Garmin 920xt

Awatar użytkownika
Daniell
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 164
Rejestracja: 19 paź 2015, 11:55
Życiówka na 10k: 43
Życiówka w maratonie: 3:41

Nieprzeczytany post

TomBod pisze:Garmin Connect:
1. z menu wybierasz <Treningi>
2. definiujesz nowy trening (jesli już masz to ten punkt omijasz)
3. ciągle jesteś w zakładce <Treningi> - po prawej stronie, przy każdym treningu jest taka ikonka kalendarza - wybierasz ją przy treningu, który chcesz zaplanować na dany dzień. Najeżdżasz na nią, pojawia się napis "Dodaj do kalendarza".
4. klikasz i pojawia się kalendarz. wskazujesz dzień, do którego chcesz przypiąć trening
5. wracasz do głównego menu GC i wybierasz Kalendarz
6. w prawym górnym rogu jest ikona wyglądająca jak strzałka. Klikasz i wybierasz "Wyślij treningi do urządzenia".
7. potwierdzasz wysyłanie, odpala się Garmin Express i leci
8. po zakończeniu odpinasz kabelek, zegarek robi aktualizację i treningi powinny być w kalendarzu
Serdecznie Ci dziękuję . W moim firefoxie nie było widać tej strzałki do wysyłania treningów.
Dopiero w MS Edge strzałka sie pojawiła i w końcu widzę treningi.
DZIĘKUJE
New Balance but biegowy
TomBod
Wyga
Wyga
Posty: 123
Rejestracja: 15 maja 2015, 10:27
Życiówka na 10k: 43:23
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Trzcianka

Nieprzeczytany post

Cieszę się, że mogłem pomóc :-)

Sporo eksperymentowałem, zanim złapałem metodę (mam G630 od niedawna, wcześniej v800).
Podoba mi się, że można bezprzewodowo dużo parametrów przerzucać do zegarka, choć akurat te treningi konkretnie przypisane do kalendarza są wyjątkiem.
Za to treningi, które sobie tworzę jako "zbiór do wyboru" (Moje treningi), wygodnie daje się przerzucać bez kabelka - tworzę je w GC, potem uruchamiam w telefonie mobilną aplikację GC i stąd wysyłam te treningi po BT do zegarka.
marcinnek_
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1128
Rejestracja: 22 mar 2013, 09:32
Życiówka na 10k: 38:57
Życiówka w maratonie: 3:04:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Dziwne, w Fenix 3 kalendarz również się synchronizuje po BT. Wifi nie konfigurowałem po ostatnim resecie, a kabelka używam tylko do ładowania ze ściany, nie z komputera. I działa.
Motto: ...by dzisiejszy trening był jutro tylko rozgrzewką.
Wyniki: 5km: 18:47 / 10km: 38:57 /15km: 59:53 / 21km: 1:23:56 / 42km: 3:04:19
Blog: Chodnikiem i szlakiem - biega.marcindabrowski.net
Facebook: Chodnikiem i szlakiem
Awatar użytkownika
Marc.Slonik
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2004
Rejestracja: 20 sie 2014, 16:45
Życiówka na 10k: 44:12
Życiówka w maratonie: 3:23:55
Lokalizacja: Bruksela, Belgia
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Mój się dzisiaj zbuntował i przestał liczyć kroki. Nabiegałem dziś rano 14km z hakiem, a przy tym zrobiłem zaledwie piętnaście kroków*. Ktoś miał podobne historie?

