Endomondo, Sport Tracker i inne aplikacje do biegania

Awatar użytkownika
Apex
Wyga
Wyga
Posty: 133
Rejestracja: 05 paź 2012, 12:24
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Wiem że wątek aplikacji dla biegaczy pojawiał się w różnych tematach ale nie znalazłem żadnego, który traktowałby właśnie tylko o takich aplikacjach, dlatego pozwoliłem sobie założyć taki.
Otóż osobiście używam Endomondo z którego jestem w pełni zadowolony (możliwość słuchania muzyki czy radia, kontakt ze światem, mierzenie pulsu, bicie swoich rekordów itp) choć oczywiście mankamentem może być rozmiar telefonu gdy biegamy tylko w koszulce, ale o tym będę myślał latem :-)
Ale teraz chodzi mi o to, czy są tu na forum ludzie, którzy używają Endomondo i mają chęć dodać mnie do znajomych (tylko po to, żeby wzajemnie oglądać swoje treningi i czasy oraz wspierać się peptalkiem podczas biegu).
New Balance but biegowy
wilden
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 32
Rejestracja: 05 paź 2012, 22:47
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

z chęcią dodam Cię do znajomych, ale najpierw powiedz mi proszę czy do korzystania z tej aplikacji konieczne jest połączenie internetowe przez cały czas biegu. zainstalowałem i od razu próbuje mnie zlokalizować, a gdy uruchamiam stoper, to mimo pokonanych odległości nic nie wykrywa. korzystałem dzisiaj z innego programu - activity monitor - i tam co prawda udało się zliczyć kilometry offline, ale wynik był o 1,2km krótszy przy trasie 5km, więc chyba można sobie darować taką aplikację. dodam, że korzystam z n95.
Awatar użytkownika
TajPan
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 204
Rejestracja: 04 cze 2012, 16:13
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

wilden pisze: a gdy uruchamiam stoper, to mimo pokonanych odległości nic nie wykrywa. korzystałem dzisiaj z innego programu - activity monitor - i tam co prawda udało się zliczyć kilometry offline, ale wynik był o 1,2km krótszy przy trasie 5km.
Można offline, ale proponuję zmienić telefon na jakiś współczesny, wtedy gps po ścieżkach googla.
Obrazek
blackmar
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 43
Rejestracja: 27 lip 2011, 22:31
Życiówka na 10k: 48 min
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Polecam RunKeeper, ja uzywam na iPhone, ale pewnie na innych smartfonach tez mozna uzywac.
doggy
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 10
Rejestracja: 25 mar 2011, 12:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Apex pisze: Ale teraz chodzi mi o to, czy są tu na forum ludzie, którzy używają Endomondo i mają chęć dodać mnie do znajomych (tylko po to, żeby wzajemnie oglądać swoje treningiczasy oraz wspierać się peptalkiem podczas biegu).
Ja chętnie, ale podaj nicka w endo... :)
Awatar użytkownika
siena_driver
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2302
Rejestracja: 25 paź 2012, 12:35
Życiówka na 10k: 49:18
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Ja testowałem już kilka aplikacji, każda ma swoje plusy i minusy (zarówno apka na telefon, jak i strona www):
- Sports-Tracker - z nią biegam/jeżdżę/chodzę najczęściej - plusem jest fajny design aplikacji i dużo danych, które zbiera, jednak duży minus to ich strona (nienawidzę flasha, moje przeglądarki też)
- Endomondo - samą aplikację uważam za ubogą w porównaniu do S-T, ale nadrabia stroną www - fajne zliczanie życiówek na poszczególnych dystansach, rozbudowana społeczność (chyba najpopularniejszy darmowy tracker, stąd duża grupa użytkowników strony)
- Strava - stravy używam głównie ww, paru znajomych mam na tej stronie, przerzucam tam tracki GPX, fajna jest możliwość ustalania własnych segmentów (w Endo też jest, ale Strava ma to bardziej przejrzyste)
- RunKeeper - używam od niedawna. Moim zdaniem technicznie najlepsza apka (pierwsza, która prawidłowo zczytuje dane dot. wysokości), prosta w obsłudze, fajny interfejs www.

Co do profilu Endo - jak ktoś chce dodać:
http://www.endomondo.com/profile/5267882
Awatar użytkownika
moonfall84
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 372
Rejestracja: 23 paź 2012, 14:39
Życiówka na 10k: 52:00
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Zbąszynek

Nieprzeczytany post

Wysłałem zaproszenie :)
Gdyby ktoś również w tym samym celu chciał dołączyć do grona moich znajomych - to też zapraszam:
http://www.endomondo.com/profile/2853969
smlab
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 25 paź 2012, 21:05
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ja również pozwolę sobie zabrać głos.
Osobiście używałem Runstar w wersji płatnej. Dosyć przyjemny wygląd, ale ubogie statystyki.
Od dwu miesięcy korzystam z Endomondo pro i jest świetny, szczególnie podoba mi się serwis www, możliwość sprawdzania postępów i cała otoczka społecznościowa, a także rywalizacje i możliwość dodawania/przeglądania cudzych tras biegowych.

http://www.endomondo.com/profile/6189021
Awatar użytkownika
siena_driver
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2302
Rejestracja: 25 paź 2012, 12:35
Życiówka na 10k: 49:18
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

smlab - wysyłam zaproszenie ;)
Awatar użytkownika
P@weł
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1587
Rejestracja: 27 gru 2011, 18:28
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

smlab, potwierdzam, tez biegam z Pro i jak dla amatora to świetny motywator, notatnik, źródło kontaktów z pasjonatami (poznanymi później również w realu :) ), konfrontacji z ich osiągnięciami, podglądania fajnych tras i planowania swoich - można by tu jeszcze mnożyć zalety. Oczywiście, ma też wady, ale da się z nimi żyć :)
P@weł...

