Garmin Connect a aktualizacja systemu operacyjnego

Awatar użytkownika
roberturbanski
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1311
Rejestracja: 17 gru 2011, 08:10
Życiówka na 10k: 47:11
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Nieprzeczytany post

Cześć,
nie może zalogować się do swojego konta na GC z programu Garmin Express. Mam wrażenie że problem pojawił się po którejś z automatycznych aktualizacji systemu (windows 7). Czy jest to możliwe? A może ktoś wie co to za komponent systemu ma taki wpływ?
pozdrawiam
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Jaca_CH
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 678
Rejestracja: 16 paź 2013, 22:22
Życiówka na 10k: 41:57
Życiówka w maratonie: 3:28:03
Lokalizacja: Bytom

Nieprzeczytany post

Przed chwilą zsynchronizowałem zegarek z Garmin Connect przez Expressa więc i jedno, i drugie działa.
axe
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1210
Rejestracja: 04 sie 2014, 16:12
Życiówka na 10k: 46:42
Życiówka w maratonie: 3:56:58
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

Strona Garmin Connect czasami się wiesza, albo rzuca wyjątkami (błędami), z moich obserwacji najczęściej problemy są wtedy, gdy wypuszczają nową wersję softu. Z reguły nie trwa to dłużej niż dzień :)

--
Axe
Awatar użytkownika
roberturbanski
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1311
Rejestracja: 17 gru 2011, 08:10
Życiówka na 10k: 47:11
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Nieprzeczytany post

axe pisze:Strona Garmin Connect czasami się wiesza, albo rzuca wyjątkami (błędami), z moich obserwacji najczęściej problemy są wtedy, gdy wypuszczają nową wersję softu. Z reguły nie trwa to dłużej niż dzień :)
No u mnie to już trwa tygodnie, "nasze serwery są w tej chwili niedostępne". Napisałem o jakimś błędzie systemu, ale GE nawigacje mi znalazł i zsynchronizował bez problemu. Sam zegarek raczej też nie jest winny, bo niedawno wymienili mi na nowy na gwarancji i problem nadal istnieje... Chyba tylko ja tak mam :echech:
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

A na innym kompie spawdzales?

Moze zapora nie puszcza ge.
Awatar użytkownika
kuczi
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1809
Rejestracja: 20 maja 2014, 13:14
Życiówka na 10k: 41:20
Życiówka w maratonie: 3:30:12
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

Nieprzeczytany post

roberturbanski pisze:
axe pisze:Strona Garmin Connect czasami się wiesza, albo rzuca wyjątkami (błędami), z moich obserwacji najczęściej problemy są wtedy, gdy wypuszczają nową wersję softu. Z reguły nie trwa to dłużej niż dzień :)
No u mnie to już trwa tygodnie, "nasze serwery są w tej chwili niedostępne". Napisałem o jakimś błędzie systemu, ale GE nawigacje mi znalazł i zsynchronizował bez problemu. Sam zegarek raczej też nie jest winny, bo niedawno wymienili mi na nowy na gwarancji i problem nadal istnieje... Chyba tylko ja tak mam :echech:
Była przerwa przez kilka dni na garmin connect ale od jakiegoś czasu jest już ok, prawdopodobnie to po stronie Twojego kompa. Wyczyść ciasteczka. Druga sprawa to aktualizacja garmin expres, trzeba to robić ręcznie.
Awatar użytkownika
roberturbanski
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1311
Rejestracja: 17 gru 2011, 08:10
Życiówka na 10k: 47:11
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Nieprzeczytany post

Ciasteczka wywalone, blokady wyłączone, GE zaktualizowany i nic... Krew mnie zalewa... :wrrwrr:
Awatar użytkownika
kuczi
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1809
Rejestracja: 20 maja 2014, 13:14
Życiówka na 10k: 41:20
Życiówka w maratonie: 3:30:12
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

Nieprzeczytany post

To dziwna sprawa. Pisałeś do garmina ?
Awatar użytkownika
roberturbanski
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1311
Rejestracja: 17 gru 2011, 08:10
Życiówka na 10k: 47:11
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Nieprzeczytany post