*)Nie. Nie biegłem w butach siedmiomilowych.
Awatar użytkownika
Jupiter
Wyga
Wyga
Posty: 117
Rejestracja: 05 paź 2006, 23:03
Życiówka na 10k: 44:16
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wyoming teraz Greentown :-)
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Witam ,
czy ktoś miał podobny problem z tym modelem.
Użytkuje go od sierpnia , zaktualizowane oprogramowanie. Zainstalowane dodatkowo : pogodynka i inna tarcza zegara . Cały czas włączona komunikacja z telefonem
Trzy dni temu zegarek całkowicie się zawiesił w czasie snu . Przedwczoraj też rano , wczoraj po 21. Dodatkowo po odblokowaniu / resecie widać prawie całkowity spadek poziomu baterii ( za pierwszym razem nie wyłapałem następnie do 1% , dziś rano było około 10 %) pomimo że był ładowany.
uriasz
Wyga
Wyga
Posty: 123
Rejestracja: 17 sty 2015, 21:27
Życiówka na 10k: 45:59
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Brodnica

Nieprzeczytany post

Ja mam inny problem. Ju dwa razy nie przesłał mi liczy kroków z dnia poprzedniego. Jeśli aktualizuje na bieżąco to jest Ok, ale jak np zapomnę któregoś dnia i chce to zrobić następnego dnia, to nie wyślę już liczby kroków. Ani przez wifi bt i ge
5 km/21:56 (2020) nieof.
10 km/45:59(2022)
21 km/1:49:51 (2023 nieof.)

blog viewtopic.php?t=46430
komenty viewtopic.php?f=28&t=46429
http://run-log.com/site_media/media/footer/uriasz.png
rolo
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 46
Rejestracja: 07 gru 2014, 19:07
Życiówka na 10k: 43:26
Życiówka w maratonie: 3:32:15
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Jupiter pisze:Witam ,
czy ktoś miał podobny problem z tym modelem.
Użytkuje go od sierpnia , zaktualizowane oprogramowanie. Zainstalowane dodatkowo : pogodynka i inna tarcza zegara . Cały czas włączona komunikacja z telefonem
Trzy dni temu zegarek całkowicie się zawiesił w czasie snu . Przedwczoraj też rano , wczoraj po 21. Dodatkowo po odblokowaniu / resecie widać prawie całkowity spadek poziomu baterii ( za pierwszym razem nie wyłapałem następnie do 1% , dziś rano było około 10 %) pomimo że był ładowany.
Prawdopodobnie to wina apki albo tarczy zegarka. Spróbuj odinstalować, ewentualnie twardy reset.
Awatar użytkownika
Jupiter
Wyga
Wyga
Posty: 117
Rejestracja: 05 paź 2006, 23:03
Życiówka na 10k: 44:16
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wyoming teraz Greentown :-)
Kontakt:

Nieprzeczytany post

rolo pisze:
Jupiter pisze:Witam ,
czy ktoś miał podobny problem z tym modelem.
Użytkuje go od sierpnia , zaktualizowane oprogramowanie. Zainstalowane dodatkowo : pogodynka i inna tarcza zegara . Cały czas włączona komunikacja z telefonem
Trzy dni temu zegarek całkowicie się zawiesił w czasie snu . Przedwczoraj też rano , wczoraj po 21. Dodatkowo po odblokowaniu / resecie widać prawie całkowity spadek poziomu baterii ( za pierwszym razem nie wyłapałem następnie do 1% , dziś rano było około 10 %) pomimo że był ładowany.
Prawdopodobnie to wina apki albo tarczy zegarka. Spróbuj odinstalować, ewentualnie twardy reset.
Tak informacyjne , problem tak jak powstał tak i znikł nagle ( póki co :-) ). Nic nie robiłem ,nic nie odinstalowywałem .

z innej beczki
Ile trzyma Wam bateria przy takich porannych minusach . Spadek procentowy po godzinie treningu . Podczas treningu zegarek na wierzchu + podświetlenie ,GPS, łączność z telefonem .
Awatar użytkownika
javai
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1435
Rejestracja: 17 lis 2009, 15:50
Życiówka na 10k: 0:49:29
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

A mo coś ostatnio parę razy GPS zgłupiał. Odjechał na kilkanaście metrów od faktycznej trasy i to w terenie niezabudowanym. Dzisiaj jeden pomiar GPS odjechał o ok 15m. W niedzielę dwa punkty o ponad 50m. 2 tygodnie temu podobnie.
Chociaż w górach na nartach GPS ok. Ale tryb SKI to moim zdaniem popsuli w stosunku do poprzedniego roku. I może poprawili bo w ostatnim upgradzie cos tam napisaki o ski i na forum garmina ludzie też narzekali na SKI.

