Komentarz do artykułu Czy ten zegarek zawojuje rynek? Polar V800 z GPS

Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8779
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Problemy z synchronizacją chyba pojawiły się po aktualizacji nie firmware a aplikacji Flow na Android.
Na jednym z telefonów też zaobserwowałem taką sytuację, ale na nim rzadko robię synchronizację.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
New Balance but biegowy
ireneush
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 37
Rejestracja: 29 kwie 2016, 19:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

keiw pisze:U mnie nie ma problemów z synchro, ale od pewnego czasu zauważyłem, że serwis Flow podaje źle "ilość km na podstawie liczby kroków".
Po włączeniu sensora biegowego zauważyłem, że spadła mi kadencja, ale wziąłem to na karb roztrenowania.
Ostatnio zauważyłem że dystans zmierzony z sensorem jest krótszy.
Jakoś mi to niezbyt przeszkadza, bo biegam na czas, lecz coś ma polar nie dograne.
Sensor mam ustawiony na automat.
peryB4
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 228
Rejestracja: 25 cze 2014, 17:57
Życiówka na 10k: 00:45:34
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rzeszów

Nieprzeczytany post

Witam
Ostatnio zauważyłem że bateria nagle zaczęła krócej trzymać, mieliście taki problem?
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8779
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Tak, ale w prawie dwuletnim V800.

Wysłane z mojego MI 3W .
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
peryB4
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 228
Rejestracja: 25 cze 2014, 17:57
Życiówka na 10k: 00:45:34
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rzeszów

Nieprzeczytany post

i co dało się to jakaś naprawić?
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8779
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

To był zegarek z pierwszej edycji, z czasem problemów było więcej, więc wysłałem go pod koniec gwarancji (akurat wtedy zaczął się więcej sypać) do SportKonsulting do naprawy.
Po 2 dniach otrzymałem nowego V800 już z nowej edycji.
Wszystko jest opisane w tym wątku.

Tu viewtopic.php?f=37&t=44465 masz info:
nejkaufp pisze:Dziś rozmawiałem z Polarem troszkę to dziwne gdyż bateria w tym urządzeniu jest przewidziana na 300 ładowań. Każde podłączenie do komputera i synchronizacja to jeden cykl. Więc każdorazowe podłączenie nawet na małą chwilkę osłabia baterię w tym urządzeniu. Jedyny sposób to synchronizacja przez Bluetooth z aplikacją Polar Flow przez smartfona.
Kiedyś nie wiedziałem, że każde podłączenie liczone jest jako jeden cykl. Obecnie synchro robię po BT, a podłączenie do ładowania następuje, jak już jest konieczność, ewentualnie przed dłuższym wybieganiem, jak mam dość niski poziom akumulatora.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
grabek
Wyga
Wyga
Posty: 131
Rejestracja: 17 cze 2016, 20:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

keiw pisze:To był zegarek z pierwszej edycji, z czasem problemów było więcej, więc wysłałem go pod koniec gwarancji (akurat wtedy zaczął się więcej sypać) do SportKonsulting do naprawy.
Po 2 dniach otrzymałem nowego V800 już z nowej edycji.
Wszystko jest opisane w tym wątku.

Tu viewtopic.php?f=37&t=44465 masz info:
nejkaufp pisze:Dziś rozmawiałem z Polarem troszkę to dziwne gdyż bateria w tym urządzeniu jest przewidziana na 300 ładowań. Każde podłączenie do komputera i synchronizacja to jeden cykl. Więc każdorazowe podłączenie nawet na małą chwilkę osłabia baterię w tym urządzeniu. Jedyny sposób to synchronizacja przez Bluetooth z aplikacją Polar Flow przez smartfona.
Kiedyś nie wiedziałem, że każde podłączenie liczone jest jako jeden cykl. Obecnie synchro robię po BT, a podłączenie do ładowania następuje, jak już jest konieczność, ewentualnie przed dłuższym wybieganiem, jak mam dość niski poziom akumulatora.
Nie róbmy sobie żartów. Nie ma żadnego uzasadnienia fizycznego, żeby częściowe ładowanie powodowało takie samo zużycie baterii jak pełne rozładowanie i ładowanie.
Jedyne co można zrobić aby tak było, to sztuczne ograniczenie pojemności baterii przez wprowadzenie jakiegoś programowego licznika, czyli de facto https://pl.wikipedia.org/wiki/Planowane_starzenie.
Awatar użytkownika
tomhusky
Wyga
Wyga
Posty: 104
Rejestracja: 05 lip 2015, 20:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Pokażcie telefon, który po dwóch latach używania nie ma zużytej słabszej baterii, po dwóch latach bateria w komórce to już tragedia, bateria to bateria i nie ma zlituj się. Dlatego np. Sony wprowadził jako nowość funkcję "ochrona baterii" podczas ładowania.
Nie ma ani Garmina ani Suunto ani żadnego innego zegarka który baterie miałby cały czas jak nówka, Polar chyba popełnił błąd jako pierwszy głośno o tym mówiąc przy swoim produkcie.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8779
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

