Garmin Fenix 5/5s/5x

Awatar użytkownika
kuczi
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1809
Rejestracja: 20 maja 2014, 13:14
Życiówka na 10k: 41:20
Życiówka w maratonie: 3:30:12
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

Nieprzeczytany post

A jak masz ustawione w GC na profilu ? Może jak aktualizuje się ( np GC Mobile ) to ustawia dane takie jak masz tam w profilu.
New Balance but biegowy
Yahoo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2781
Rejestracja: 19 cze 2015, 17:20
Życiówka na 10k: 43:30
Życiówka w maratonie: 3:44:25

Nieprzeczytany post

Ale ta bateria szybko rozładowuje się.
Wczoraj rano naładowałem na 100% a dziś jest 21% :<

Wczoraj cały dzień był włączony glonasik.
Zawody na 10mi + rozgrzewka przed zawodami, a dodatkowo włączyłem gps i jako aktywność 'pociąg'

aby zbadać prędkość i dystans dojazdu do miasta, w jedną stronę średnio 55' i z powrotem tyle samo.

A dzisiaj skoczyłem sobie na basen rowerem, glonas był włączony, wracając wyłączyłem glonasa'a.
Na basenie oczywiście bez użycia GPS'u.

+ troche zabawy zegarkiem, wczoraj spoglądałem na mapę, gdy wracałem na pociąg.

*****

Dziś, jak wyżej napisałem, skoczyłem rowerem na basen fenix wskazał 11km, m400 wskazał 10,8km, a wracałem [inną drogą i bez glonasa], fenix wskazał 10,34km, m400 wskazał 10,27km. I komu wierzyć? Pewnie poprawny dystans leży gdzieś po środku. ;p

*****

Aha, zauważyłem, [byłem na basenie o długości 30m], że już nie dopływając do połowy, zegarek wskazuje długość basenu, i jak robiłem 60m, to on już po nawrocie i 1/4 dystansu wskazał 60m.

Ciekawe czemu, myślałem, że jak dopłynę [pokonam pełną długość] to wskaże dopiero dystans.
"Ból jest nieunikniony.Cierpienie jest wyborem."
Haruki Murakami, z książki: 'O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu?'
maro22
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 17
Rejestracja: 11 kwie 2017, 21:09
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

kuczi pisze:A jak masz ustawione w GC na profilu ? Może jak aktualizuje się ( np GC Mobile ) to ustawia dane takie jak masz tam w profilu.
Na profilu jest O.K. od samego początku i nic nie szwankuje. Poczekam do następnej aktualizacji by na 100% stwierdzić czy to z aktualizacją są te problemy związane i ewentualnie reset chyba mi zostaje :ech:
Yahoo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2781
Rejestracja: 19 cze 2015, 17:20
Życiówka na 10k: 43:30
Życiówka w maratonie: 3:44:25

Nieprzeczytany post

maro22 pisze:
kuczi pisze:A jak masz ustawione w GC na profilu ? Może jak aktualizuje się ( np GC Mobile ) to ustawia dane takie jak masz tam w profilu.
Na profilu jest O.K. od samego początku i nic nie szwankuje. Poczekam do następnej aktualizacji by na 100% stwierdzić czy to z aktualizacją są te problemy związane i ewentualnie reset chyba mi zostaje :ech:
Możesz już teraz pobrać aktualizację i samemu zainstalować, tylko to wersja beta [czyli pewnie ma pewne błędy], lecz zgłaszać je można supportowi. Ale wiesz, lepiej poczekać do pewnej aktualizacji. Lecz jak wolisz.
"Ból jest nieunikniony.Cierpienie jest wyborem."
Haruki Murakami, z książki: 'O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu?'
maro22
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 17
Rejestracja: 11 kwie 2017, 21:09
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Zdecydowanie czekam na pewną wersję.
Awatar użytkownika
blazko
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 369
Rejestracja: 18 lip 2007, 16:35

Nieprzeczytany post

Wersji 2.95 nic nie brak.
Działa jak trzeba.

Z przygody z F3 pamiętam, że początkowo tzw stabilne wersje bywały równie skopane co pierwsze bety.
Przy czym większość problemów była raczej jednostkowa i nie dotyczyła wszystkich.

