Prosty zegarek z GPS

aktywny12
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 172
Rejestracja: 26 wrz 2010, 15:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam,
planuję kupić swój pierwszy zegarek z GPS. Bardzo zastanawiam się nad Polar M400. Gdy jednak zacząłem czytać opinie, zobaczyłem, że dużo osób narzeka na problemy z USB. Czy ktoś, kto długo używa już tego zegarka może wypowiedzieć się na ten temat? Wydaje się, że ten problem występuje przy normalnym użytkowaniu zegarka. Nie uśmiecha mi się oddawanie USB do wymiany co pół roku. Czy znajdę jakąś alternatywę dla tego zegarka w tej cenie? Coś Garmina?
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
charm
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1929
Rejestracja: 28 sty 2014, 15:25
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: silesia
Kontakt:

Nieprzeczytany post

"mój" m400 ma trochę ponad dwa lata, działa bez zarzutu (najpierw u mnie ponad rok, potem u mamy trochę mniej intensywnie) - synchronizacja bluetooth, ładowanie kabel...

(edit: moim zdaniem kwestia wpinania do USB, siły, precyzji, itd... gniazdo nie jest pancerne, ale jak się nie próbuje wpinać zaraz po intensywnym treningu, to jest ok ;))
Aha, kumpel z pracy ma koło roku, też zero problemów...

Sent from Tapatalk
kkkrzysiek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lut 2017, 09:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Garmin podobnej klasy to chyba Forerunner 25, ale będzie ok. 100 zł droższy. Forerunner 15 jest już raczej trudno dostępny i nie ma bezprzewodowej synchronizacji, a teraz bym brał tylko taki, bo to bardzo wygodne. Po roku użytkowania 15 zauważyłem, że bateria słabiej trzymała, bo zdarzało mi się podłączyć zegarek po treningu, tylko po to, żeby zrobić synchronizację. Jedno takie niepełne ładowanie pojemności baterii nie zmniejszy, ale kilkadziesiąt już tak.
kawo
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 212
Rejestracja: 29 gru 2012, 18:54
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

aktywny12 pisze:Witam,
planuję kupić swój pierwszy zegarek z GPS. Bardzo zastanawiam się nad Polar M400. Gdy jednak zacząłem czytać opinie, zobaczyłem, że dużo osób narzeka na problemy z USB. Czy ktoś, kto długo używa już tego zegarka może wypowiedzieć się na ten temat? Wydaje się, że ten problem występuje przy normalnym użytkowaniu zegarka. Nie uśmiecha mi się oddawanie USB do wymiany co pół roku. Czy znajdę jakąś alternatywę dla tego zegarka w tej cenie? Coś Garmina?
No to M200 jest dla Ciebie i na tym zakończ poszukiwania, bo szkoda czasu. M400 się psuje, a w właściwie chodzi o pasek tętna. Ja miałem dwukrotnie taką awarię i została uznana. Zobacz ile tu osób o tym pisze, chyba że nie chcesz pomiaru tętna, to wtedy to naprawdę dobry sprzęt, ale jako początkujący w życiu nie wykorzystasz jego możliwości.
aktywny12
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 172
Rejestracja: 26 wrz 2010, 15:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

charm pisze: gniazdo nie jest pancerne, ale jak się nie próbuje wpinać zaraz po intensywnym treningu, to jest ok ;))
Czym się różni wpinanie po intensywnym treningu od wpinania za jakiś czas? Trochę nie rozumiem ;)


kawo, czy początkujący jestem to nie wiem. Biegam od kilku lat. Myślę kupić model z paskiem, ale pewnie rzadko będę go używał, stąd ewentualny problem mogę zaakceptować. Dzięki za propozycję M200. Wiesz może czy tam jest także te często psujące się USB co w M400?
Awatar użytkownika
charm
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1929
Rejestracja: 28 sty 2014, 15:25
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: silesia
Kontakt:

Nieprzeczytany post

aktywny12 pisze:
charm pisze: gniazdo nie jest pancerne, ale jak się nie próbuje wpinać zaraz po intensywnym treningu, to jest ok ;))
Czym się różni wpinanie po intensywnym treningu od wpinania za jakiś czas? Trochę nie rozumiem ;)
może to tylko ja tak reaguję, ale czasem jak robię interwały to mam ciężko w przycisk trafić... ;)
Zaraz po - mam na myśli wracam do domu, zdejmuję zegarek i najpierw chce zrzucić po kablu trening a potem prysznic itd... Wtedy u mnie dużo gorzej z precyzją - spocone ręce, podwyższone tętno, co skutkuje trochę gorszym kontrolowaniem dłoni - spróbuj kiedyś zaraz po wejściu do domu po jakimś mocnym akcencie napisać coś piórem ;)
A już trochę po jest normalnie ;)



