Zegarek z gps dla amatora :)

kammoj
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 24
Rejestracja: 28 mar 2015, 16:13
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kęty/Kraków

Nieprzeczytany post

Witam

Od grudnia 2013r. biegam, na początku było to 2x w tygodniu po ok. 4,5km. Aktualnie biegam 3x w tygodniu po ok. 5,5km. Dwa tygodnie temu przebiegłem 9km, a w piątek 20km :) Trasy zazwyczaj są stałe, ale zaczynam troszkę urozmaicać i zwiększać dystans tzn. chociaż raz w tygodniu coś dalej czyli tak jak ostatnio 20km. Nie biegałem nawet ze stoperem dlatego teraz chciałbym mieć jakiś sprzęt, a że jestem laikiem to proszę o pomoc :)
Nie potrzebuje jakiejś super zabawki z nie wiadomo jakimi cudami, a bieganie ze smartphonem raczej byłoby nie wygodne. Zależy mi na gps'ie, żebym mógł patrzyć na dystans, no i przydałby się też pulsometr, bo z tego co widzę to trzeba na to patrzeć:)
Nie mam jakiejś kwoty minimum czy maximum, ale nie mam zamiaru wydawać na to fortunę, no chyba, że są jakieś inne możliwości, jak opaski, ale nie wiem czy to mierzy cokolwiek oprócz czasu :P
Z tego co patrzyłem to rzucił mi się w oczy forerunner 10, ale chyba nie ma pulsometru ;/
Pozdrawiam :)
New Balance but biegowy
puchatek391
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 585
Rejestracja: 28 sie 2014, 13:41
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

forrunner 10 to kicha straszna, sam bym tego nie kupił, no chyba że masz za 200zł to wtedy można się zastanowić

Wolałbym dołożyć do 220, polara m400 lub poszukać używek RCX RS400
kammoj
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 24
Rejestracja: 28 mar 2015, 16:13
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kęty/Kraków

Nieprzeczytany post

Niestety mam za 420zł :) ten 220 jest za jakieś 950 zł a m400 za jakieś 750 zł. A te suunto? Z wyglądu fajne a jak z gpsem i innymi bajerami?
michal_c
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 256
Rejestracja: 27 sie 2012, 19:16
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Forerunner 10 nie ma możliwości podpjecia pulsometru, od 15 zaczynają się forerunnery obsługujący ant+/pulsometr i footpod/
"Najbardziej lubię rozmawiać sam ze sobą. Oszczędzam w ten sposób czas i
unikam kłótni."Oscar Wilde
kammoj
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 24
Rejestracja: 28 mar 2015, 16:13
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kęty/Kraków

Nieprzeczytany post

yhym, czyli 10 odpada ;/ oprócz biegania także pływam żabką na basenie raz w tygodniu i może się za rower wezmę choć bolący tyłek mnie nie przekonuje ;/ do czego można takie zegarki używać na basenie czy na rowerze? będą działać jak licznik rowerowy a na basenie zmierzą odległość ? A jak tak to jaka cena min za taki sprzęt?
Awatar użytkownika
Arasso
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 570
Rejestracja: 22 maja 2014, 17:47
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

Na rowerze zmierzysz prędkość i dystans, ale na basenie już nie. GPS nie działa pod wodą.
"Life can pull you down but running will always lift you up."
kammoj
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 24
Rejestracja: 28 mar 2015, 16:13
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kęty/Kraków

Nieprzeczytany post

Aha czyli nic specjalnego:-) czyli polecacie m400(czytając wątek o nim to bez fajerwerków...) a co jeszcze podobnego?
puchatek391
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 585
Rejestracja: 28 sie 2014, 13:41
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

m400 to fajny zegarek za ~550zł można na początek kupić bez paska HR.

A teraz do rzeczy m400 to zegarek typowo biegowy, znajdziesz tu większość funkcji potrzebnych amatorowi.
jednak do pływania się nie nadaje, tzn można w nim pływać ale nic nie zlicza (te funkcje są zarezerwowane dla v800)

Na rowerze się sprawdza, będziesz miał prędkość i inne odczyty, oraz prostą nawigacje powrót do punktu startowego (strzałka z kierunkiem)
Na rowerze jedyne czego brakuje to kadencji.

Jeśli chcesz wszystkie te funkcje to szukaj np suunto ambit 2s, polara v800 lub któregoś garmina z wyższych modeli ale to już sporo większa kasa.
htb
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 185
Rejestracja: 22 lis 2014, 22:03
Życiówka na 10k: 50
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Albo 310XT, który posiada zarówno funkcje biegowe jak i rowerowe. Sprawdzony i przetestowany. Jedyny jego minus to gabaryty. Ale szybko przestają przeszkadzać i stają się zaletami zwłaszcza wyświetlacz.
kammoj
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 24
Rejestracja: 28 mar 2015, 16:13
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kęty/Kraków

Nieprzeczytany post

A co ten v800 czy ambit liczy we wodzie czy na rowerze dodatkowego?
puchatek391
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 585
Rejestracja: 28 sie 2014, 13:41
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

z tego co się orientuje to umieją liczyć ilość nawrotów na basenie, oraz teoretycznie rozpoznają styl pływania (tu lepiej niech się wypowiedzą właściciele jak to dokładnie jest)

Na rowerze jak dokupisz dodatkowy czujnik (pewnie z 200zł) to będzie liczyć kadencje czyli ilość obrotów korbą, niby to się przydaje ale ja i tak mam licznik za 50zł w rowerze który mi tą kadencję podaje.

XT310 to też dobry komputer biegowy (bo zegarkiem tego nazwać nie można) czy jest lepszy od m400, to zdania są podzielone, każdy z nich ma swoje plusy i minusy (w wątku o m400 jest dużo na ten temat, osobiście jestem za m400, ale tyle samo zwolenników ma xt310)
kammoj
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 24
Rejestracja: 28 mar 2015, 16:13
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kęty/Kraków

Nieprzeczytany post

a coś z firmy suunto? To jest poziom polara i garmina ?
puchatek391
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 585
Rejestracja: 28 sie 2014, 13:41
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

jeśli chodzi o jakość wykonania to moim zdaniem bije i polara i garmina. Nie wiem jak wygląda programowo, oraz jak spradze się movescout
kammoj
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 24
Rejestracja: 28 mar 2015, 16:13
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kęty/Kraków

Nieprzeczytany post

Poczytam jeszcze o tym m400 bo jest najtańszy i chyba wystarczający dla mnie:-) wygląda nie zbyt ciekawie ale to sprawa drugorzedna :-)
marek84
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3659
Rejestracja: 06 sie 2014, 22:31
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: stara i nieaktualna
Lokalizacja: Wroclaw, POL
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Jak chcesz coś w miarę budżetowego, to w tej samej praktycznie cenie masz garmin 310xt albo polar m400. Do 800 złotych to nie ma konkurencji raczej.

Jak masz trochę więcej kasy do wydania to zainteresuj się garminem 910xt.

Suunto to dobre zegarki, ale z opinii znajomych wnioskuję że w porównaniu do garmina/polara dopłacasz za markę/design. Porównywalny sprzęt kosztuje drożej - jeśli Ci się te zegarki podobają i na taki układ idziesz (albo masz możliwość kupić taniej) to kupuj.


PS - ze swojej strony mogę polecić sklep eAzymut. Można napisać do nich maila i są w stanie zejść z ceny ofertowej, a realizacja miód-malina, zamówiłem w poniedziałek i zapłaciłem, a w środę wieczorem już biegałem z zegarkiem na ręce :)
biegam ultra i w górach :)
ODPOWIEDZ