Między wysokimi budynkami zawsze GPS szlaczki zapisuje.
Po co ja biegam?
Awatar użytkownika
Daniell
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 164
Rejestracja: 19 paź 2015, 11:55
Życiówka na 10k: 43
Życiówka w maratonie: 3:41

Nieprzeczytany post

Słuchajcie Pany ...
Da się tak zrobić w 920, że po sparowanie z telefonem przez garmin connect na bieżąco będzie pokazywać na telefonie aktualne parametry czy statystyki treningu z zegarka i paska?
np. czas, tempo, tętno itp.
Normalnie było by !@#$%.
Awatar użytkownika
javai
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1435
Rejestracja: 17 lis 2009, 15:50
Życiówka na 10k: 0:49:29
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

No jest coś takiego jak Live Track ale co to pokazuje to nie wiem bo nie używałem.
Edit
Szybki test i można to ustawić np podac swojego maila wtedy dostajesz powiadomienie i linka do strony ze śledzeniem.
Widać trasę, prędkość/tempo, czas, dystans i kadencje.
Po co ja biegam?
Awatar użytkownika
Daniell
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 164
Rejestracja: 19 paź 2015, 11:55
Życiówka na 10k: 43
Życiówka w maratonie: 3:41

Nieprzeczytany post

javai pisze:No jest coś takiego jak Live Track ale co to pokazuje to nie wiem bo nie używałem.
Edit
Szybki test i można to ustawić np podac swojego maila wtedy dostajesz powiadomienie i linka do strony ze śledzeniem.
Widać trasę, prędkość/tempo, czas, dystans i kadencje.
gdzie tego maila podać, nic takiego tam nie widzę. Mam odpaloną sesje IveTrack ale nic się nie dzieje na poczcie nic nie mam.
Awatar użytkownika
javai
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1435
Rejestracja: 17 lis 2009, 15:50
Życiówka na 10k: 0:49:29
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Daniell pisze:
javai pisze:No jest coś takiego jak Live Track ale co to pokazuje to nie wiem bo nie używałem.
Edit
Szybki test i można to ustawić np podac swojego maila wtedy dostajesz powiadomienie i linka do strony ze śledzeniem.
Widać trasę, prędkość/tempo, czas, dystans i kadencje.
gdzie tego maila podać, nic takiego tam nie widzę. Mam odpaloną sesje IveTrack ale nic się nie dzieje na poczcie nic nie mam.
Ja na iPhone mam GarminConnect w opcji LiveTrack pozycje Share Web Link i tam jest do wyboru Email, Facebook i Twitter i jak zaznaczę Email to pojawia się linijka z Recipients i dalej trzeba wejść i podać odbiorców.
Po co ja biegam?
Awatar użytkownika
javai
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1435
Rejestracja: 17 lis 2009, 15:50
Życiówka na 10k: 0:49:29
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dziś znowu GPS zaszalał w jednym miejscu.
Czy wam też się to dzieje?
Coś te ostatnie upgrady firmware czy co?
Po co ja biegam?
Awatar użytkownika
longtom
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 491
Rejestracja: 19 kwie 2016, 13:34
Życiówka na 10k: 47'24"
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: wlkp

Nieprzeczytany post

Tydzień przed półmaratonem w Poznaniu padł mi stary zegarek biegowy. (OnMove 510)
W sumie go lubiłem, choć zbyt elegancki to on nie był. :oczko:

No i zaszalałem, kupiłem 920. Szczęśliwie w Decatlonie dostałem zwrot pieniędzy za stary, za Garmina wynegocjowałem rabacik więc cena bolała trochę mniej. Przez te kilka dni przed startem zdołałem opanować podstawowe funkcje. Mądra bestia ten Garmin.

Razem dobiegliśmy do mety.
Napiszę tylko, że w mojej kategorii wiekowej byłem 15. :hejhej:

pzdr :usmiech:
ODPOWIEDZ