grabek pisze: ...
Nie róbmy sobie żartów. Nie ma żadnego uzasadnienia fizycznego, żeby częściowe ładowanie powodowało takie samo zużycie baterii jak pełne rozładowanie i ładowanie.
Jedyne co można zrobić aby tak było, to sztuczne ograniczenie pojemności baterii przez wprowadzenie jakiegoś programowego licznika, czyli de facto https://pl.wikipedia.org/wiki/Planowane_starzenie.
Ja sobie żartów nie robię. Przytoczyłem to co napisał nejkaufp po rozmowie z Polarem.
Już kiedyś toczyła się na ten temat dyskusja. Dziwisz się, że firmy sztucznie ograniczają żywotność produktu? Niestety. Chciałbym, by to była nieprawda, ale sam u siebie zauważyłem po prawie 2 latach znaczny spadek wydajności baterii. Kiedyś na Android nie było apki i zegarek podpinany był co chwilę pod USB celem zgrania treningu.

Jeśli myślisz, że żartujemy, to spróbuj zmienić samą baterię w V800.
O tym też już była mowa, wymiany wymaga cała płyta i koszt jeszcze rok temu był ok 1000 zł.
Masz info w wyżej cytowanym wątku:
nejkaufp pisze:Z tego co czytałem to m400 RC3 GPS który też posiadam tak samo jest przewidziany na 300 ładowań. Troszkę to zagrywka nie fer ze strony Polara. Przykładowo w Polarze V800 jest możliwość wymiany elektroniki wraz z baterią innaczej się nie da to koszt 1040zł tak odpisał mi Polar Polska.
Tu dowód, że w V800 nie jest przewidziana wymiana samej baterii:
http://support.polar.com/pl/pomoc/cennik_serwisu
i
http://www.sportkonsulting.pl/pl/pomoc/ ... rkow-polar

Ja "dmucham na zimne" i teraz ładuję V800 jak jest to konieczne.
Każdy sam decyduje o swoim sprzęcie i nikt nikogo do niczego nie zmusza.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
grabek
Wyga
Wyga
Posty: 131
Rejestracja: 17 cze 2016, 20:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

keiw pisze:Ja "dmucham na zimne" i teraz ładuję V800 jak jest to konieczne.
Każdy sam decyduje o swoim sprzęcie i nikt nikogo do niczego nie zmusza.
Wg tego co napisano w instrukcji obsługi V800 posiada on baterię typu Li-pol (litowo-polimerową). Tego typu baterie
mają żywotność ok 300-400 cykli ładowania (oczywiście chodzi o pełne cykle). Oznacza to, że do momentu osiągnięcia
takiej liczby cykli utrata pojemności baterii powinna być niezauważalna. Dokładnie w ten sposób opisano to w instrukcji V800.
Baterie Li-pol nie lubią przeładowywania oraz głębokiego rozładowywania. Od zapewnienia tego oczywiście są odpowiednie układy elektroniczne w urządzeniach.
Dłuższą żywotność baterii Li-pol uzyskuje się wtedy, gdy bateria pracuje w stanie bardziej naładowanym.

