Pasek HRM do Garmina

ppawcio
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 13
Rejestracja: 25 lis 2011, 10:53
Życiówka na 10k: 46:41
Życiówka w maratonie: 3:46:39

Nieprzeczytany post

Od dłuższego czasu walczę z paskiem (a w zasadzie paskami) HRM do mojego Garmina 310...

Zaczęło się od tego, że po kilkunastu miesiącach użytkowania potrafił w trakcie treningu pokazywać przez pewien czas absurdalne tętno (nawet 220-230bpm)...

Przed marcowym Półmaratonem Warszawskim kupiłem pasek premium i wszystko było OK... Aż po 2 miesiącach w czasie maratonu w Krakowie i ulewy jaka tam przeszła od 28km tętno zaczęło spadać do ok. 130 aż od 32km wynosiło co najwyżej 90mbp (a nawet 55). Kolejne treningi były w miarę OK i potem znów zaczął często gęsto pokazywać beznadziejne tętno (albo jego brak). Zauważyłem że problem pojawiał się przeważnie w momencie jak zwalniałem albo po jakichś odpoczynkach w czasie treningu, choć i były takie treningi że przez kilkanaście km nie pokazał tętna ani przez moment. Próbowałem nawet z "klipsem" od starego czujnika i efekt był ten sam... Pasek poszedł do serwisu

W połowie lipca przyszedł nowy pasek i wszystko działało jak należy. Aż znów po ok 2 miesiącach sytuacja zaczęła się powtarzać, czyli albo pokazuje głupoty albo nie pokazuje nic...

Już nie wiem co jest nie tak... Może ja coś źle robię? Pasek często gęsto zmaczam pod bieżącą wodą przez kilkadziesiąt sekund, nawet zacząłem stosować żel do usg/ekg i smarowałem te 3 wskazane punkty, ale jedyną zmianą jaką zaobserwowałem był zapach paska i koszulek :ble:

Jakieś pomysły? Podobne doświadczenia? Znów zgłosić sprawę do Garmina?

Przez chwilę pomyślałem że napiszę w połowie lutego to akurat wiosenne starty będą jeszcze w tym okresie "działania", ale właśnie sobie uświadomiłem że jak napiszę teraz, przyślą za kilka tygodni to do wiosny jeszcze raz zdążę go "wymienić"... ;) ;) ;)

PS. A tu screeny z dziś, maratonu w Krakowie i Poznaniu...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
New Balance but biegowy
sojer
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 284
Rejestracja: 26 sie 2012, 15:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dwa zasadnicze pytania. Płuczesz pasek po bieganiu? I czy pierzesz go po 7 użyciach?
ppawcio
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 13
Rejestracja: 25 lis 2011, 10:53
Życiówka na 10k: 46:41
Życiówka w maratonie: 3:46:39

Nieprzeczytany post

ad 1 - tak
ad 2 - nie wiem czy po 7 (pewnie rzadziej) ale ogólnie piorę :)
Kwenk
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 42
Rejestracja: 18 maja 2014, 19:08
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Zgłaszaj sprawę do Garmina. Miałem identycznie - albo brak pomiaru albo pomiar nieprawidłowy po ok 2-5 miesiącach użytkowania. Kazali jeszcze spróbować nową baterię, ale nie to było przyczyną. Wymienili mi i czujnik i pasek na gwarancji.
ppawcio
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 13
Rejestracja: 25 lis 2011, 10:53
Życiówka na 10k: 46:41
Życiówka w maratonie: 3:46:39

Nieprzeczytany post

i jak długo już Ci działa? Ja się boję tego, że znów mi wymienią, znów się nacieszę kilka tygodni z poprawnego działania a potem wrócę do punktu wyjścia...
sojer
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 284
Rejestracja: 26 sie 2012, 15:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

ppawcio pisze:i jak długo już Ci działa? Ja się boję tego, że znów mi wymienią, znów się nacieszę kilka tygodni z poprawnego działania a potem wrócę do punktu wyjścia...
Więc wymieniaj do skutku, wszak to nic nie kosztuje :)
ppawcio
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 13
Rejestracja: 25 lis 2011, 10:53
Życiówka na 10k: 46:41
Życiówka w maratonie: 3:46:39

Nieprzeczytany post

a przesyłka? a nerwy? a bycie kilka tygodni bez paska? ;)
pehop
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 449
Rejestracja: 14 sie 2012, 10:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Mazowsze

Nieprzeczytany post

Ale przecież i tak działa, jakby nie działał, więc w czym problem? Im szybciej odeślesz, tym szybciej dostaniesz nowy...
"Niezależnie od okoliczności zewnętrznych, każdy ma niezbywalne prawo spieprzyć swoje życie tak, jak uważa to za stosowne" - by mój ojciec
Kwenk
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 42
Rejestracja: 18 maja 2014, 19:08
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

ppawcio pisze:i jak długo już Ci działa? Ja się boję tego, że znów mi wymienią, znów się nacieszę kilka tygodni z poprawnego działania a potem wrócę do punktu wyjścia...
Zanim nie wymieniłem minęło kilka miesięcy, a pasek nie działał. Wymieniając nic nie straciłem. Działał ze 2,5 miesiąca, obecnie nie używam od 1,5 miesiąca, także nie wiem.
ppawcio
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 13
Rejestracja: 25 lis 2011, 10:53
Życiówka na 10k: 46:41
Życiówka w maratonie: 3:46:39

Nieprzeczytany post

pehop pisze:Ale przecież i tak działa, jakby nie działał, więc w czym problem? Im szybciej odeślesz, tym szybciej dostaniesz nowy...
...tym szybciej ten nowy znów zacznie świrować ;)

a tak na poważnie - napisałem do Garmina, czekam na odpowiedź...
qjonik
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 164
Rejestracja: 16 lis 2009, 21:37
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Miałem podobne problemy. W lutym wymieniono mi pasek na nowy. Przez kilka miesięcy działał bez zarzutu... aktualnie czekam na trzeci już pasek...
Obrazek
ODPOWIEDZ