Pisałem i facet naprawdę starał się mi pomóc, wysłałem pliki z garmina które sobie zażyczył oraz zrzuty ekranu. Nie pomogło = on bez problemu mógł się logować na swoim komputerze stąd domniemanie, że wina leży po mojej stronie. Chciałbym tylko wiedzieć jaki składnik systemu blokuje logowanie się zegarka do konta na gc, bo nawigacja połączyła się bez problemu. Ostatecznie sformatuję dysk i wgram nowy system.
Awatar użytkownika
gumpinoga59
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 171
Rejestracja: 23 sty 2012, 20:43
Życiówka na 10k: 35,35
Życiówka w maratonie: 2,59,22
Lokalizacja: Góra
Kontakt:

Nieprzeczytany post

strona Garmina ogolnie jest cieżka naladowana wodotryskami nawet mocne komp dlugo laduja strone,nawymyslali durnowatych udogodnien co w zaden sposob nie poprawilo komunikacji z serwisem Garmina,stara wersja strony byla o wiele lepsza,zamiast to uproscic do min oni ida w zaparte i laduja pierdy z ktortych malo kto korzysta...
10 km - 35,35
15 km -56,23
półmaraton - 1,20,19
maraton- 2,59,22
avatar- widocznosc mikroskopijna, medal z NYC maraton
Awatar użytkownika
KrzysiekJ
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1571
Rejestracja: 06 lis 2013, 16:29
Życiówka na 10k: 38:00 z treningu
Życiówka w maratonie: 2:57:26 atest
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

Czy dobrze rozumiem, że program Garmin Express mogę zainstalować na kilku komputerach, a potem z ich poziomu logować się na swoje konto Garmin Connect?

Zależy mi na tym, abym po wprowadzeniu własnego treningu na jednym komputerze, mógł potem wgrać ten trening do zegarka z innego komputera na którym zainstalowana jest aplikacja. Nie wiem czy do tego celu muszę przenosić jakieś pliki utworzone lokalnie na danym komputerze, czy też wszystko jest zapisywane na serwerze Garmin Connect.
Awatar użytkownika
Piechu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2762
Rejestracja: 06 sie 2012, 20:34
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rokietnica/Poznań

Nieprzeczytany post

możesz zainstalować GE na kilku komputerach i przy ich pomocy przesyłać dane do serwisu - wszelkie aktywności są przechowywane na serwerach garmina
"W bieganiu najważniejsza jest regeneracja więc ja się nie opierdalam, ja się regeneruję!" - cyt. nieskromny autor powyższego wpisu
Awatar użytkownika
KrzysiekJ
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1571
Rejestracja: 06 lis 2013, 16:29
Życiówka na 10k: 38:00 z treningu
Życiówka w maratonie: 2:57:26 atest
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

Dziękuję.

Upewnię się tylko jeszcze:
jeśli nie zgram od razu utworzonego treningu do zegarka (a utworzę go na GE na komputerze A), to zostanie on zapisany na serwer GC i będę mógł potem otworzyć GE na komputerze B, wejść do zaprojektowanego treningu i dopiero wykonać transfer do zegarka?

Zagmatwane, ale mam nadzieję, że moja intencja przedstawiona wyżej jest w miarę czytelna.
marcinnek_
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1128
Rejestracja: 22 mar 2013, 09:32
Życiówka na 10k: 38:57
Życiówka w maratonie: 3:04:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Treningi zaawansowane tworzysz przecież przez przeglądarkę i nie ma znaczenia, na jakim komputerze to zrobisz. Może on nie mieć GE nawet zainstalowanego. Mi często zdarza się, ponieważ brakuje takiej funkcjonalności w aplikacji mobilnej, tworzenie lub poprawianie treningów przez przeglądarkę smartphona. Następnie dowolna synchronizacja na dowolnym kompie z GE zaktualizuje trening na zegarku. Jeśli zegarek ma wifi lub bt, zrobi to również przez wifi lub synchronizację z telefonem. Czasem trzeba mu pomóc klikając w Garmin Connect na treningu "Wyslij do urządzenia". Potem sync wymuszony na zegarku (wifi lub bt) i trening czeka do odpalenia :)
Motto: ...by dzisiejszy trening był jutro tylko rozgrzewką.
Wyniki: 5km: 18:47 / 10km: 38:57 /15km: 59:53 / 21km: 1:23:56 / 42km: 3:04:19
Blog: Chodnikiem i szlakiem - biega.marcindabrowski.net
Facebook: Chodnikiem i szlakiem
ODPOWIEDZ