Baterie Li-pol mają wiele zalet, ale są również "niebezpieczne" - vide ostatni przypadek wybuchających telefonów Samsunga.
Być może to jest powód, dla którego producent zdecydował się na brak opcji wymiany samej baterii. Ponieważ jednak natura nie znosi próżni
pewnie pojawią się inne opcje, jak choćby tu: http://bieganie.pl/?show=1&cat=22&id=8659
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8779
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

grabek pisze: Wg tego co napisano w instrukcji obsługi V800 posiada on baterię typu Li-pol (litowo-polimerową). Tego typu baterie mają żywotność ok 300-400 cykli ładowania (oczywiście chodzi o pełne cykle)....
Nigdzie w instrukcji:
http://xurl.pl/b3i1
nie masz słowa o "pełnych cyklach" i słowo "oczywiście" jest tylko domniemaniem.

Normalnie tak powinno być. Jednak w sprzęcie może być elektronika która tym steruje.
Kiedyś odkryto "wredne" postępowanie Samsunga. Jak zmieniłeś baterię na nieoryginalną, to elektronika wykrywała to i specjalnie "potajemnie" drenowała baterię skracając drastycznie jej żywotność. Nie mówię tu o chińskich podróbach a o innych firmowych zamiennikach.
Samsung oczywiście na początku zwalał winę na to, że to baterie są złe. Z czasem okazało się, że sami są winni.
Producenci stosują różne "triki" - trudno dziś komukolwiek zaufać.

Możesz sam zapytać Polara jak to jest z tymi cyklami i co jest traktowane jako jeden cykl.
Kolega wyżej cytowany zapytał i otrzymał odpowiedź, którą ja zacytowałem.

Sam w skrajność nie popadam i po prostu jak potrzebuję, to doładowuję, jednak dzięki aplikacji na Android nie robię tego tak często jak z zegarkiem z pierwszej serii.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
grabek
Wyga
Wyga
Posty: 131
Rejestracja: 17 cze 2016, 20:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

keiw pisze: Nigdzie w instrukcji:
http://xurl.pl/b3i1
nie masz słowa o "pełnych cyklach" i słowo "oczywiście" jest tylko domniemaniem.
Nie jest domniemaniem, bo nie powołuję się na instrukcję, a piszę po prostu o tego typu bateriach i ich właściwościach.
I chodzi mi przede wszystkim o to, że wartość 300 cykli jest w tym przypadku normalna, mimo, że może wydawać się niewielka.
SinkER
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 24
Rejestracja: 02 maja 2013, 14:15
Życiówka na 10k: 00:53:32
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

A jak macie w swoich zegarkach ustalone strefy HR?

Standardowo jest to 50% - 60% - 70% - 80% - 90% - 100%
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8779
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Nikt nie mówił, że wartość 300 cykli nie jest normalna.

Cytat z wcześniejszej dyskusji:
GoUltra.pl pisze:
eni4c pisze:300 lądowań to w 95% przypadków ponad 5 lat używania. Po 300 ladowaniach tez nikt nie napisał, ze raptem przestanie działać, a jedynie, ze objętość będzie się zmniejszać. Ciekawe jak zachowują się akumulatory w telefonach komórkowych czy innych sprzętach po takiej ilości lądowań. Po prostu Polar napisał coś o czym każdy wie, ale nie każdy mówi.

Dokładnie jak piszęę eni4c - ładując raz w tygodniu, to mamy prawie 6 lat (z aktywnymi powiadomieniami trzeba liczyć się z częstszym ładowaniem). Poza tym zegarek nie przestanie działać tylko bateria będzie trzymać trochę krócej jak to jest w przypadku baterii w telefonach komórkowych.
Warto zwrócić uwagę, że za 5 lat pewnie spora część użytkowników przerzuci się na nowszy model.
(w M400, bateria jest do wymiany)
Nie podobało się nam podejście Polara do zliczania każdego podpięcia V800 pod USB, w celu zgrania treningu, jako jeden cykl - niezależnie od czasu trwania.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
semich14
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 49
Rejestracja: 21 wrz 2014, 16:28
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Witam takie pytanko odnośnie paska w v800 ,jest jakiś sposób by niebieski pasek wyczyścić z tego ciemnego zabarwienia ?
ODPOWIEDZ