Komentarz do artykułu Czy ten zegarek zawojuje rynek? Polar V800 z GPS

Awatar użytkownika
charm
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1929
Rejestracja: 28 sty 2014, 15:25
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: silesia
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Zaznacz, że kod pin zawiera litery i cyfry ;)
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8787
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

charm - to powoduje tylko rozszerzenie możliwości wprowadzania większej ilości znaków na klawiaturze a przecież V800 podaje tylko cyfry:
Obrazek

To też nie pomaga.

Widzę w GP, że nie tylko ja mam takie problemy:
https://play.google.com/store/apps/deta ... flow&hl=pl
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
charm
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1929
Rejestracja: 28 sty 2014, 15:25
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: silesia
Kontakt:

Nieprzeczytany post

keiw pisze:charm - to powoduje tylko rozszerzenie możliwości wprowadzania większej ilości znaków na klawiaturze a przecież V800 podaje tylko cyfry
tak, ale na androidzie 6 musiałam zaznaczyć żeby załapało, stąd sugestia.... Ale jak widać to jednak co innego.....
semich14
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 49
Rejestracja: 21 wrz 2014, 16:28
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

A może wpisać 1234 lub 0000 banalna sprawa ale warto spróbować

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 .
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8787
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Wpisanie jakiegokolwiek innego kodu niż podany w zegarku od razu skutkuje komunikatem w V800 "Łączenie nie powiodło się".
Napisałem do supportu Polara i na forum android.com.pl, zobaczymy.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
smoła
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 541
Rejestracja: 13 lut 2014, 23:03
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Gdzie w zegarku (w którym miejscu) znajduje się czujnik ciśnienia atmosferycznego? Zegarek raz wskazuje mi wysokość 5500m, a dziś nawet 8999m. Nie zlicza mi wzniesień i spadków terenu.
Obrazek
Awatar użytkownika
KUBATRIX
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 209
Rejestracja: 26 maja 2016, 19:10
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

smoła pisze:Gdzie w zegarku (w którym miejscu) znajduje się czujnik ciśnienia atmosferycznego? Zegarek raz wskazuje mi wysokość 5500m, a dziś nawet 8999m. Nie zlicza mi wzniesień i spadków terenu.
To gdzie ty mieszkasz wyżej niż Mount Everest :hejhej:
Szukasz czegoś biegowego ? Właśnie sprzedaję kilka rzeczy :)
http://allegro.pl/listing/user/listing. ... id=5727301
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8787
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

smoła - odpowiedź masz tu: http://bieganie.pl/forum/viewtopic.php? ... 6&p=864129
KUBATRIX - tak się zdarza i warto o tym wiedzieć, gdzie to jest i jak samemu przeczyścić.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
smoła
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 541
Rejestracja: 13 lut 2014, 23:03
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Keiw, dziękuję za linka.
Zegarek, niestety był tak zabrudzony, że szczoteczka i wykałaczka nie dały rady. A że zegarek już dawno po gwarancji, pozostało tylko jego rozebranie i ewentualne organoleptyczne sprawdzenie przyczyn problemu. Po rozkręceniu okazało się, że przyczyną był brud, który dostał się kanalikiem do wnętrza zegarka i zalepił czujnik(zdjęcia zapomniałem zrobić). Przy okazji napiszę, że nie jest prawdą, iż samej baterii nie można wymienić, można. Nie jest ona zintegrowana z zegarkiem, a połączona cienkimi przewodami z płytą, tak jak i głośniczek, więc przy rozbieraniu i czyszczeniu trzeba bardzo uważać by owych przewodów nie oderwać oraz by nie zgubić bardzo małych sprężynek łączących piny gniazda ładowania z płytą. Jednak mając lutownicę precyzyjną, lutowanie przewodów nie stanowi problemu.
Zdjęcie baterii:
20170502_0956331.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
marcin2011
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 39
Rejestracja: 14 sty 2012, 20:00
Życiówka na 10k: 43:38
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Nieprzeczytany post