U mnie sprawdza się zasadą, że dopóki nie napcham zegarka mnóstwem badziewia z IQ to nic złego się nie dzieje, a beta daje mi dostęp do szybszych poprawek i co ważniejsze do samych deweloperów, którzy jak historia pokazuje chętnie słuchają opinii i wprowadzają zmiany o które się prosi.
Awatar użytkownika
droopy
Wyga
Wyga
Posty: 58
Rejestracja: 10 kwie 2017, 23:50
Życiówka na 10k: 49:08
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Mam pytanie do osób z wersją WIFI. Chciałem pobrać kursy na zegarek. Czy ja coś robię źle? :D Czy żeby wgrać kursy do zegarka musze sie połączyć kablem do komputera? Trochę to nielogiczne kiedy sam zegarek ma WIFI, ewentualnie ma połączenie BT z telefonem, który ma internet. Nie mogę pobrać ani kursów, ani segmentów :/
Nie podłączam go jeszcze do kompa bo chciałem się upewnić czy coś w mojej konfiguracji WIFI jest nie tak czy po prostu WIFI jest tylko do synchronizacji aktywności, a nie samej konfiguracji urządzenia.
Yahoo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2781
Rejestracja: 19 cze 2015, 17:20
Życiówka na 10k: 43:30
Życiówka w maratonie: 3:44:25

Nieprzeczytany post

blazko pisze:Wersji 2.95 nic nie brak.
Działa jak trzeba.

Z przygody z F3 pamiętam, że początkowo tzw stabilne wersje bywały równie skopane co pierwsze bety.
Przy czym większość problemów była raczej jednostkowa i nie dotyczyła wszystkich.

U mnie sprawdza się zasadą, że dopóki nie napcham zegarka mnóstwem badziewia z IQ to nic złego się nie dzieje, a beta daje mi dostęp do szybszych poprawek i co ważniejsze do samych deweloperów, którzy jak historia pokazuje chętnie słuchają opinii i wprowadzają zmiany o które się prosi.
W fenixie z serii 5, można maksymalnie wrzucić16 badziew z IQ.
U mnie raz czy dwa wyszło 18 na 16. ;p Chyba nie potrzebnie na ściągałem.



droopy pisze:Mam pytanie do osób z wersją WIFI. Chciałem pobrać kursy na zegarek. Czy ja coś robię źle? :D Czy żeby wgrać kursy do zegarka musze sie połączyć kablem do komputera? Trochę to nielogiczne kiedy sam zegarek ma WIFI, ewentualnie ma połączenie BT z telefonem, który ma internet. Nie mogę pobrać ani kursów, ani segmentów :/
Nie podłączam go jeszcze do kompa bo chciałem się upewnić czy coś w mojej konfiguracji WIFI jest nie tak czy po prostu WIFI jest tylko do synchronizacji aktywności, a nie samej konfiguracji urządzenia.
Też próbowałem trasę zaplanowaną w GC przesłać na zegarek, i tylko przez kabel wychodzi. Myślałem, że przez wifi mi wrzucie, a nie chce.
"Ból jest nieunikniony.Cierpienie jest wyborem."
Haruki Murakami, z książki: 'O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu?'
Awatar użytkownika
Poranny Biegacz
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 413
Rejestracja: 26 sie 2013, 12:10
Życiówka na 10k: 34:41
Życiówka w maratonie: 2:37:41
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Kursy można wrzucać bez problemu z garmin connect bądź z aplikacji w telefonie. Właśnie to sprawdziłem i działa.
Awatar użytkownika
droopy
Wyga
Wyga
Posty: 58
Rejestracja: 10 kwie 2017, 23:50
Życiówka na 10k: 49:08
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Yahoo pisze:Też próbowałem trasę zaplanowaną w GC przesłać na zegarek, i tylko przez kabel wychodzi. Myślałem, że przez wifi mi wrzucie, a nie chce.
Coś tu jest nie tak bo w F3 widziałem na filmach, że wrzucają z aplikacji mobilnej do urządzenia po BT :/
Poranny Biegacz pisze:Kursy można wrzucać bez problemu z garmin connect bądź z aplikacji w telefonie. Właśnie to sprawdziłem i działa.
Sprawdzę to jeszcze raz, ale zapytam jeszcze o nazwy tras, czasem są długie i lista ma tylko kilkanaście znaków, można jakoś zobaczyć pełną nazwę na zegarku?
Petavit
Wyga
Wyga
Posty: 90
Rejestracja: 14 cze 2015, 08:20

Nieprzeczytany post

Nowa wersja oprogramowania beta 2.96

Zmiany wprowadzone w wersji 2.95 na 2.96:

Dodano obsługę nowej aplikacji "Boating".
Poprawiono szybkość reagowania na autouzupełnianie kroków.

Ulepszono menu sterowania mocą i wprowadzono stan "wyłączony" w przypadku podłączonych funkcji, takich jak Znajdź mój telefon, sterowanie muzyką itp. Te aplikacje już nie znikną z menu sterowania energią, gdy użytkownik utracił połączenie z aplikacją Garmin Connect Mobile App.

Poprawiono dokładność czasu trwania okrążenia zgłoszonego przez stoper.