Sent from Tapatalk
matti775
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 312
Rejestracja: 10 cze 2015, 22:52
Życiówka na 10k: 38:!2
Życiówka w maratonie: 3:10:31

Nieprzeczytany post

Polar m400 polecam. Gniazdo usb psuje się wyłącznie od nieprawidłowego użytkowania. Moje padło po 3 miesiącach, bo źle użytkowałem sprzęt. Wymienili mi za darmo i od tamtego momentu działa poprawnie przez 1,5 roku - korzystam ze sprzętu "zgodnie z instrukcją" i nie ma problemów. ;)

Psucie się paska HRM nie ma nic wspólnego z zegarkiem - pasek to odłączny element. Ten sam masz do m400, do v800 i pewnie do innych polarów. Pasek (nie kostka, moduł HRM) psuje się, bo jest używany w taki, a nie inny sposób. Każda "bielizna" ma swoją wytrzymałość, a ten pasek pracuje w naprawdę ciężkich warunkach. Nic dziwnego, że się spierdzieli po jakimś czasie. Na szczęście jego koszt to kilkadziesiąt zł, więc wymiana raz na rok (nawet profilaktycznie) nie powinna Cię zaboleć. Btw paski psują się niezależnie od producenta. Jak wolisz, możesz se kupić pasek garmina (byle kostka polara pasowała do paska z garmina) i będzie "działało".
kawo
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 212
Rejestracja: 29 gru 2012, 18:54
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

aktywny12 pisze:
charm pisze: gniazdo nie jest pancerne, ale jak się nie próbuje wpinać zaraz po intensywnym treningu, to jest ok ;))
Czym się różni wpinanie po intensywnym treningu od wpinania za jakiś czas? Trochę nie rozumiem ;)


kawo, czy początkujący jestem to nie wiem. Biegam od kilku lat. Myślę kupić model z paskiem, ale pewnie rzadko będę go używał, stąd ewentualny problem mogę zaakceptować. Dzięki za propozycję M200. Wiesz może czy tam jest także te często psujące się USB co w M400?
Nie wiem czy się psuje, ale zakładam, że nie bardzo, bo tam nie ma gniazda USB, jest zupełnie inne ładowanie:)
kawo
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 212
Rejestracja: 29 gru 2012, 18:54
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

matti775 pisze:Polar m400 polecam. Gniazdo usb psuje się wyłącznie od nieprawidłowego użytkowania. Moje padło po 3 miesiącach, bo źle użytkowałem sprzęt. Wymienili mi za darmo i od tamtego momentu działa poprawnie przez 1,5 roku - korzystam ze sprzętu "zgodnie z instrukcją" i nie ma problemów. ;)

Psucie się paska HRM nie ma nic wspólnego z zegarkiem - pasek to odłączny element. Ten sam masz do m400, do v800 i pewnie do innych polarów. Pasek (nie kostka, moduł HRM) psuje się, bo jest używany w taki, a nie inny sposób. Każda "bielizna" ma swoją wytrzymałość, a ten pasek pracuje w naprawdę ciężkich warunkach. Nic dziwnego, że się spierdzieli po jakimś czasie. Na szczęście jego koszt to kilkadziesiąt zł, więc wymiana raz na rok (nawet profilaktycznie) nie powinna Cię zaboleć. Btw paski psują się niezależnie od producenta. Jak wolisz, możesz se kupić pasek garmina (byle kostka polara pasowała do paska z garmina) i będzie "działało".
U mnie oba popsuły się po około 6 miesiącach. No świetny interes raz na pół roku becalować po kilkadziesiąt złotych za pasek.
grigori24
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 21 kwie 2017, 15:33
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam, jestem początkującym biegaczem potrzebuje zegarek w cenie do 600zł.
Myślałem o Polar M200 lub Polar M400.
Chciałbym przy okazji mierzyć tętno tak aby nie przekroczyć pewnych granic.
Który zegarek byście mi polecili, może inna opcja Garmin, Tom Tom?
Dziękuje i pozdrawiam :)
timot91
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 01 kwie 2017, 16:12
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Garmin 25. Wszystkie funkcje dla początkujących posiada i serwis garmina jest genialny. Wymieniają wszystko na nowe jak tylko coś padnie
ODPOWIEDZ