, choć może być to autosugestia.) oraz możliwość ustawienia powiadomień za pomocą diodek :)

Jedyna wada to brak wyświetlacza :(

Ale nie kosztuje 500 zł, tylko 100, więc resztę można wydać na inne przyjemności :)
Awatar użytkownika
spens
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 972
Rejestracja: 15 lis 2013, 12:36
Życiówka na 10k: 48:35
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Reda
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Testuje mi band od paru dni i jeśli chodzi o mierzenie kroków podczas chodzenia to jest na prawdę dobrze ale już w bieganiu wygląda to średnio. Pierwszy trening 8km po 4:55 mierzone garminem - opaska pokazała ok 5,5km. Drugi trening 12km po 5:25 wg garmina - mi band pokazał ok 10km
Facebook / Endomondo / Garmin Connect

PB:
5k - 20:43 (parkrun Rumia, Rumi 02.2018)
10k - 41:48 (Bieg Urodzinowy, Gdynia 02.2018)
HM - 1:38:26 (Onico Gdynia Półmaraton, Gdynia 03.2017)
M - 3:39:35 (40. Maraton Warszawski, Warszawa 09.2018)
Awatar użytkownika
kuczi
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1809
Rejestracja: 20 maja 2014, 13:14
Życiówka na 10k: 41:20
Życiówka w maratonie: 3:30:12
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

Nieprzeczytany post

A co myślicie o garminowskiej opasce Vivofit 2 ? Ma służyć kobiecie jako monitor aktywności, snu. Nie biega, czasami fitness i nordic walking.
VO2max

Nieprzeczytany post

Napolione pisze:Cześć,

Chciałem z Wami skonsultować jaką opaskę aktywną najlepiej wybrać. Kupiłem ostatnio Medisanę ViFit, ale okazał się to chybiony zakup. Opaska zlicza kroki podczas jazdy samochodem (trzeba pamiętać o przełączeniu na tryb samolotowy za każdym razem jak się wsiada do auta) i miałem nadzieję, że trochę bardziej rozbudowane będą opcje online w Vita Dock online, tak więc ten przedmiot zwracam i szukam czegoś bardziej profesjonalnego.

Prowadzę bardziej siedzący tryb życia i dopiero rozpoczynam swoją przygodę z siłownią i bieganiem (ostatni dzwonek, bo mam 29 lat), dlatego zwróciłem uwagę na następujące przedmioty:

- Jawbone Up3

- Polar Loop 2

- GARMIN Vivosmart HR

- Fitbit Charge HR

Wszystkie powyższe przedmioty mają podobną cenę (między 500 - 800 żł) i podobne funkcje. Po poczytaniu różnych recenzji oraz zoabaczeniu recenzji na youtube, doszedłem do wniosku:

Fitbit Charge HR odpada, gdyż wiele osób skarży się na wysypkę i podrażnienia skórki, a nawet silny ból po długotrwałym używaniu opaski - możliwe, że materiał z którego opaska jest wykonana nie jest odpowiedni dla ludzi z wrażliwą skórą.

Jawbone Up3 - przedstawia się ciekawe, gdyż posiada bardzo fajną aplikację mobilną, natomiast użytkownicy pisali, że łatwo go zgubić, ze względu na słabe mocowanie na ręce.

Więc został mi do wyboru Polar Loop 2 vs Farmin Vivosmart HR - czy ktoś korzystał z tych urzadzeń i moze coś doradzić ?

Szukam opaski, która będzie kompatybilna z Androidem (mam Samsung Galaxy S3 Neo).

Z serdecznymi pozdrowieniami dla wszystkich biegających :)
niestety zamiast sobie kupić GPS z pulsometrem to kupiłeś sprzęt drogi dla snobów. A po co włączasz urządzenie monitorujące wysiłek podczas jazdy samochodem ?
Awatar użytkownika
kuczi
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1809
Rejestracja: 20 maja 2014, 13:14
Życiówka na 10k: 41:20
Życiówka w maratonie: 3:30:12
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

Nieprzeczytany post

VO2max pisze:
Napolione pisze:Cześć,

Chciałem z Wami skonsultować jaką opaskę aktywną najlepiej wybrać. Kupiłem ostatnio Medisanę ViFit, ale okazał się to chybiony zakup. Opaska zlicza kroki podczas jazdy samochodem (trzeba pamiętać o przełączeniu na tryb samolotowy za każdym razem jak się wsiada do auta) i miałem nadzieję, że trochę bardziej rozbudowane będą opcje online w Vita Dock online, tak więc ten przedmiot zwracam i szukam czegoś bardziej profesjonalnego.

Prowadzę bardziej siedzący tryb życia i dopiero rozpoczynam swoją przygodę z siłownią i bieganiem (ostatni dzwonek, bo mam 29 lat), dlatego zwróciłem uwagę na następujące przedmioty:

- Jawbone Up3

- Polar Loop 2

- GARMIN Vivosmart HR

- Fitbit Charge HR

Wszystkie powyższe przedmioty mają podobną cenę (między 500 - 800 żł) i podobne funkcje. Po poczytaniu różnych recenzji oraz zoabaczeniu recenzji na youtube, doszedłem do wniosku:

Fitbit Charge HR odpada, gdyż wiele osób skarży się na wysypkę i podrażnienia skórki, a nawet silny ból po długotrwałym używaniu opaski - możliwe, że materiał z którego opaska jest wykonana nie jest odpowiedni dla ludzi z wrażliwą skórą.

Jawbone Up3 - przedstawia się ciekawe, gdyż posiada bardzo fajną aplikację mobilną, natomiast użytkownicy pisali, że łatwo go zgubić, ze względu na słabe mocowanie na ręce.

Więc został mi do wyboru Polar Loop 2 vs Farmin Vivosmart HR - czy ktoś korzystał z tych urzadzeń i moze coś doradzić ?

Szukam opaski, która będzie kompatybilna z Androidem (mam Samsung Galaxy S3 Neo).

Z serdecznymi pozdrowieniami dla wszystkich biegających :)
niestety zamiast sobie kupić GPS z pulsometrem to kupiłeś sprzęt drogi dla snobów. A po co włączasz urządzenie monitorujące wysiłek podczas jazdy samochodem ?
A gdzie on napisał że kupił?
ODPOWIEDZ