Naprawiono potencjalny problem, gdzie "Music Controls" sporadycznie utraci połączenie z smartfonem.

Naprawiono problem, w którym może wystąpić awaria urządzenia podczas próby nawigacji do pobliskiej lokalizacji z wyłączonymi profilami włączonymi GPS.

Poprawiono problem, w którym zegarek nieprawidłowo zgłosił, że sygnał GPS został utracony podczas korzystania z programu UltraTrac.

Na pewno wiele osób zainteresuje nowe oprogramowanie.

http://www8.garmin.com/support/download ... p?id=11665

Wysłane z mojego SM-G935F .
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2017, 19:55 przez Petavit, łącznie zmieniany 1 raz.
Yahoo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2781
Rejestracja: 19 cze 2015, 17:20
Życiówka na 10k: 43:30
Życiówka w maratonie: 3:44:25

Nieprzeczytany post

Znowu wersja beta ? I trzeba by instalować ją ręcznie ?
A nie wyjdzie wkrótce jakaś łatka do instalacji auto przez wifi ?

Popraw link, ale mógłby tę aktualizację znaleść przez google [oczywista oczywistość], ale niech będzie tutaj może poprawny link ;p
"Ból jest nieunikniony.Cierpienie jest wyborem."
Haruki Murakami, z książki: 'O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu?'
Petavit
Wyga
Wyga
Posty: 90
Rejestracja: 14 cze 2015, 08:20

Nieprzeczytany post

Prawie zawsze pierwsza wpuszczana jest beta.
Jest to instalacja ręczna, aczkolwiek bardzo prosta.
Chodzi o to, żeby osoby mające ochotę przetestować nowe oprogramowanie miały taką możliwość, a że takich osób jest dużo, to jest większa szansa że wyłapią kolejne błędy i poinformują o tym Garmin i w ten sposób wersja oficjalna z dużo mniejszymi błędami dostanie się do użytkowników.

Informuje o nowej wersji, ponieważ sam z niecierpliwością czekam już na kolejne poprawki oprogramowania a jest ich bardzo dużo.
Gdyby nie te ostatnie bety, to dziś zegarek jak zwykle do tej pory nie pokazał by mi segmentów a mnie na tym zależało bardzo. Ginoł też nieraz puls z zegarka po synchronizacji z telefonem przez garmin Connect.
A oficjalna wersja może być jutro albo za miesiąc(tak długo nieraz mija czasu do wypuszczenia oficjalnej wersji, znam to z fenix 3) i tyle może musiał bym się męczyć z tak dużymi błędami.

Mnie cieszą poprawki, tym bardziej jak widzę różnicę w działaniu zegarka, dlatego nie chcę czekać ani jednego dnia dłużej na aktualizację i robię ją od razu, nawet jeśli jest to beta.

O becie informacji nie ma, trzeba sobie samemu sprawdzać, a jak ktoś tu regularnie zagląda to będzie wiedział że już jest dostępna.
Chętnie się też dowiem od kogoś o oficjalnej wersji jeśli wyjdzie, bo zegarek poinformuje mnie o niej nawet po kilku dniach od pojawienia się jej na stronie garmin.
Link do bety poprawiłem, dziękuję za informację.

Instrukcja Instalacji

1.Pobierz i rozpakuj fenix _ *** Beta.zip
Umieść plik gupdate.gcd znajdujący się w folderze System_v *** w katalogu \ GARMIN

2.Umieść plik gupXXXX.gcd znajdujący się w folderze Sensor Hub_v *** w katalogu \ GARMIN \ REMOTESW

3.Umieść plik gupXXXX.gcd znajdujący się w folderze Display_v *** w katalogu \ GARMIN \ REMOTESW

4.Umieść plik gupXXXX.gcd znajdujący się w folderze GPS_v *** w katalogu \ GARMIN \ REMOTESW.

5.Umieść wszystkie pliki znalezione w folderze Text_v *** w katalogu \ Garmin \ TEXT

6.Odłącz się od komputera i przejdź przez aktualizację.

Jeśli chcesz powrócić do ostatniego wydania publicznego, postępuj zgodnie z instrukcjami powyżej aż do kroku 3, ale umieść plik gupdate.gcd znajdujący się w folderze System_Backdate_v290 w katalogu \ GARMIN
UWAGA: Jeśli powrócisz do starszej wersji oprogramowania, wszystkie ustawienia zostaną przywrócone do ustawień domyślnych.


