Garmin premium HR poluzowuje się

mikus1987
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 390
Rejestracja: 07 maja 2012, 14:32
Życiówka na 10k: 50:20
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Mikołów

Nieprzeczytany post

Witam,

chciałem was zapytać, czy macie jakiś sprawdzony sposób na pasek tętna Garmin premium HR? ten który jest fabrycznie z 910xt.

Posiadam ten pasek, i niby tętno mierzy dobrze, ale niestety bardzo się poluzowuje podczas treningu i biegu. Posiadałem kiedyś pasek najprostszy z geonaute (decathlon) i z nim nie było takich problemów. Ten od garmina po 1 km już mi się zsuwa i jest to wkurzające, co 200m podciągać pasek pod koszulką itd.

Nie ma znaczenia czy zacisnę go lekko czy bardzo mocno, jest to samo. Budowę mam normalną, nie mam tłuszczu na żebrach itd. 180cm wzrostu waga 71 kg, biegam od 5 lat. Miesięczny kilometraż ok 160 km, kiedyś więcej teraz tyle z racji zdrowotnych. Więc nie jestem początkujący;) ale ten pasek doprowadza mnie do szału. Ktoś coś może polecić?

mowa o tym pasku
http://www.wigglestatic.com/product-med ... &h=700&a=7

biegam z nim od prawie roku, ale już zaczyna mnie to na tyle wkurzać, że zastanawiam się nad zakupem zegarka z pomiarem w nadgarstku. Np. 735xt...

Help! :)
New Balance but biegowy
marcinnek_
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1128
Rejestracja: 22 mar 2013, 09:32
Życiówka na 10k: 38:57
Życiówka w maratonie: 3:04:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

masz wersję z dwiema elektrodami czy czterema w samym pasku? może ta z czterema, przez to że ma więcej plastiku od strony ciała będzie się lepiej trzymać.
Motto: ...by dzisiejszy trening był jutro tylko rozgrzewką.
Wyniki: 5km: 18:47 / 10km: 38:57 /15km: 59:53 / 21km: 1:23:56 / 42km: 3:04:19
Blog: Chodnikiem i szlakiem - biega.marcindabrowski.net
Facebook: Chodnikiem i szlakiem
mikus1987
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 390
Rejestracja: 07 maja 2012, 14:32
Życiówka na 10k: 50:20
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Mikołów

Nieprzeczytany post

Hmmm, z tego co się orientuję to mam tam 2 elektrody.
Choć na pasku pokazane jest, aby moczyć go w 3 miejscach. W miejscach 2 elektrod, oraz w miejscu jednym po lewej stornie na parcianym pasku.

Nie wiem jak wygląda wersja z 4 elektrodami.
Awatar użytkownika
BigRunner
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 19
Rejestracja: 06 paź 2016, 16:09
Życiówka na 10k: 0:41:24
Życiówka w maratonie: 3:23:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Masz w takim razie HRM3. Biegałem z nim przez ok. rok i też się luzował. Dodatkowo, to najbardziej uwierający i obcierający pasek garmina jaki miałem. Ja po prostu zacząłem używać innego modelu, a ten leży w kącie, a ostatnio to w ogóle głównie używam optycznego monitora tętna Garmin Vivosmart HR+ w trybie transmisji do mojego FR910 i mam pasek z głowy...
...a tak konstruktywnie do Twojego pytania, to najprościej byłoby przeszyć dwie zewnętrzne warstwy paska w miejscu regulacji (trzecią wewnętrzną warstwę zostaw bez przeszycia, to nie będzie cię dodatkowo uwierać). O ile nie zmieniasz zbytnio wagi to raz ustawiona regulacja powinna być ok na dłuższy czas. Tylko przeszycie zrób poprzecznie, a nie wzdłuż paska, to wtedy nić będzie mniej pracowała i nie porwie się, ani nie zniszczy samego paska.
mikus1987
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 390
Rejestracja: 07 maja 2012, 14:32
Życiówka na 10k: 50:20
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Mikołów

Nieprzeczytany post

ooo, to jest ciekawa rada:)

właśnie się zastanawiałem, nad jakimś sposobem "zatrzymania" tej regulacji:)

Pozdrawiam !
ODPOWIEDZ