Witam.
Nie wiem czy było już to na forum, ale mam problem z moim v800, otóż strasznie zaniża wartość kalorii spalonych podczas treningów jeśli biegne bez pulsometru. Jeszcze miesiąc temu przykładowo 10km "kosztowało" mnie ok 550kcal, a teraz wychodzi na taki sam dystans niecałe 200kcal. Czy ktoś miał podobny problem? Dodam, że nie zmieniły się żadne ustawienia dotyczące wagi itp.
Awatar użytkownika
smoła
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 541
Rejestracja: 13 lut 2014, 23:03
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

A nie sądzisz, że twoja kondycja się poprawiła i potrzebujesz mniej energii (kalorii) do pokonania dystansu?
Obrazek
marcin2011
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 39
Rejestracja: 14 sty 2012, 20:00
Życiówka na 10k: 43:38
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Nieprzeczytany post

Poprawa kondycji raczej odpada. Biegam z polarem już ponad dwa lata i przez te dwa lata nigdy przebiegniecie 10km nie kosztowało mnie mniej niż 500kcal, a od miesiąca na ten dystans zużywam ich o ponad połowę mniej 200-230.
Yahoo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2781
Rejestracja: 19 cze 2015, 17:20
Życiówka na 10k: 43:30
Życiówka w maratonie: 3:44:25

Nieprzeczytany post

marcin2011 pisze:Poprawa kondycji raczej odpada. Biegam z polarem już ponad dwa lata i przez te dwa lata nigdy przebiegniecie 10km nie kosztowało mnie mniej niż 500kcal, a od miesiąca na ten dystans zużywam ich o ponad połowę mniej 200-230.
A jak czułeś sie bijąc swoj rekord, badz pokonując ten dystans szybciej niz wczesniej?


Wysłane z mojego SM-T113 .
"Ból jest nieunikniony.Cierpienie jest wyborem."
Haruki Murakami, z książki: 'O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu?'
marcin2011
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 39
Rejestracja: 14 sty 2012, 20:00
Życiówka na 10k: 43:38
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Nieprzeczytany post

To kwestia 10km rozbiegania, tempo podobne ok 5minut/km. W ciągu miesiąca nie zmieniły się żadne parametry, ani wzrost prędkości, wagi, dystansu tygodniowego. Jedynie każdy przebiegnięty kilometr ma nagle mniejsze zapotrzebowanie energetyczne i do spadek jest o 50%
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8787
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Może coś namieszali w Flow z tymi kaloriami. Takie nagłe obniżenie nie jest możliwe.
Możesz jeszcze przywrócić dane fabryczne w V800 i zrobić synchronizację. Od czasu do czasu warto tak "przeczyścić" zegarek.

***
Dodam jeszcze informację odnośnie swoich problemów z synchronizacją z Galaxy S8.

Zrobiłem jeszcze jedną rzecz na próbę. Wyczyściłem dane aplikacji Polar Flow w SGS8. Po tym zalogowałem się na konto Flow mojej żony. Ona ma A360 i przeprowadziłem parowanie tego zegarka z SGS8.
Poszło to bez problemu. Wpisałem podany przez zegarek PIN i synchronizacja się rozpoczęła.
Tak więc coś nie tak jest z V800. Po ponownym wyczyszczeniu danych Polar Flow w SGS8 i zalogowaniu się już na swoje konto niestety problem cały czas jest taki sam.
Problem opisałem w mailu na support Polara, dziś też telefonicznie rozmawiałem z serwisem Sport Konsulting. Zbiorą dane, które im wysłałem i zgłoszą sprawę do centrali.

Muszę czekać, na szczęście mam jeszcze stary telefon i synchronizację po BT robię na nim.

Może trafi się ktoś tu z SGS8 i opisze jak to u niego wygląda.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
ODPOWIEDZ