Relacje na moim foto-blogu Życie w biegu :)

Forumowy blog
Blogowe komentarze
Endo czyli moja aktywność
Fotki z życia wzięte

Cele 2016: 88kg i dobrze się bieganiem bawić...
Awatar użytkownika
siena_driver
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2302
Rejestracja: 25 paź 2012, 12:35
Życiówka na 10k: 49:18
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

P@weł - wysyłam zaproszenie, chętnie się odezwę kiedyś, jak będę w Poznaniu (moja siostra mieszka na Woli), a nad Rusałką w dawnych latach spędzałem długie wakacyjne dni, więc chętnie tam pobiegam (ostatnio w sierpniu jeździłem rano rowerem i byłem zdziwiony, jak wielu biegaczy spotkałem) ;)
Awatar użytkownika
P@weł
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1587
Rejestracja: 27 gru 2011, 18:28
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

:) Przyjęte :) Wola to piękny teren, gdybym tam mieszkał, nie wiem, czy ktoś by mnie wyciągnął z lasu ;) Graniczy z "autostradą biegowo-rowerową" Rusałka<->Strzeszynek, moja ulubioną, jak widać na endo :)..Jets tam ruch spory zwłaszcza w sezonie, muszę Ci powiedzieć, że dzięki truchtaniu co rusz odkrywam tam nowe zakamarki..Kiedyś wracając "górą", czyli przecinając Lutycka nieco wyżej, niż biegnie trasa, wbiegłem na drogę pomiędzy domy i dalej do granicy hipodromu. Dobiegam do barierki, a tu z wysokiej trawy wysuwają się uszy..Patrzę - duża locha ze sporym stadkiem :) Pokrzyżowała plany, bo musiałem potruchtać wstecz i dać jej spokojnie odejść ;). Ale podobno na Woli dziki są już oswojone...
P@weł...

Relacje na moim foto-blogu Życie w biegu :)

Forumowy blog
Blogowe komentarze
Endo czyli moja aktywność
Fotki z życia wzięte

Cele 2016: 88kg i dobrze się bieganiem bawić...
nody
Wyga
Wyga
Posty: 127
Rejestracja: 21 paź 2012, 11:20
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

grim80 pisze:- RunKeeper - używam od niedawna. Moim zdaniem technicznie najlepsza apka (pierwsza, która prawidłowo zczytuje dane dot. wysokości), prosta w obsłudze, fajny interfejs www.
Też ostatnio biegam z RunKeeperem. W stosunku do Endomondo ma dużego plusa: podawanie informacji audio można ustawić nawet co 200m czy 1min. Można wybrać co ma być podawane... Rzędne terenu podczas wrzucania na serwer poddaje automatycznej korekcie - coś jak Elevation Correction w SportTracks. Można również ustawiać interwały. Minusem w stos. do Endo. jest brak śledzenia live w bezpłatnej wersji programu. A to podstawowy - duży plus Endo.
Awatar użytkownika
siena_driver
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2302
Rejestracja: 25 paź 2012, 12:35
Życiówka na 10k: 49:18
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

A MapMyRun+ znacie?
Zainstalowałem sobie, może w tygodniu na jakimś bieganiu przetestuję. Wydaje się spoko opcją z dużą liczbą funcjonalności w wersji free, ale ma (w google store) dużo mniejszą popularność od Endo, RK czy Runtastica.
Awatar użytkownika
LoveBeer
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 954
Rejestracja: 03 gru 2012, 19:45
Życiówka na 10k: 34.00
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Nieprzeczytany post

jeden poprzednik polecal, wiec polece i ja - strava. sam uzywam gpsa wylacznie jako loggera, do tej pory (i w sumie nadal) bylo to endomondo (korzystam z telefonu), ale po przejsciu na strave treningi moga wygladac zupelnie inaczej - i nie mowie tylko o bieganiu, bo trenuje przede wszystkim kolarstwo - a to z prostego powodu ktory nazywa sie 'segments'. segmenty te bowiem sa swietnym motywatorem, testem naszej formy, znakomitym narzedziem do rywalizacji - szczegolnie jesli starvy w waszej okolicy uzywa wiecej osob. a dziala to na zasadzie czasowek - czasowki te mozna robic 'recznie', czesc robi strava sama - najlepiej zrobic sobie 'explore' na stravie i zobaczyc czy i ile segmentow jest w okolicy. u mnie strava sie juz przyjela i segmentow jest MASA, doslownie dziesiatki - podbiegi, podjazdy, zjazdy, tempowki po prostej, dlugie, krotkie. i teraz cala zabawa zeby w rankingach tych czasowek miec jak najlepsze miejsca i czasy. brzmi banalnie ? ale nie jest, uwierzcie, ze gdy bawi sie tym kilkadziesiat osob w okolicy to zabawa przypomina gre komputerowa ;) ale najlepiej wyprobowac samemu, fun z tego ciezko opisac slowami :)
ODPOWIEDZ