onmove 710 proszę o POMOC

Awatar użytkownika
andrew1969
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 03 kwie 2015, 12:57
Życiówka na 10k: 50
Życiówka w maratonie: 4,45

Nieprzeczytany post

Witam , jestem tutaj nowy i szukam POMOCY. Zakupiłem onmove 710 , instrukcja przeczytana , niby prosta sprawa ale: po podłączeniu do komputera przerzucił mój trening i widzę dystans , czas , kalorie ale żadnej mapy nic nie wyświetla , kopiowałem oprogramowania potrzebne do obsługi i nic , na win XP , na win 8 i nic , mapy żadnej nie pokazuje tylko szare pole , nie ma nawet możliwości wyboru i eksportu pliku do innych programów . Ktoś pomoże??
New Balance but biegowy
moisz
Wyga
Wyga
Posty: 134
Rejestracja: 03 kwie 2015, 19:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

A włączyłeś gps? To wygląda jakbyś miał ustawiony w zegarku trening indoor. Eksport jest pod tą grubą strzałką skierowaną w dół (jest ołówek, kosz, sieć i ta strzałka). Po najechaniu na nią pokazuje się napis czynności, a po kliknięciu rozwija się menu z eksportem do gpx i excela.
Seba76
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 48
Rejestracja: 05 wrz 2013, 17:02
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Do exportu danych najlepszy jest program użytkownika MaciekIzdebski. Nawet nie trzeba wrzucać treningu do my geonaute.
Zapisuje mały plik który bez problemu czyta endomondo i run-log
A to, że jest szara mapa to na 99% trening indoor
Obrazek
Awatar użytkownika
andrew1969
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 03 kwie 2015, 12:57
Życiówka na 10k: 50
Życiówka w maratonie: 4,45

Nieprzeczytany post

Witam , dziękuję za wskazówki , okazuje się że moich windowsach brakowało jakiegoś komponentu.....ściągnął się w końcu ale założyłem inne konto na onmowe i nowy trening widział z mapą , wrzuciłem więc z innego profilu ten wadliwy bez mapy i mam teraz 2 treningi .....ale.....nen drugi z mapą wszystkie funkcje działają i eksport i takie tam a ten wcześniejszy bez mapy jak na niego najadę nadal szaro i bez mapy ale nic nie mogę zrobić dalej tak jakby zawiesił się cały program na moim profilu , wyloguje się i po wejsciu ponownym klikam na trening z mapą i jest na nim OK . Jutro 3 trening zobaczymy . dziękuję za POMOC , przygotowałem zegarek zgodnie z potrzebnymi parametrami i instrukcją , sie zobaczy o czym WAS szanowni KOLEDZY poinformuję .A tak....wesołych świąt!
Awatar użytkownika
andrew1969
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 03 kwie 2015, 12:57
Życiówka na 10k: 50
Życiówka w maratonie: 4,45

Nieprzeczytany post

witam ponownie , dziś trening rozpoczął się z opóźnieniem 1,4 km , niby włączyłem , czas leciał a km nie......kapnąłem się dopiero po 1,4 km , włączyłem PLAY i poszło , mapy już ładnie pokazuje ale jeszcze muszę dopracować szczegóły , wibre sygnał i będzie OK , sprawdzian generalny w Poznaniu w niedzielę na półmaratonie ......POZDRAWIAM
moisz
Wyga
Wyga
Posty: 134
Rejestracja: 03 kwie 2015, 19:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Przy poprawnie zainstalowanym OnConnect nie powinno być problemów z synchronizacją, mnie się nigdy nie zdarzyły. Aby uruchomić zapis sesji treningowej trzeba pamiętać o uruchomieniu stopera, w sportowych garminach jest podobnie. Ten zegarek dość długo łapie fixa, zwłaszcza w nowym miejscu, więc przed zawodami włącz odpowiednio wcześniej, żebyś potem nie przeżywał nerwowych chwil. ;)
Awatar użytkownika
andrew1969
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 03 kwie 2015, 12:57
Życiówka na 10k: 50
Życiówka w maratonie: 4,45

Nieprzeczytany post

Witam , kilka spostrzeżeń dot. mojego ONMOVE 710 .
W Poznaniu na PM sprawdził się SUPER!!!! o to mi chodziło , jak biegałem z telefonem i Endomondo , zawsze były problemy , gdy mijałem dany km , albo pokazywał podawał wcześniej a zazwyczaj ze sporym opóźnieniem , na półmaratonach na 21 km podawał 17-19 , masakra. A tutaj ok 3 m różnicy ale włączyłem zapis też przed pomiarem ...
jestem mega zadowolony , dziś na treningu padła bateria 1,5 km przed "metą " pokazał się symbol braku prądu. Załamka. A tutaj niespodzianka , trening i zapis do końca aż nie wyłączyłem .
Jestem bardzo zadowolony ze sprzętu , a tak jak KOLEDZY pisali wcześniej brak mapy w treningu bo..włączona opcja w pomieszczeniu. Dziękuję , otrzymałem POMOC , jestem zadowolony .Pozdrawiam na biegowo.
Awatar użytkownika
andrew1969
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 03 kwie 2015, 12:57
Życiówka na 10k: 50
Życiówka w maratonie: 4,45

Nieprzeczytany post

WITAM KOLEGÓW , biegam i biegam z onmove710 , bateria wystarcza na 15-16 h treningów , jestem bardzo zadowolony , eksport do Endomondo z programu
http://www.mygeonaute.com/pl/home/ bez problemów . Polecam ten produkt , dla mnie amatora zupełnie wystarczający .
michals
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 49
Rejestracja: 11 maja 2015, 11:09
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Podepnę się pod wątek.
Po przebiegnięciu 1 km pojawia mi się ekran, który pokazuje czas okrążenia i
prędkość w km/h.
Jak zamienić km/h na min/km?
I czy można dodać informację o łącznym czasie po zakończeniu okrążenia?
Czyli jeżeli przebiegłem 10 km, każdy w równym tempie 6 min/km to czy po zakończeniu 10 km wyświetli:

60:00 (razem)
06:00 (ostatnie okrążenie)
06:00/km (ostatnie okrążenie)

Ze zmianą ustawień na ekranach nie mam problemów. Tylko z tym wyskakującym automatycznie.
rudnickir
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 723
Rejestracja: 23 mar 2013, 22:37
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Skoro masz info że przebiegłeś 1km w 6min to po co Ci ta sama informacja dodatkowo?:)
michals
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 49
Rejestracja: 11 maja 2015, 11:09
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Słuszna uwaga. Jeszcze proszę o pomoc z czasem łącznym i już będzie super.
rudnickir
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 723
Rejestracja: 23 mar 2013, 22:37
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ale gdzie ten czas chcesz mieć pokazywany?
michals
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 49
Rejestracja: 11 maja 2015, 11:09
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Na ekranie pojawiającym się automatycznie po lap'ie.
rudnickir
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 723
Rejestracja: 23 mar 2013, 22:37
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nie jest konfigurowalny, możesz przecież ustawić na ekranie taki parametr - nie widzę zastosowania innego jak pobierzna informacja...
ODPOWIEDZ