Wysłane z mojego SM-G935F .
Yahoo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2781
Rejestracja: 19 cze 2015, 17:20
Życiówka na 10k: 43:30
Życiówka w maratonie: 3:44:25

Nieprzeczytany post

Petavit pisze:Prawie zawsze pierwsza wpuszczana jest beta.
Jest to instalacja ręczna, aczkolwiek bardzo prosta.
Chodzi o to, żeby osoby mające ochotę przetestować nowe oprogramowanie miały taką możliwość, a że takich osób jest dużo, to jest większa szansa że wyłapią kolejne błędy i poinformują o tym Garmin i w ten sposób wersja oficjalna z dużo mniejszymi błędami dostanie się do użytkowników.

Informuje o nowej wersji, ponieważ sam z niecierpliwością czekam już na kolejne poprawki oprogramowania a jest ich bardzo dużo.
Gdyby nie te ostatnie bety, to dziś zegarek jak zwykle do tej pory nie pokazał by mi segmentów a mnie na tym zależało bardzo. Ginoł też nieraz puls z zegarka po synchronizacji z telefonem przez garmin Connect.
A oficjalna wersja może być jutro albo za miesiąc(tak długo nieraz mija czasu do wypuszczenia oficjalnej wersji, znam to z fenix 3) i tyle może musiał bym się męczyć z tak dużymi błędami.

Mnie cieszą poprawki, tym bardziej jak widzę różnicę w działaniu zegarka, dlatego nie chcę czekać ani jednego dnia dłużej na aktualizację i robię ją od razu, nawet jeśli jest to beta.

O becie informacji nie ma, trzeba sobie samemu sprawdzać, a jak ktoś tu regularnie zagląda to będzie wiedział że już jest dostępna.
Chętnie się też dowiem od kogoś o oficjalnej wersji jeśli wyjdzie, bo zegarek poinformuje mnie o niej nawet po kilku dniach od pojawienia się jej na stronie garmin.
Link do bety poprawiłem, dziękuję za informację.

Instrukcja Instalacji

1.Pobierz i rozpakuj fenix _ *** Beta.zip
Umieść plik gupdate.gcd znajdujący się w folderze System_v *** w katalogu \ GARMIN

2.Umieść plik gupXXXX.gcd znajdujący się w folderze Sensor Hub_v *** w katalogu \ GARMIN \ REMOTESW

3.Umieść plik gupXXXX.gcd znajdujący się w folderze Display_v *** w katalogu \ GARMIN \ REMOTESW

4.Umieść plik gupXXXX.gcd znajdujący się w folderze GPS_v *** w katalogu \ GARMIN \ REMOTESW.

5.Umieść wszystkie pliki znalezione w folderze Text_v *** w katalogu \ Garmin \ TEXT

6.Odłącz się od komputera i przejdź przez aktualizację.

Jeśli chcesz powrócić do ostatniego wydania publicznego, postępuj zgodnie z instrukcjami powyżej aż do kroku 3, ale umieść plik gupdate.gcd znajdujący się w folderze System_Backdate_v290 w katalogu \ GARMIN
UWAGA: Jeśli powrócisz do starszej wersji oprogramowania, wszystkie ustawienia zostaną przywrócone do ustawień domyślnych.


Wysłane z mojego SM-G935F .
Jak umieszczę wszystkie pliki jak trzeba, i byc moze masz na mysli odłączenie od komputera, to aktualizacja zacznie sie automatycznie? Czy trzeba gdzies jeszcze wejsc/kliknąć w zegarku?

Wlasnie zawsze jes ryzyko uwalenia nowego sprzętu czy pomylenia folderów czy inne przypadki.

***

Wlasnie, mnie to dziwi, ze z bety 2.95 przechodza znowu na betę 2.96.
Moze dojdą do wersji beta 2.99 i oficjalna będzie nosiła numerek 3.0.

Wysłane z mojego SM-T113 .
"Ból jest nieunikniony.Cierpienie jest wyborem."
Haruki Murakami, z książki: 'O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu?'
Awatar użytkownika
droopy
Wyga
Wyga
Posty: 58
Rejestracja: 10 kwie 2017, 23:50
Życiówka na 10k: 49:08
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Yahoo pisze: Jak umieszczę wszystkie pliki jak trzeba, i byc moze masz na mysli odłączenie od komputera, to aktualizacja zacznie sie automatycznie? Czy trzeba gdzies jeszcze wejsc/kliknąć w zegarku?
Wystarczy odłączyć urządzenie od komputera i aktualizacja uruchomi się sama, urządzenie się zrestartuje i masz nową wersję.

Po Aktualizacji zauważyłem, że dane tętna (tego zbieranego przez cały czas) zostały wyczyszczone z zegarka.

Pytanie, bo zrobiłem update do beta 2.96 i nie mogę się połączyć z WIFI, trzeba je na nowo skonfigurować w Garmin Express?
ODPOWIEDZ