miCoach ANT+

thunder
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 7
Rejestracja: 28 lut 2016, 00:03
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam, jestem posiadaczem miCoach Pacer, Stride Sensor oraz Speed Cell opierają się one na technologii ANT+. Używałem ich ponad rok, niestety adidas postanowił zrobić niemiłą niespodziankę swoim klientom i przestał wspierać te urządzenia, co za tym idzie wyłączył program za pomocą którego można było przesyłać dane z treningów na stronę miCoach. W zamian postanowili swoim użytkownikom zafundować dożywotnie konto w aplikacji Runtastic, co na niewiele mi się przydaję, bo mając 3 urządzenia, tak naprawdę żadne nie działa. Stąd też moje pytanie, czy mogę w jakiś sposób wykorzystać powyżej wymienione urządzenia pracujące w technologii ANT+ ? Czy da się je sparować z jakimś innym programem/zegarkiem? Czy pozostaje mi tylko kupno nowego pulsometru?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi :)
New Balance but biegowy
uriasz
Wyga
Wyga
Posty: 123
Rejestracja: 17 sty 2015, 21:27
Życiówka na 10k: 45:59
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Brodnica

Nieprzeczytany post

Hej wydaje mi się że skoro to jest ant+ to bez problemu połączysz go z garminami i niektórymi telefonami co wspierają ant+
5 km/21:56 (2020) nieof.
10 km/45:59(2022)
21 km/1:49:51 (2023 nieof.)

blog viewtopic.php?t=46430
komenty viewtopic.php?f=28&t=46429
http://run-log.com/site_media/media/footer/uriasz.png
thunder
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 7
Rejestracja: 28 lut 2016, 00:03
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Rzecz w tym, że posiadam telefon wspierający ANT+ i po zainstalowaniu wszystkich pluginów, niestety żadna nie wykrywa, jakiegokolwiek sensora.
uriasz
Wyga
Wyga
Posty: 123
Rejestracja: 17 sty 2015, 21:27
Życiówka na 10k: 45:59
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Brodnica

Nieprzeczytany post

Niestety nie mam telefonu z ant+ więc nie pomogę ale może ktoś się jeszcze odezwie :)
5 km/21:56 (2020) nieof.
10 km/45:59(2022)
21 km/1:49:51 (2023 nieof.)

blog viewtopic.php?t=46430
komenty viewtopic.php?f=28&t=46429
http://run-log.com/site_media/media/footer/uriasz.png
crazzyiwan
Wyga
Wyga
Posty: 103
Rejestracja: 05 gru 2014, 23:15
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Program wahoo fitness na androidy to zepnie w całość. Akurat mam dwa Footpody do dwóch par butów, no i czujnik hr ant+. Trza oczywiście telefon lub zegarek z Ant+. Wszystko śmiga, pomiary są dokładne. Program wahoo możesz używać bez włączonego GPS, jak włączysz możesz liczyć na mapkę z trasą przebytą i podobno jest też fix porównuje trasę z krokomierza do trasy z GPS i robi jakąś poprawkę na długości całkowitej. Jest to w instrukcji napisane ale przekonany czy to działa nie jestem. No nic. Z wahoo możesz sobie zrobić auto synchronizację do endomondo i jesteś znów online.

Wysłane z Sony Xperia
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
moisz
Wyga
Wyga
Posty: 134
Rejestracja: 03 kwie 2015, 19:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Oprócz Wahoo, ze znanych mi aplikacji ant+ obsługują też Strava i Endomondo. Czasami korzystałam, działało bez problemu.
crazzyiwan
Wyga
Wyga
Posty: 103
Rejestracja: 05 gru 2014, 23:15
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Uwaga Endomondo nie wspiera żadnego footpod-a

Wysłane z Sony Xperia
thunder
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 7
Rejestracja: 28 lut 2016, 00:03
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dzięki za odpowiedzi, w endomondo niestety nic mi nie wykrywa, natomiast w aplikacji Strava wykrywa HRM więc to już jakiś postęp. Jutro wypróbuje wahoo i dam znać :)
squarePants
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 452
Rejestracja: 13 mar 2013, 15:19
Życiówka na 10k: 36:51
Życiówka w maratonie: 2:51
Lokalizacja: Biłgoraj

Nieprzeczytany post

ANT Tester
https://play.google.com/store/apps/deta ... .anttester
IM 9:40
1/2IM 4:31
1/4IM 2:05
Ol 02:07:26
Ultra 6h 70km
M 2:48
HM 1:18
thunder
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 7
Rejestracja: 28 lut 2016, 00:03
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Faktycznie wahoo, wykrywa za równo HRM jak i Stride Sensor to wreszcie miłe zaskoczenie, ponieważ myślałem, że już mi się nie uda użyć tego sprzętu. Teraz pytanie czy da radę jakoś treningi z wahoo zsynchronizować z Runtastic? Ewentualnie może wiadomo czy Runtastic kiedyś będzie posiadało możliwość wykrycia czujników ANT+?
crazzyiwan
Wyga
Wyga
Posty: 103
Rejestracja: 05 gru 2014, 23:15
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Z mojej wiedzy tylko te dwie appki wspierają footpod ant+.
A co do synchronizacji możliwe że któraś z apek z listy wahoo ma wsparcie z tą co potrzebujesz. Moja synchronizacja wygląda tak wahoo -> myfitnesspal -> endo.
Wysłane z Sony Xperia
Ostatnio zmieniony 27 lut 2017, 08:01 przez crazzyiwan, łącznie zmieniany 1 raz.
crazzyiwan
Wyga
Wyga
Posty: 103
Rejestracja: 05 gru 2014, 23:15
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Poprawka, jest jeszcze program selfloops na którym wszystkie czujniki świata działają, ale interface jest po prostu zabójczy :-D

Źródłowy artykuł, na którym się wzorowałem http://geekontrack.com/2014/11/04/track ... -foot-pod/

Ale jak sam widzisz, z czasem większość firm rezygnuje z śledzenia trasy poprzez footpod-a, czemu Adidas wyłączył platformę? Pewnie dochodu nie było a potężne straty finansowe.

Jak będziesz zadowolony z wyników to jest jeszcze temat kalibracji footpod-a.

Wysłane z Sony Xperia
mucher
Wyga
Wyga
Posty: 149
Rejestracja: 15 kwie 2014, 10:55
Życiówka na 10k: 47:00
Życiówka w maratonie: 3:46:00

Nieprzeczytany post

Jest jeszcze ip4bike, można oślepnąć od patrzenia ale działa - i wysyła na całkiem sporą ilość platform.

A poza tym nauczka, żeby nie korzystać z zamkniętych platform, gdzie nie da się łatwo przenieść danych. Jest aplikacja http://syncmytracks.com - ona potrafi przenosić z innych platform na runtastica z tego co widzę.
ODPOWIEDZ